Roland Garros: Nadal oktatott, három szettben győzött

R. P.R. P.
2022.05.25. 23:19
Nadal esélyeshez méltón győzött (Fotó: AFP)
A francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének második fordulójában Rafael Nadal három szettben győzött a hazaiak játékosa, Corentin Moutet ellen.

Rafael Nadal remekül kezdte az első szettet, hamar brékelte ellenfelét, és 43 perc alatt 6:3-ra hozta a játszmát. Mindezt úgy, hogy az első szervái után 89 százalékban övé lett a pont – persze csak a beütötteket nézve. És közben ilyen labdameneteket nyert:

A második szett még simábban lett a 13-szoros Roland Garros-győztes, ötödikként kiemelt spanyolé (6:1), és az első szervái még jobban bejöttek, hiszen a beütött első adogatások után egyetlen labdamenetet sem veszített el, 11-ből 11-et nyert meg.

A harmadik szett elején Moutet teljesen váratlanul elvette Nadal adogatását, majd hozta a sajátját, így 2:0-s vezetésre tett szert. Azonban ez csak fellángolás volt a franciától, mert ezután a spanyol klasszis kezébe vette a szett irányítását. Visszabrékelt, majd újra elvette ellenfele adogatását, így 5:3-után már csak a sajátját kellett hoznia a győzelemért.

De nem sikerült! Moutet ezen a meccsen még egyszer – utoljára – megmutatta, hogy nem véletlenül jutott el idáig. Ismét brékelt, azonban a következő gémben Nadal már nem hibázott, és 6:4-gyel lezárta a meccset.

Nadal következő ellenfele a 26. helyen kiemelt holland Botic van de Zandschulp lesz.

Sebastian Korda három szettben legyőzte a francia Richard Gasquet-t. Az amerikai 2 óra és 19 perc alatt kerekedett felül riválisán, akit ötször brékelt, és aki ellen kilenc ászt ütött. Korda következő ellenfele a spanyol Carlos Alcaraz lesz.

Nadal 300. GS-győzelmét ünnepelte

A 35 éves spanyol klasszis, aki Párizsban 14., összességében pedig 22. GS-sikerére hajt, az első fordulóban a 2015-ös győztes svájci Stan Wawrinkát búcsúztató, hazai közönség előtt szereplő Corentin Moutet felett aratott sikerével jubilált.

A korábbi világelső így a nagy tornákon immár 300 győzelemnél és 41 vereségnél jár, a Roland Garroson elképesztő, 107-3-as mérleggel rendelkezik. Az Australian Openen 76, Wimbledonban 53, a US Openen 64 győzelmet aratott.

A svájci Roger Federer (369) és a szerb Novak Djokovics (325) után ő a harmadik férfi teniszező, aki elérte ezt a mérföldkövet, a nőknél az amerikai Serena Williams és Martina Navratilova mondhatja el ezt magáról.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)

Krajinovics (szerb)–Gojo (horvát) 7:6, 6:2, 5:7, 6:1
Van de Zandschulp (holland, 26.)–Fognini (olasz) 6:4, 7:6, 3:2-nél Fognini feladta
A. Zverev (német, 3.)–Báez (argentin) 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5
Nakashima (amerikai)–Griekspoor (holland) 7:6, 6:4, 6:2
Isner (amerikai, 23.)–Barrere (francia) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6
Zapata (spanyol)–Fritz (amerikai, 13.) 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
Norrie (brit, 10.)–Kubler (ausztrál) 6:3, 6:4, 6:3
Hacsanov (orosz, 21.)–Dellien (bolíviai) 4:6, 6:4, 7:6, 6:3
Alcaraz (spanyol, 6.)–A. Ramos (spanyol) 6:1, 6:7, 5:7, 7:6, 6:4