Aus. Open: Djokovics könnyedén hozta a papírformát

2023.01.17. 13:07
Djokovics könnyű sikert aratott (Fotó: AFP)
A Melbourne-ben zajló Australian Open női egyesének első fordulójában kedden magyar idő szerint késő délelőtt a viadal második kiemeltje, a tunéziai Onsz Dzsabur döntőjátszmában győzött a szlovén Tamara Zidansek ellen. A férfiaknál könnyű győzelemmel mutatkozott be tornát korábban kilencszer megnyerő Novak Djokovics.

A versenyen kedden hajnalban előbb a nagy hőség miatt rendeltek el szünetet a külső pályákon, délelőtt pedig eső miatt kellett felfüggeszteni a játékot a nem fedett pályákon, ezért aztán csak a három központi stadionban zajlottak a mérkőzések. A külső pályákról több találkozót is a szerda hajnali programba tettek át.

Onsz Dzsabúr szlovén ellenfelével szemben az első játszmát rövidítésben megnyerte - miután a világranglistán második tunéziai és a 98. helyen álló Zidansek is kétszer vesztette el az adogatását. Dzsabúrnak ugyan volt egy játszmalabdája 5:4-nél, ezt a szlovén hárította de végül rövidítésben a tunéziai nyerte a szettet. A tenisztörténelem legsikeresebb afrikai játékosa a második felvonásban 4:3-as hátrány után kétszer is elvesztette az adogatását, így a szlovén kiegyenlített, de ezzel el is lőtte a puskaporát. Dzsabúr a harmadik játszmát fél óra alatt 6:1-re besöpörve jutott tovább.

Az esti program főmeccsét Novak Djokovics játszotta Roberto Carballés ellen, és a spanyol meglepően bátran kezdett az egy év kényszerű szünet után Ausztráliába vissszatérő szerb ellen. Djokovics aztán az első figyelmeztető jel – három bréklabda Carballésnek 2:2-nél – után szintet váltott, s sorozatban 10 labdamenetet megnyerve végül 5:2-re meglépett, s ez elég is volt az első játszmába megnyeréséhez. A folytatásban ismét jól tartotta magát a spanyol, míg Djokovics nagyon precízen ellenőrzése alatt tartotta a pályán történő eseményeket, vagyis nem engedte a spanyolt bréklabdához jutni, s 3:3 után végül ő vette el ellenfele szerváját, s innen már könnyen lázarta a szettet a szerb. A harmadikban viszont még nagyobb fokozatra kapcsolt Djokovics, és gyakorlatilag lenullázta Carballést: alig 24 perc alatt ellenfelének mindössze 4 (!) pontot engedve, 6:0-ra vitte a játszmát, ezzel pedig mindössze 2 óra 2 perc alatt nyerte meg a meccset.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (76 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)