Federer idei hetedik, pályafutása 52. tornagyőzelmét szerezte

2007.10.28. 18:14
A szezonban már a hetedik tornagyőzelmét szerezte a világelső Roger Federer, miután 6:3, 6:4-re legyőzte a finn Jarkko Nieminent a Bázelben megrendezett, egymillió dollár összdíjazású férfi tenisztorna döntőjében. Ezzel már biztos, hogy a 26 éves svájci klasszis az év végéig a világranglista élén marad, ez tehát sorozatban a negyedik éve a csúcson.
Roger Federer valamikor még labdaszedő volt ott, ahol most percekig tartó vastapssal ünnepelték
REUTERS/Christian Hartmann

A rangsor 29. helyén álló Jarkko Nieminen ellen egyébiránt Federer még játszmát sem veszített soha, pedig már hétszer találkozott a két versenyző.

Nyolcadszorra sem történt másképpen. Federer az első szettben korán elvette a finn adogatását, és nyugodt játékkal hozta a játszmát 6:3-ra.

A második felvonásban Nieminen fokozatosan rátalált a saját ritmusára, azonban hiába jutott el már Federer első szervagémjénél bréklabdáig, nem tudta kihasználni.

A balkezes északi fiú ennek ellenére jól játszott: a következő két adogatójátékát nullára nyerte meg.

Hiába reménykedett azonban Nieminen, mert a következő adogatásánál már egy másik Federer állt a túloldalon.

A finn idegessé vált, kettős hibát ütött, majd egy széles tenyeressel brékhátrányba került.

Ezután már nem volt mese, Federer a szokott magabiztosságával jutott el a meccslabdáig, és 6:3, 6:4-re győzött.

„Fantasztikus hét van mögöttem, nagyon jó volt érezni a hazai közönség támogatását” – mondta a meccs után hosszasan ünnepelt Federer abban a csarnokban, ahol valamikor még labdaszedő fiú volt.

„Különösen nagyszerű, hogy a ranglista első helyét itt sikerült az év végéig biztosítanom” – tette hozzá.

Ez volt Federer pályafutásának 52. tornagyőzelme, Bázelben pedig a harmadik.

ATP-TORNA, DAVIDOFF SWISS INDOORS, BÁZEL (1 000 000 dollár, kemény pálya)