Santoro nagyot léphetett előre, Ferrer viszont csak őrzi pozícióját

2007.07.16. 10:55
Az elmúlt héten három rangosabb ATP-tornát rendeztek, de egyik végeredménye sem írta át gyökeresen a hagyományos, illetve kizárólag az idei eredményeket összesítő világranglistát. Előbbin a svájci Roger Federer, utóbbin a spanyol Rafael Nadal vezet. A három torna győztese közül a francia Fabrice Santoro a hagyományos ranglistán 25., míg az ATP RACE-en húsz helyet léphetett előre.
A spanyol David Ferrer élete negyedik pezsgőjét bonthatta ki, legalábbis ATP-tornán, egyesbeli győzelmét megünneplendő
Reuters
Reuters

A Newportban megrendezett, 416 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztornát a negyedik helyen kiemelt francia Fabrice Santoro nyerte, miután két játszmában verte honfitársát, az ötödik helyen rangsorolt Nicolas Mahutot.

A 34 éves Santoro pályafutása ötödik tornagyőzelmét ünnepelhette egyesben, legutóbb a 2002-s dubai tornát tudta megnyerni.

Santoro 25 helyet lépett előre a világranglistán, így jelenleg a 43., de karrierje csúcsát változatlanul a hat évvel ezelőtti 17. hely jelenti, amelyet minden bizonnyal aligha dönt már majd meg.

Vasárnap Paul-Henri Mathieu személyében egy másik francia teniszező is diadalmaskodott ATP-tornán, ő a 421 ezer euró összdíjazású svájci salakpályás férfi tenisztornát nyerte Gstaadban, miután a fináléban az olasz Andreas Seppit verte három játszmában.

A vesztes 28, míg a győztes öt helyet lépett előre a világranglistán, amelyen így előbbi a 83., utóbbi pedig a 23. helyen áll.

A 25 éves Mathieu pályafutása negyedik ATP-trófeáját hódította el, a másodikat idén. 2007-ben Casablancában nem talált legyőzőre, előtte 2002-ben volt ilyen sikeres, két tornagyőzelmet hozó éve, akkor Lyonban és Moszkvában nyert.

Idén viszont még gyarapíthatja tornagyőzelmei számát, miként világranglista pontjaiét is, de mostani 23. helyezése már most eddigi pályafutása csúcsát jelenti.

A hétvége harmadik tornagyőztese a spanyol David Ferrer, aki második kiemeltként nyerte meg a 350 ezer euró összdíjazású svédországi salakpályás férfitornát Bastadban.

Ferrer a fináléban simán verte honfitársát, Nicolas Almagrót. A világranglista erősségét jelzi, hogy amíg a győztes a 15. helyen állva egyetlen pozíciót sem tudott javítani, addig az immár 34. helyezett vesztes három helyet lépett ehhez előre.

Mathieu-ben és Ferrerben közös, hogy mindketten 25 évesek, pályafutásuk negyedik ATP-tornagyőzelménél tartanak, amelyből idén kettőt gyűjtöttek be.

Ferrer Bastad előtt idén már az aucklandi tornát is megnyerte, miként 2002-ben – emlékezhetünk, a francia is akkor kezdte a trófea gyűjtést - Bukarestben és 2006-ban Stuttgartban is diadalmaskodni tudott.

Az idei eredményeket összesítőn ATP RACE-világranglistán Ferrer hat helyet javítva a 9., Mathieu kettőt előrelépve a 20., míg Santoro húszat feljőve a 36. ---- H ---- &