Téli olimpia: a dél-koreai hokisok megizzasztották a cseheket

2018.02.15. 15:49
Kanada nem kegyelmezett Svájcnak (Fotó: AFP)
Két férfi jégkorongmérkőzés maradt csütörtök estére a Pjongcsangban zajló téli olimpián. A kanadaiak magabiztos győzelmet arattak Svájc felett, a csehek azonban alaposan megszenvedtek a házigazdák válogatottjával.

A nyolcadik percben valósággal felrobbant a kangnungi jégcsarnok, Cso Min Ho góljával ugyanis vezetést szereztek a dél-koreaiak a jóval esélyesebb Csehország ellen. Azonban mindössze négy percig éltek a hazai álmok, mert az európaiak nem hagyták magukat, a 12. percben Kovar előbb egyenlített, majd újabb négy perc elteltével Repik emberelőnyben meg is fordította az eredményt.

A hét honosított játékossal felálló koreaiak elkeseredetten támadtak a találkozó hátralévő részében, be is szorították a cseheket, a végén pedig kapusukat is lehozták, ám egyenlíteniük nem sikerült.

A másik találkozón nem voltak ilyen izgalmak, hiszen Borque góljával már a harmadik percben megszerezte a vezetést a kanadai válogatott Svájc ellen, majd a nyolcadikban Noreau is betalált. Aztán mielőtt még az európaiakban felsejlett volna az előző napi bravúrosan, kétgólos hátrányból megfordított találkozó emléke, Bourque a második harmad elején gyorsan lehűtötte őket, aztán még abban a percben Wolski is betalált.

A záró felvonásban Moser révén még szépítettek a svájciak, Wojtek Wolski a második találatával beállította a végeredményt. Ezzel a sikerrel a kanadaiak állnak az A-csoport élén, megelőzve az ugyancsak hárompontos cseheket.

TÉLI OLIMPIA, PJONGCSANG
FÉRFI JÉGKORONG, A-CSOPORT
Kanada–Svájc 5–1 (2–0, 2–0, 1–1)
G:
Bourque (2:57), Noreau (7:30), Bourque (25:00), Wolski (25:52), Wolski (54:53), ill. Moser (47:33)
Csehország–Dél-Korea 2–1 (2–1, 0–0, 0–0)