Világbajnokhoz méltó gála – a Real kiütötte az Elchét

Pór KárolyPór Károly
2023.02.15. 20:52
A hétvégén klubvilágbajnokságot nyerő Real Madrid szerdán játszotta le az Elche elleni bajnokiját a spanyol La Liga 21. fordulójából – a királyiak világbajnokhoz méltó játékkal 4–0-ra győztek.

Karim Benzema az első félidőben két 11-est is gólra váltott az Elche ellen (Fotó: AFP)

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ
Real Madrid–Elche 4–0 (3–0)

Madrid
, Bernabéu Stadion. Vezette: Ricardo De Burgos
Real Madrid:
Lunyin – Carvajal (Odriozola, 67.), Militao, Nacho, Alaba – Valverde (Tchouaméni, 67.), Camavinga, Ceballos (Modric, 67.) – Asensio (Arribas, 81.), Benzema (Díaz, 78.), Rodrygo. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Elche: Badia – Diego González (Lirola, 73.), Roco (Verdu, 57.), Magellán – Carmona, Raúl Guti (Cheikh, 58.), Gumbau, Clerc – Fidel (Tete Morente, 58.), Nteka (Boye, 66.) – Ponce. Vezetőedző: Pablo Machín
Gólszerző: Asensio (8.), Benzema (31., 45+1. – mindkettőt 11-esből), Modric (80.)

Az újdonsült klubvilágbajnok Real Madrid számára a tabellán utolsó helyen álló Elche elleni mérkőzés arra volt jó, hogy az idényben eddig kevesebb szerepet kapó játékosok is bizonyíthassanak – erre Thibaut Courtois sérülése, Toni Kroos betegség és Vinícius Júnior eltiltása miatt is volt lehetőségük, de Luka Modric is csak a kispadon kezdett –, túl azon, hogy a Barcelonával szembeni, 11 pontos hátrányát is csökkenthette a tabellán a címvédő.

A La Ligában ebben az idényben hatodszor kezdő Marco Asensio pedig élt is a lehetőséggel: rögtön a nyolcadik percben szép szóló végén vezetést szerzett a Realnak.

A meccs elején a hazaiak tulajdonképpen egykapuztak. Karim Benzema például 15 perc alatt három nagy lehetőséget is kihagyott, mindháromszor Rodrygo bal oldali átadásából került helyzetbe. A 31. percben viszont az Enzo Roco kezezése miatt megítélt 11-est gólra váltotta, majd még a szünet előtt egy újabb büntetőt értékesített, így már egy félidő alatt három gólt szerzett a Real. Benzema ezzel pályafutása során már 229 bajnoki gólnál tart a Real színeiben, ezzel a királyi klub örökranglistáján Raúlt megelőzve feljött a 2. helyre, a 331 góllal vezető Cristiano Ronaldo mögé.

A fővárosiak a folytatásban is világbajnokhoz méltó gálaelőadást tartották. Gyönyörű cselek (Rodrygo főszereplésével), látványos lefordulás (Eduardo Camavingától), rabona (Militao mutatta be) és egymás után záporozó lövések is szerepeltek a repertoárban – az 51. és az 54. perc között például három hazai akció végén is Edgar Badia kapus mentette meg az újabb góltól csapatát.

Az i-re a pontot a csereként beálló Luka Modric tette fel, aki 15 méterről jobb lábbal gyönyörű gólt lőtt a jobb felső sarokba, beállítva a 4–0-s végeredményt. A horvát aranylabdás 37 évesen és 159 naposan talált be, amivel a legidősebb gólszerző lett ebben az idényben a La Ligában.

A klub-vb-győztes Real 70 százalék fölött (72) birtokolta a labdát, és több mint húsz lövéssel (26) próbálkozott – végig óriási fölényben futballozva győzött, és csökkentette hátrányát a tabellán a Barcelonával szemben.

20. Elche21161415–44–299

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. 4–0-RA GYŐZÖTT A REAL MADRID!

83. perc. Díaz könyöklésért kapott sárga lapot.

81. perc. Arribas váltotta Asensiót.

80. perc. ITT A NEGYEDIK. Camavinga a tizenhatoson belül, balról passzolt keresztbe, a középen érkező Modric 15 méterről jobbal, gyönyörűen lőtt a jobb felső sarokba. 4–0

78. perc. Mariano Díaz váltotta Benzemát.

73. perc. Gonzálezt a lap után lecserélték, Lirola váltotta.

72. perc. González kapott sárga lapot buktatásért.

67. perc. Hármas csere a Realnál. Valverdét Tchouaméni, Ceballost Modric, Carvajalt Odriozola váltotta.

66. perc. Nteka helyett Boye a pályán.

64. perc. FUTÓSZALAGON JÖNNEK A REAL-LÖVÉSEK. Ezúttal Asensio kísérletét védte Badia.

63. perc. Camavinga egy szép lefordulás után 23 méterről lőtt a kapu mellé.

61. perc. Benzema Rodrygo lekészítéséből 13 méterről lőtt a kapu mellé.

58. perc. Cheikh jött be Guti helyett, Fidelt pedig Tete Moprente váltotta.

57. perc. Roco helyett Verdu állt be.

54. perc. ÚJABB REAL-HELYZET. Benzema egy eladott labdából, 17 méterről lőtt, Badia védte a bal alsóba tartó lövést.

53. perc. Gumbau rántotta le Camavngát, sárga lap.

52. perc. Benzema kiugratása után ismét Rodrygo lőtt, ezúttal az alapvonal közeléből, de Badia ismét védett.

51. perc. RODRYGO! A brazil balról befelé indulva középről lőtt, Badia védett.

ELKEZDŐDÖTT A 2. FÉLIDŐ. Egyik csapat sem cserélt a szünetben.

VÉGEZ AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Gálázik a világbajnok, a Real úgy vezet 3–0-ra, hogy akár hatot is lőhetett volna már.

45+1. perc. BENZEMA EZT A BÜNTETŐT IS BELŐTTE. Ezúttal a kapu jobb oldalába lőtt, a kapus hiába érezte az irányt. 3–0

45. ÚJABB REAL-11-ES JÖHET. Rodrygo esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy González buktatta a Real támadóját.

43. perc. Alaba 26 méterről szabadrúgásból, laposan a kapu mellé csavart.

37. perc. CARMONA! Jobbról, hét méterről lőtt mellé egy szép támadás végén.

36. perc. ELCHE-HELYZET. Diego González fejelt öt méterről a kapu fölé egy jobbról érkező labdát.

Benzema a bajnokságban a 10., az idényben, tétmeccsen a 15. gólját lőtte. Benzema a két csapat egy évvel ezelőtti, 2–2-es meccsén is 11-est lőhetett fél óra elteltével (akkor a 35. percben), de akkor azt kihagyta. Azon a meccsen az Aleche vezetett 2–0-ra.

31. perc. GÓÓÓL. Benzema jobbal felhelyezte a labdát a bal felsőbe. 2–0

30. perc. Roco a kezezésért sárga lapot is kapott.

30. perc. 11-EST RÚGHAT A REAL. Roco ugrott fel Benzemával a tizenhatoson belül fejelni és kézzel ütött bele a labdába a csatár fejese után. Büntető.

28. perc. Egy kapu elé ívelt labda után a lecsorgóból Nteka lőhetett volna kapura, de a labda helyett az őt megelőző és így nagyot mentő Carvajal lábába rúgott be. Ez lehetett volna az első kapuralövés a vendégek részéről.

21. perc. Benzema készítette le a labdát Valverdének, akinek a lövését Badia nagyot vetődve védte.

15. perc. BENZEMA MÁR A 3. HELYZETÉT HAGYTA KI. Rodrygo a tizenhatos vonaláról ívelt balról a középen érkező Benzema felé, aki előrevetődve, hat méterről fejelt a kapu mellé.

12. perc. Rdrygo szöktette a tizenhatoson belül Benzemát, aki kissé balról, kisodródott helyzetből lőtt, de Badia zárta a rövid sarkot.

Marco Asensio a harmadik gólját szerezte a bajnokságban, ebben az idényben.

8. perc. MICSODA SZÓLÓ, VEZET A REAL! Asensio Carvajaltól kapott egy labdát a jobb oldalon, amivel egyedül indult meg a kapu felé és vezette be a tizenhatoson belülre két védő között, majd 14 méterről, ballal a hosszú alsóba lőtt 1–0

4. perc. MI MARADT KI? Rodrygo balról, az alapvonalról passzolt középre, az érkező Benzema négy méterről sarokkal próbálta kapura irányítani a labdát, a védők röviden szabadítottak fel, Militao pedig a lecsorgó labdából 23 méterről a kapu mellé bombázott.

A MÉRKŐZÉS ELKEZDŐDÖTT. Fehérben a Real, feketében az Elche, a hazaiak kezdtek.

A csapatok a pályára kifeszített óriási török és szír zászló között állnak sorfalat, így emlékezve a törökországi és szíriai földrengés áldozataira.

A madridiak a bevonulásnál megmutatták szurkolóiknak a klub-vb-trófeát.,

ELŐZMÉNYEK

Karim Benzema (9) és Carlo Ancelotti szombaton még a Real klub-vb-címét ünnepelhette, a francia csatár gólt is szerzett a döntőben (Fotó: AFP)

A Real Madrid múlt héten, Marokkóban a klub-világbajnokságon szerepelt: az egyiptomi Al-Ahli ellen 4–1-re nyert az elődöntőben, a fináléban a szaúdi Al-Hilai ellen pedig 5–3-ra. Előtte viszont 1–0-ra kikapott a bajnokságban a Mallorcától, tehát a legutóbbi három tétmeccsén öt gólt kapott, és a bajnokságban jelenleg 11 pont a hátránya az 1. helyen álló Barcelonával szemben. Ezért a mai győzelem létkérdés a Real számára, mert a jó formában lévő Barcelonával szemben már nyolc pontos hátrány is elég soknak tűnik a tavaszi szezonra nézve, nem hogy tíz vagy 11 pont.

Az Elche utolsó helyen áll a bajnokságban, de éppen az előző fordulóban szerezte meg első győzelmét ebben az idényben a Villlarreal ellen.

A Realból Ferland Mendy, Eden Hazard és Thibaut Courtois sérülés, Toni Kroos betegség, Vinícius Júnior eltiltás miatt hiányzik.

A két csapat őszi meccsét idegenben 3–0-ra a Real nyerte meg, de hazai pályán tavaly januárban csak 2–2-es döntetlenre volt képes Carlo Ancelotti együttese az Elche ellen. Viszont az Elche még sosem nyert Madridban a Real vendégeként.