Mágikus este Barcelonában, Messi újabb gólrekordja

2014.02.15. 19:55
Messiék nem aprózták el: jól megszórták a Rayo Vallecanót (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 24. fordulójában a nagy kedvvel és rettentően gólveszélyesen játszó Barcelona kiütéses győzelmet aratott a Camp Nouban a zavarodott, vajmi kevés ellenállást tanúsító Rayo Vallecano ellen. Lionel Messi duplázott, az első gól Adriano érdeme volt, a szünet után az Alexis Sánchez, Pedro Rodríguez duó is eredményes volt, a hajrában aztán Neymar is betalált, ezzel lett 6–0.

SPANYOLORSZÁG
PRIMERA DIVISIÓN
24. FORDULÓ
Barcelona–Rayo Vallecano 6–0
(Adriano 2., Messi 37., 68., Alexis Sánchez 53., Pedro 56., Neymar 89.)

Atlético Madrid–Valladolid 3–0 (Raúl García 3., Diego Costa 4., Diego Godín 74.)
Levante–Almería 1–0 (David Barral 62.)
Villarreal–Celta Vigo 0–2 (Orellana 83., Nolito 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

A Király-kupa döntőjébe jutás és a jövő heti Bajnokok Ligája-szereplés árnyékába került kissé a Barcelonánál a Rayo Vallecano elleni hétvégi bajnoki, de egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy a játékosok félvállról vették volna a találkozót. Rögtön a második percben előnyhöz jutott ugyanis a Barca, Adriano elképesztően pontosan kilőtte a 16-os elől a bal alsót (1–0); majd továbbra sem lankadtak a katalánok, percenként vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat, de hol a kapufát találták el, mint Lionel Messi és Pedro, hol az egykori barcelonai kapus, Rubén védett bravúrral.

KÖNNYGÁZGRÁNÁT ÉS A CELTA SIRATTA MEG A VILLARREALT
A Celta Vigo hősiesen végigbekkelte a meccset a mezőnyfölényben futballozó Villarreal ellen, majd a hajrában egy szabadrúgás utáni megcsúsztatott fejessel meglepetésre nyert. A találkozót kellemetlen közjáték zavarta meg.

A 90. percben, vélhetően egy elkeseredett hazai drukker könnygázgránátot dobott be a játéktérre, méghozzá a vendégek kapuja elé. A játékvezető az öltözőbe parancsolta a játékosokat, és közben a lelátó közeli része is kiürült.

Hosszabbítással együtt három perc maradt hátra a mérkőzésből, amit bő húsz perces kényszerszünet után tudtak le az érintettek. A közönség nagy része addigra már hazament, a maradék meg füttyel tüntetett a váratlan eredmény miatt. A Villarreal vélhetően komolyabb büntetésre számíthat, az elveszített pontokon túl.

A ráadásban aztán Nolito tekert be mesterien egy szabadrúgást a hazai kapuba, eldöntve ezzel a találkozót.

A Carles Puyol vezette védelemnek (a legenda közel egy év után játszhatott újra a Nou Campban bajnoki mérkőzést) is akadtak azért kellemetlen percei, Víctor Valdésnek háromszor is nagyot kellett védenie – a szünet előtt nem sokkal pedig Lionel Messi újabb zseniális találattal bizonyított az őt korábban bírálóknak, félig-meddig eltemetőknek (2–0).

Ezzel újabb csúcsot állított fel az argentin csoda, hiszen nemrégiben utolérte Telmo Zarrát, most pedig ott is hagyta: Messinél többször senki sem lőtt több gólt egyetlen klubban Spanyolországban. A Barca ékessége ekkor 336-nál járt 405 fellépésen, Telmo Zarra annak idején 335-ször volt eredményes 354 hivatalos találkozón az Athletic Bilbaóban. Egyébként Puyol is utolért valakit, mégpedig Miguelit: mindketten 391 bajnokinál tartanak a klub színeiben, csak a keretbe most nem nevezett Xavi áll előttük a listán, 463 La Liga-fellépéssel.

Ünnepeltek Messiék a pihenő után is, az argentin okos előkészítéséből előbb Alexis Sánchez (3–0) mattolta a Rayót, majd Andrés Iniesta és Cesc Fabregas hozta össze Pedro ötvenedik bajnoki találatát (4–0).

Hogy újra munkát adjon a statisztikusoknak, Lionel Messi ismét betalált (5–0), ezzel eggyel megelőzte a 227 gólos Alfredo di Stéfanót a spanyol élvonal örök-góllövőlistáján, és beérte a realos Raúlt (228), és már csak Hugo Sánchez (234), illetve a listavezető Zarra (251) áll előtte. Egy ideig még...

A hajrára Cristian Tello váltotta az argentin géniuszt, aki pár percig a szintén csereként pályára lépő Neymar oldalán futballozott. A brazil támadó gondoskodott arról, hogy most se hiába fusson ki a gyepre, a hajrá végén 23 méterről irgalmatlan nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. 6–0, varázslatos este volt ez!

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Ismét nagyon elverte a Rayót a Barcelona, teljesítményükkel a katalánok üzentek a hazai és az európai riválisaiknak is: készüljetek a forró tavaszra!

1. Barcelona 24 19 3 2 69–17 +52 60
2. Atlético Madrid 24 19 3 2 59–16 +43 60
3. Real Madrid 23 18 3 2 65–24 +41 57
4. Athletic Bilbao 23 13 5 5 42–28 +14 44
5. Villarreal 24 12 4 8 44–29 +9