Serie A: pontosztozkodás Sevcsenko második meccsén

Cs. B.Cs. B.
2021.11.28. 14:29
Második meccsén sem jött össze a siker Sevcsenkónak a Genoa élén (Fotó: AFP)
Nem bírt egymással az Udinese és a Genoa (0–0) az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ha egy meccset kellene kiválasztani a mai nap folyamán, ami a gólok és az eredmény szempontjából nem alakult túlságosan izgalmasan, akkor az az Udinese és a Genoa találkozója.

Elvitathatatlan, hogy a pályán jelentős taktikai harc dúlt, valamint a játékosok becsülettel küzdöttek, azonban sem az első, sem a második félidőben nem jött össze a gólszerzés, a csapatoknak így meg kellett elégedniük a döntetlennel. Ennek talán a hazaiak örülhettek kevésbé, hiszen a 93. percben közel jártak a gólszerzéshez, ám Destiny Udogie találatát érvénytelenítették les miatt.

A november 7-én kinevezett Andrij Sevcsenkónak a második meccsén sem jött össze tehát a győzelem a Genoa kispadján – az első mérkőzésén 2–0-ra kikaptak a Romától –, továbbra is a kiesőzónában tengődik az együttes.

Venezia–Internazionale 0–2
(Calhanoglu 34., L. Martínez 90+4. – 11-esből)
Empoli–Fiorentina 2–1
(Bandinelli 87., Pinamonti 89., ill. Vlahovics 57.)
Sampdoria–Hellas Verona 3–1 (Candreva 51., Ekdal 77., Murru 90., ill. Tameze 37.)

Juventus–Atalanta 0–1 (D. Zapata 28.)
Cagliari–Salernitana 1–1 (Pavoletti 73., ill. Bonazzoli 90.)

1. Napoli 13 10 2 1 26–7 +19 32
2. Milan 13 10 2 1 29–15 +14 32
3. Internazionale 14 9 4 1 34–15 +19 31
4. Atalanta 14 8 4 2 28–17 +11 28
5. Roma 13 7 1 5 23–15 +8 22
6. Lazio 13 6 3 4 25–21 +4 21