Serie A: kétgólos hátrányból fordított és nyert otthon a Milan

CS. M.CS. M.
2021.10.16. 22:49
Olivier Giroud is betalált (Fotó: Getty Images)
A Milan 3–2-re legyőzte a Veronát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának szombati játéknapján.

A veretlen milánóiak már a 7. percben hátrányba kerültek a jó formában lévő Verona ellen, egy meglehetősen furcsa, de szép góllal.

Gianluca Caprari találata

A 24. percben aztán böntetőhöz jutottak a vendégek, amit a cseh Antonín Barák értékesített is, így már 0–2 volt az állás. A Milan a második félidőre pörgött fel és egyre nagyobb nyomás alá helyezte ellenfelét. Olivier Giroud az 59. percben szépített.

Olivier Giroud fejese

Az utolsó fél órában is a Milan irányított, s a 76. percben tizenegyeshez jutott, amit Franck Kessié higgadtan gólra váltott (2–2). Két perccel később egy bal oldali beadás érkezett a veronaiak tizenhatosa elé, amit Koray Günter egy szerencsétlen mozdulattal a kapuba juttatott. A hajrában a visszatérő Zlatan Ibrahimovic is beállt, az eredmény már nem változott, nyert a Milan. 3–2

Koray Günter öngólja

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Milan–Hellas Verona 3–2
(Giroud 59., Kessié 76. – 11-esből, Günter 78. – öngól, ill. Caprari 7., Barák 24. –11-esből)
KORÁBBAN
Spezia–Salernitana 2–1
(Strelec 51., V. Kovalenko 76., ill. Simy 39.)
Lazio–Internazionale 3–1 (Immobile 64. – 11-esből, F. Anderson 81., Milinkovics-Szavics 90+1, ill. Perisic 12. – 11-esből)