Serie A: az utolsó előtti percben egyenlített az Empoli a Verona otthonában

L. M.L. M.
2023.05.28. 14:50
Foghatják a fejüket a Veronánál, nagy lehetőséget szalasztottak el (Fotó: Getty Images)
A Helllas Verona 1–1-es döntetlent játszott az Empolival az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Gól nélküli első játékrész után a hazaiak szerezték meg a vezetést, az argentin Adolfo Gaich talált a kapuba. A Verona játékosai szinte már örülhettek a győzelemnek, amikor a vendégek a 7 perces ráadás hatodik percében egyenlítettek. A szlovén Petar Stojanovic szerzett gólt és egy pontot a csapatának.

Az Empoli a döntetlennel a tabellán megelőzte a Salernitánát, míg a Veronának nem sikerült elmozdulnia a kieső zónából, maradt a tizennyolcadik és az AC Milan otthonában kell kisebbfajta csodát végrehajtania az utolsó fordulóban, hogy a következő idényben is az első osztály tagja legyen.

18.00:Lazio–Cremonese
20.45:Juventus–Milan (Tv:Sport1)– élőben az NSO-n!

Korábban
Pénteken játszották
Sampdoria–Sassuolo 2–2
(Gabbiadini 8., Erlic 78. – öngól, ill. Berardi 9., Matheus Henrique 11.)

Szombaton játszották
Salernitana–Udinese 3–2
(Kasztanosz 43., Candreva 57., W. Troost-Ekong 90+6., ill. Zeegelaar 25., Nesztorovszki 30.)
Kiállítva:Zeegelaar (87. – Udinese)
Spezia–Torino 0–4(Wisniewski 24. – öngól, Ricci 72., I. Ilics 76., Karamoh 90+6.)
Fiorentina–Roma 2–1(Jovics 85., Ikoné 88., ill. El Shaarawy 11.)

Internazionale–Atalanta 3–2(Lukaku 1., Barella 3., Lautaro Martínez 77., ill. Pasalic 36., Onana 90+1 – öngól.)