2020.06.24 13:48 Frissítve: 2020.06.25 12:13

Napoli: Gattusóék bejelentették, távozhat a lengyel csatár, ha...

Amennyiben nem hosszabbítja meg jövő nyáron lejáró szerződését a Napoli labdarúgócsapatával Arkadiusz Milik, úgy a nápolyi klub most nyáron megválik tőle.

Miliket a nyáron eladja a Napoli, ha a csatár nem hosszabbít (Fotó: AFP)

Ezt a friss Olasz Kupa-győztes együttes sportigazgatója, Cristiano Giuntoli jelentette be.

„Mindez tőle függ. Jelenleg ő az egyik legjobb támadó a világon”
– mondta játékosáról Gennaro Gattuso vezetőedző a keddi, Hellas Verona–Napoli (0–2) olasz bajnoki mérkőzés után, amelyen a 26 éves lengyel csatár szerezte az első gólt.

Amennyiben Milik nem hosszabbítja meg szerződését és a nápolyiak eladni sem tudják – a nyári vagy a téli átigazolási időszakban –, úgy egy év múlva ingyen távozhat.

Áprilisban a La Gazzetta dello Sport arról írt, az AC Milan szívesen szerződtetné a lengyel csatárt Zlatan Ibrahimovic helyére.

A 49-szeres válogatott Milik 2016 óta erősíti a Napolit, melyben 112 mérkőzésen 47 gól a mérlege, a Serie A aktuális idényében 17 találkozón tízszer volt eredményes.

2023.01.27 19:05:59

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Felidézzük a vb-győztes olasz kapus indulása körülményeit és a felbukkanását kísérő nyilatkozatokat.

2023.01.24 22:16:09

ALAPVONAL. Az én bajom az, hogy ha bűnösök is, megint nem azok bűnhődnek majd, akik a törvény ellen vétettek (nyilván ezért mondtak le nagy hirtelen), hanem azok, akik az égvilágon semmiről sem tehetnek: a játékosok és a szurkolók.

2023.01.18 23:30:32

ALAPVONAL. A Napoli kilenc pont előnnyel vezeti az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tabelláját a címvédő Milan és tízzel a Juventus, illetve az Internazionale előtt. Azt tegyük most félre, hogy Luciano Spalletti legénysége kedden a gyengécske Cremonese ellen tizenegyesekkel kiesett az Olasz Kupából, mert a szurkolókat sokkal inkább a Serie A, valamint a lehető legjobb Bajnokok Ligája-szereplés érdekli és tartja lázban.

2023.01.18 23:10:42

NS-VÉLEMÉNY. Ha így fáj, ezt, ha úgy fáj, azt tanácsos bekapnunk.

2023.01.18 19:26:13

Az Internazionale már a 21. percben kétgólos előnyben volt és végül magabiztos győzelmet aratott.