Találatok a Sebastian Korda címkére

Találatok száma: 23

A család legrosszabb sportolója – a teniszező Sebastian Korda apja sikereit is felülmúlhatja

2023-01-28 13:43:35

Profi jégkorongozónak készült, de elég volt egy katartikus meccsélmény ahhoz, hogy Sebastian Korda teniszező szülei útjára lépjen. A 196 centi magas amerikai színekben szereplő játékos egyelőre csak kóstolgatja a közvetlen elitet, ám abban mindenki egyetért, ha majd úgy istenigazából elkapja a fonalat, nem az idei Australian Open-negyeddöntő lesz a legnagyobb sikere.

Sebastian Korda Petr Korda Képes Sport Australian Open

Aus. Open: Korda sérülés miatt feladta, Hacsanov ott van az elődöntőben

2023-01-24 08:12:26

A harmadik szettben sérülés miatt fel kellett adnia a Karen Hacsanov elleni mérkőzését Sebastian Kordának, így az orosz teniszező jutott a legjobb négy közé a 76.5 millió dollár összdíjazású kemény pályás ausztrál nyílt teniszbajnokságon, az Australian Openen. A nők között a kazah Jelena Ribakina 2–0-ra győzte le lett ellenfelét, Jelena Ostapenkót.

Sebastian Korda Karen Hacsanov Jelena Ribakina Jelena Ostapenko Australian Open Aus. Open

Aus. Open: Ribakina kiejtette a világelsőt, Korda is továbbment

2023-01-22 08:34:41

Óriási meglepetés született az ausztráliai nyílt teniszbajnokság (Australian Open) nyolcaddöntőjében: a kazah Jelena Ribakina két szettben legyőzte az első helyen kiemelt, világelső Iga Swiateket. A 2022-ben Wimbledont nyerő Ribakina a lett Jelena Ostapenkóval csap össze a negyeddöntőben, aki a legjobb 16 között az amerikai Cori Gauffot búcsúztatta.

Sebastian Korda Jelena Ribakina Jelena Ostapenko Iga Swiatek Cori Gauff Australian Open

Tenisz: Djokovics döntős, Dzsabur kiesett Adelaide-ben

2023-01-07 13:37:18

Novak Djokovics bejutott a döntőbe, a női verseny első kiemeltje, Onsz Dzsabur viszont búcsúzott a legjobb négy között az adelaide-i kemény pályás tenisztornán.

tenisz női tenisz férfi tenisz Sebastian Korda Onsz Dzsabur Novak Djokovics

Tenisz: Medvegyev és Djokovics már az elődöntőben összecsap Adelaide-ben

2023-01-06 09:21:30

Sebastian Korda meglepetésre két szettben legyőzte a hatodik helyen kiemelt olasz Jannik Sinnert, ezzel bejutott az elődöntőbe az adelaide-i kemény pályás tenisztornán, ahogy a korábbi világelső Danyiil Medvegyev is, aki pedig honfitársát, Karen Hacsanovot győzte le a negyeddöntőben.

férfi tenisz Sebastian Korda Danyiil Medvegyev ATP Adelaide

Tenisz: Szakkari és Szabalenka is nyert a Fort Worth-i vb-n

2022-11-01 08:26:19

Maria Szakkari és Arina Szabalenka sikerét hozta a női teniszezők évzáró világbajnokságának nyitónapja az egyesült államokbeli Fort Worthben. Az 5.41 millió euró (2.23 milliárd forint) összdíjazású párizsi kemény pályás férfitorna nyitó körében az ausztrál Alex de Minaur nehéz mérkőzésen jutott tovább – írja az MTI.

tenisz-vb női tenisz-vb Sebastian Korda Onsz Dzsabur Maria Szakkari Jessica Pegula

Tenisz: Thiem kikapott Kordától az antwerpeni elődöntőben

2022-10-22 18:39:33

Az amerikai Sebastian Korda szombaton az osztrák Dominic Thiem legyőzésével döntőbe jutott a 648 ezer euró (280 millió forint) összdíjazású antwerpeni kemény pályás tenisztornán.

tenisz Sebastian Korda Dominic Thiem Antwerpen

Tenisz: az 1. kiemelt Rubljov Kordával döntőzik Gijónban

2022-10-15 20:02:04

Az első helyen kiemelt Andrej Rubljov és Sebastian Korda játssza vasárnap a 612 ezer dollár (270 millió forint) összdíjazású gijóni kemény pályás tenisztorna fináléját, miután szombati elődöntős mérkőzését mindkét játékos két szettben megnyerte.

férfi tenisz Sebastian Korda Gijón Andrej Rubljov ATP

Tenisz: nem jutott nyolc közé a harmadik kiemelt Metzben

2022-09-22 07:27:36

A harmadik helyen kiemelt olasz Lorenzo Musetti a nyolcaddöntőben búcsúzott a Metzben zajló 534 ezer euró (216 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornán – írja az MTI.

férfi tenisz Sebastian Korda Lorenzo Musetti ATP Metz

Tenisz: Fritz megállította az Alcarazt búcsúztató Kordát

2022-04-14 14:53:37

A spanyol Alejandro Davidovich negyeddöntőbe jutott a Monte-Carlóban zajló, 5.8 millió euró (2.2 milliárd forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán, mivel két játszmában felülmúlta a belga David Goffint – jelentette az MTI.

tenisz Taylor Fritz Sebastian Korda ATP Monte-Carlo

Tenisz: Korda döntő szettben legyőzte Alcarazt Monte-Carlóban

2022-04-13 15:26:38

Általános meglepetésre döntő szettben vereséget szenvedett a férfi teniszezők Monte-Carlóban zajló 1000-es tornájának második fordulójában a 8. helyen kiemelt spanyol Carlos Alcaraz, miután az amerikai Sebastian Korda döntő játszmában három óra négy perc játék végén legyőzte őt.

Sebastian Korda Carlos Alcaraz ATP Monte-Carlo

U21-es ATP-vb: Carlos Alcaraz nyerte a milánói tornát

2021-11-13 23:06:19

A spanyol Carlos Alcaraz nyerte meg Milánóban az U21-es ATP-világbajnokságot azzal, hogy a döntőben három játszmában legyőzte az amerikai Sebastian Kordát.

Sebastian Korda Carlos Alcaraz

U21-es ATP-vb: Alcaraz és Korda jutott be a döntőbe

2021-11-13 00:09:20

Carlos Alcaraz három, Sebastian Korda öt játszmában nyert a Milánóban zajló U21-es ATP-világbajnokság pénteki elődöntőjében, így a verseny első két kiemeltjeként ők ketten vívják egymással a szombati finálét.

tenisz U21-es ATP-vb Sebastian Korda Carlos Alcaraz

U21-es ATP-vb: Alcaraz, Nakashima az elődöntőben

2021-11-11 18:08:57

A Milánóban zajló U21-es férfi tenisz-világbajnokság csoportkörének 3. fordulójában az A-csoportban a spanyol Carlos Alcaraz, a B-ben pedig az amerikai Sebastian Korda is megnyerte harmadik mérkőzését. Másodikként elődöntős még Brandon Nakashima és Sebastián Báez.

U21-es ATP-vb: Alcaraz újra nyert, ő az első elődöntős

2021-11-10 17:49:34

Carlos Alcaraz három játszmában legyőzte az amerikai Brandon Nakashimát a milánói U21-es tenisz ATP-világbajnokság második fordulójában, ezzel – a harmadik csoportmeccsének eredményétől függetlenül – bejutott a legjobb négy közé.

U21-es ATP-vb: ilyen még csak egyszer volt – Korda 0:2-ről nyert

2021-11-09 22:29:32

Carlos Alcaraz három játszmában, Sebastian Korda kétszettes hátrányból felállva győzött a milánói U21-es ATP-világbajnokság nyitó napján.

Tenisz: Fucsovics mumusa először elődöntős Mastersen

2021-04-02 07:50:40

Andrej Rubljov két szoros játszmában, 7:5, 7:6-ra legyőzte a 20 éves amerikai Sebastian Kordát a Miamiban zajló tenisztorna férfi egyesének negyeddöntőjében, így életében először négy közé jutott ATP 1000-es kategóriájú versenyen.

tenisz Sebastian Korda Bianca Andreescu Ashleigh Barty Andrej Rubljov ATP Miami

Tenisz: Korda nyerte meg a generációk csatáját Montpellier-ben

2021-02-22 20:43:06

Sebastian Korda kétszettes győzelemmel jutott be a második fordulóba a 324 ezer euró összdíjazású montpellier-i keménypályás férfi tenisztornán.

tenisz Sebastian Korda Jo-Wilfried Tsonga

Tenisz: Isner búcsúzott Delray Beachben és nagy bejelentést tett

2021-01-12 08:41:31

Meglepő eredményeket hozott a két hétfő esti negyeddöntő a floridai Delray Beachben zajló, 350 ezer dollár (105 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornán.

tenisz férfi tenisz Sebastian Korda John Isner Frances Tiafoe Delray Beach

Roland Garros: Nadal 14-edszer, Thiem óriási csatában negyeddöntős

2020-10-04 14:55:22

Rafael Nadal három sima játszmában, 6:1, 6:1, 6:2-re megverte az amerikai Sebastian Kordát, így 14. alkalommal jutott be a francia nemzetközi teniszbajnokságon (Roland Garros) a legjobb nyolc közé. A salakkirály a negyeddöntőben a 19 éves olasz Jannik Sinerrel játszik.