Utánpótlás: Halász és Homonnai voltak a legjobbak 2016-ban

Halász Bence kalapácsvető és Homonnai Luca kajakos érdemelte ki a 2016-os év legjobb utánpótlás sportolója címet, az elismerést a péntek délután rendezett Héraklész Díjátadó Gálán vették át.

utánpótlás Homonnai Luca Halász Bence

Kajak-kenu: minden idők legjobb korosztályos vb-szereplése

2016-07-31 21:58:56

Minden idők legjobb teljesítményét produkálta a magyar csapat Minszkben, az ifjúsági és U23-as gyorsasági kajak-kenu világbajnokságon. A mieink csak vasárnap hét világbajnoki címet, összesen tizennyolc érmet szereztek, ami önmagában annyi, amennyit tavaly két nap alatt nyertek az év legfontosabb utánpótlásversenyén. A végeredmény pedig egészen elképesztő, Magyarország összesen tíz világbajnoki aranyérmet és huszonöt dobogós helyezést gyűjtött a hétvégén, ennyit még egyetlen ország sem szerzett egy világverseny alatt kajak-kenuban.

Homonnai Luca Lucz Dóra kajak-kenu

Kajak-kenu Eb: Lakatost kizárták, a többiek döntősök 200 m-en

2016-06-25 15:07:49

Minden magyar egység egyből a döntőbe jutott 200 méteren a moszkvai kajak-kenu Európa-bajnokságon. Kis szépséghiba ugyanakkor, hogy a kenus Lakatos Zsanettet utóbb kizárták, mert a megengedettnél könnyebb volt a hajója.

kajak-kenu Eb kajak-kenu Szomolányi Máté Nagy Péter Lantos Ádám Lakatos Zsanett

Kép: csodás estélyiben vette át sportága Oscar-díját a magyar lány

2016-03-15 11:31:59

Hatalmas magyar siker született a Barcelonában rendezett World Paddle Award elnevezésű kajak-kenus díjátadón, – amelyet a sportág Oscar-gálájáként is szoktak emlegetni –, ugyanis a 16 éves Homonnai Luca lett 2015 legjobb junior versenyzője!

kajak-kenu díjátadó Homonnai Luca

Kajak-kenu: Douchev-Janics párja elfogadta Fazekas-Zur ajánlatát

2015-10-07 08:46:53

Fontos döntéssel a háta mögött kezdte meg a felkészülést a 2016-os idényre az ifjúsági világbajnok Homonnai Luca. A Douchev-Janics Natasával augusztusban 200 méter párosban vb-ezüstérmet szerző tizenhat éves kajakos, feladva a háromszoros olimpiai bajnokkal folytatott közös munkát, az egyéni felkészülésre helyezi a hangsúlyt a következő hónapokban. Ráadásul tavasszal az Egyesült Államokban készül.

kajak-kenu Homonnai Luca Fazekas-Zur Krisztina Douchev-Janics Natasa

Kajak-kenu: Douchev-Janics triplázott 200 méteren

2015-08-28 13:46:42

Douchev-Janics Natasa egyesben, illetve győri klubtársaival párosban és négyesben is a leggyorsabbnak bizonyult 200 méteren a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon.

ob kajak-kenu Vass András Tótka Sándor Sarudi Pál Németh Szabolcs

Ifjúsági olimpia: nyolc magyar érem egy nap alatt

2014-08-24 18:44:54

Az arany ugyan nem jött össze, de kár lenne panaszkodni: az ifjúsági olimpia nyolcadik napján nyolc érmet szereztek a magyar sportolók!

ifjúsági olimpia Vadnai Jonatán Stollár Fanny Regős Gergely Nanking Mozgi Milán

Ifjúsági olimpia: vitorlázásban bronz, kajakban két ezüst

2014-08-24 11:39:48

A döntő előtt hetedik helyezett Vadnai Jonatán bronzérmet nyert vitorlázásban, két kajakosunk, Homonnai Luca és Mozgi Milán ezüstérmes lett a speciális pályán, míg Ferenczi Melinda nyolcadikként ért célba a 200 méteres síkfutásban a kínai Nankingban zajló ifjúsági olimpia vasárnapi játéknapján – adta hírül az utanpotlassport.hu.