NFL: jól hajrázott a Jaguars, a Tennessee 8. veresége

2015.11.20. 07:37
Marcus Mariota (Tennessee Titans, jobbra) megállítására készül Aaron Colvin (Jacksonville Jaguars), a művelet sikerrel járt <br />(Fotó: Reuters)
A tengerentúli amerikaifutball-bajnokság (NFL) alapszakaszának 11. fordulójában a Jacksonville Jaguars otthon nyert a Tennessee Titans ellen. A házigazdák ikszes kinézetű ütközetben négypontos hátrányból vágtak neki a negyedik negyednek, de a hajrában TD-vel fordítottak, majd egy mezőnygóllal állították be a végeredményt. A Jacksonville a negyedik győzelmét aratta, a Tennessee a nyolcadik vereségét szenvedte el.

Igazi védelmi csatát hozott az összecsapás, sem a tavalyi 1/3-as Blake Bortles (Jaguars), sem az idei 1/2-es Marcus Mariota nem tudta TD-ig vezetni övéit az első félidőben, a vendégek két távoli mezőnygóljára a hazaiak két közelebbivel feleltek (6–6).

A Jaguárok Jason Myers harmadik mezőnygóljával ugyan a meccs során először megszerezték a vezetést, de Mariota 23 yardos futásával fordított a Titans (9–13), sőt a negyedik negyedben az előny növeléséért támadhatott, de Succop 53 yardról már hibázott.

Ez pedig nem sokkal később megbosszulta magát, Rashad Greene 63 yardos punt utáni visszahordása után Bortles Julius Thomast találta meg ötyardos TD-passzal, majd Myers negyedszer is eredményes volt a hajrá nyitányán (19–13).

A Titansnek maradt még egy esélye a végén fordítani egy touchdownnal, de az ellenfél 23 yardosánál megrekedt a támadás. A Jacksonville két év után nyert meg ismét egymást követő két meccset, 4–6-os mérlegével pedig – bármilyen furcsán is hangzik, de – bejelentkezett a csoportelsőségért.