Ligue 1: háromgólos hátrányból állt fel, mégsem örülhetett a PSG!

2020.02.15. 18:57
A kiesőjelölt Amiens-nek sikerült megtréfálnia Cavaniékat (Fotó: AFP)
Fordulatos mérkőzésen, háromgólos hátrányból is felállva, 4–4-es döntetlent játszott a Paris Saint-Germain a kiesőjelölt Amiens otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában. A szombati játéknap többi mérkőzésén kevesebb gól született összesen, mint ezen az egy találkozón.

Borzasztóan kezdődött a mérkőzés a párizsiak számára. Csupán öt perc telt el, amikor Gael Kakuta labdájára Serhou Guirassy robbant rá, és 13 méterről erőből a kapu közepébe lőtt. Fél óra elteltével az első gól előkészítője, Kakuta volt a főszereplő – a Chelsea egykori tehetsége a tizenhatoson belül kapta meg a labdát, majd pokoli erővel lőtte ki ballal a jobb felső sarkot.

A 40. percben úgy tűnt, az Amiens az utolsó szöget is beverte a PSG koporsójába – Fousseni Diabaté vállalt fel egy egy elleni párharcot, meg is nyerte, majd mértani pontossággal a hosszú alsóba zúdított (3–0).

Még a félidő előtt összejött a szépítés a fővárosiaknak, Ander Herrera szöglet után talált be kapásból (3–1). A fordulást követően ismét sarokrúgásból szerzett gólt a PSG. Draxler középre tette a labdát, Tanguy Kouassi nagyszerűen emelkedett a magasba, s védhetetlenül fejelt a felsőbe (3–2). A szépítés után tovább nyomott Thomas Tuchel együttese, és egy újabb szöglet utáni góllal már egyenlített is, Kouassi – aki 17 éves, és hátvéd – duplázott (3–3).

Még ezzel sem elégedett meg a listavezető! Szép támadás után Juan Bernat középre passzolt, Mauro Icardi őrizetlenül érkezett az ötös sarkánál, és az üres kapuba helyezett – a 74. percben átvette a vezetést a Paris Saint-Germain (3–4)!

Talán senki sem gondolta, hogy még vannak fordulatok ebben a mérkőzésben, ám aki a 90. percben hazament (vagy kikapcsolta a televíziót), az nagyon megbánhatta – a ráadásban Edinson Cavani óriási ziccert rontott, majd a következő hazai offenzívából az első gól szerzője, Guirassy kiegyenlített, egy pontot megmentve a kiesőjelölt gárdának! 4–4