CFR: két hónap után véget ért Mutu kolozsvári kalandja – hivatalos

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2024.04.03. 18:21
Nem sok vizet zavart Mutu Kolozsváron (Fotó: Riti József Attila)
Alig több mint két hónapig volt a kolozsvári CFR vezetőedzője Adrian Mutu, a nyolcszoros román bajnokcsapat szakvezetője ugyanis szerdán benyújtotta lemondását.

A 45 éves tréner egy nappal azután távozott posztjáról, hogy a CFR kiütéses, 4–0-es vereséget szenvedett Vajdahunyadon, a Román Kupa negyeddöntőjében a második ligás Corvinultól.

A román válogatott gólrekordere január végén került a kolozsvári csapat kispadjára, azóta 5 győzelem mellett 3-3 döntetlent és vereséget tudott felmutatni. A bajnokságban a CFR a harmadik helyen áll, de nyolc fordulóval a szezon vége előtt hátránya tíz pont a listavezető FCSB-vel szemben, miután a rájátszás első két fordulójában csupán egy pontot szerzett.

Mutu a szezon során már másodszor távozik rövid időn belül egy csapattól, az azeri Neftci ugyanis karácsonykor menesztette a nyáron a Rapidtól kivásárolt román edzőt. A CFR vezetősége egyelőre nem nevezte meg Mutu utódját.