Liga 1: a román élvonalban folytatja a csíkszeredai gólkirály

A román élvonalban folytatja a csíkszeredai gólkirály, Juan Bauza (Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda)
A román másodosztály 2020–2021-es idényét megnyerő FC Universitatea Craiova 1948 csapatánál folytatja a pályafutását Juan Francisco Bauza, az FK Csíkszereda házi gólkirálya.
A 25 éves argentin támadó 27 találkozón 6 gólt szerzett a székelyföldi Liga 2-es csapatban, és egyelőre egy évre kölcsönbe kerül Craiovára, azt követő vételi opcióval. Mint Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke elmondta, az Universitatea 1948 a játékos Transfermarkton becsült értékénél (175 ezer euró) valamivel többet fizet Bauza megszerzéséért.
A rájátszás utolsó fordulójában egyébként a már biztos feljutó Craiova eredménye is befolyásolja a Csíkszereda sorsát: a jelenleg ötödik székelyföldi csapat akkor végezhet a Liga 1-ért vívott osztályozót érő negyedik helyen, ha vasárnap hazai pályán legyőzi a temesvári ASU Polit, és az Universitatea Craiova is nyer a Dunarea Calarasi ellen.
Legfrissebb hírek

Öt góllal lőtte be magát a felsőházba a Sepsi OSK
Légiósok
2026.02.28. 12:29

Hivatalos: Kleinheisler László a Csíkszereda játékosa lett
Légiósok
2026.02.05. 09:52

Liga 2: kapushiba után bukta el a győzelmet a Sepsi
Minden más foci
2025.10.25. 13:12
Ezek is érdekelhetik





