Dzsudzsák Balázs holland bajnok lett a PSV Eindhovennel!

2008.04.20. 16:42
Véget ért a bajnokság Hollandiában, de számos csapatnak most következnek a rájátszások: a NAC Breda Fehér Csabával a BL, Bodor Boldizsár Rodája és a Babos Gábort valamint Vadócz Krisztián foglalkoztató NEC az Intertoto-kupa indulás jogáért túlórázhat.
Dzsudzsák (22) és a többiek az utolsó pillanatig vártak a bajnoki ünnepléssel
Fotó: Reuters
A PSV már akár március végén bajnoki címet ünnepelhetett volna, de Dzsudzsák Balázs és csapata éppen a legrosszabbkor került hullámvölgybe, így az üldöző Ajax szép csendben hosszú hajrát nyitott. Ennek végét jelentette az utolsó forduló, amely előtt egyszerű volt a képlet.

Amennyiben a PSV pontot szerez, úgy bajnok, függetlenül attól, hogy az Ajax mit művel hazai pályán a Heracles ellen. Az amszterdamiak így csak a Vitesse-ben, Dzsudzsákék vasárnapi ellenfelében bízhattak, hogy esetleg sikerül meglepetést okozva otthon tartani a három pontot a listavezető ellen.

Nem árulunk zsákbamacskát: nem sikerült, azaz Dzsudzsák Balázs a 2007/08-as bajnoki idényben holland bajnoki címet szerzett a PSV Eindhovennel. Dzsudzsákék egy felejthető első játékrész után a második félidőben csereként pályára lépő Danko Lazovics góljával minimális különbségű győzelmet arattak, így az Ajax hiába verte rommá a Heraclest, az 5-1-es végeredmény kevés volt.

A PSV sorozatban 4., összességében a 21. aranyérmét szerezte meg, amivel az örökranglistán továbbra is második a 29 bajnoki címmel büszkélkedő Ajax mögött. Dzsudzsák Balázs a 4. magyar labdarúgó, aki bajnoki címet ünnepelhet Hollandiában – korábban Fischer Pál, (Ajax), Kiprich József (Feyenoord) és Fehér Csaba (PSV) mondhatta el magáról ugyanezt.

Ami a többi Hollandiában szereplő magyar labdarúgót illeti: a NAC Breda régi önmagát idézve bronzérmet szerzett, így a hamarosan kezdődő rájátszásban a bajnok melletti második BL-induló helyért szállhat harcba. Fehérék az utolsó fordulóban hazai pályán szenvedtek 3-1-es vereséget a NEC Nijmegentől – a volt válogatott védő nem játszott.

Játszott viszont a Nijmegen két magyarja, Babos Gábor és Vadócz Krisztián, akik végig a pályán voltak, így tevékenyen kivették részüket a csapat sikeréből. A NEC szezonbeli 14. győzelmével végül a 8. helyen zárt, megszerezte a jogot, hogy az Intertoto-kupás indulásért indított rájátszás résztvevője legyen.

A bajnokság 9. helyén zárt a Bodor Boldizsárt foglalkoztató Roda, amely így szintén a nyári kupában való részvételért pedálozhat a rájátszásban. A kerkradei csapat az utolsó fordulóban 3-0-s vereséget szenvedett a Feyenoord otthonában, a magyar védekező középpályás végig a pályán volt.

A rájátszásos rendszer miatt egyelőre csak az utolsó helyen végző Excelsiort mondhatjuk kiesőnek, miután a Venlo az utolsó fordulóban előzni tudott, és a 16. De Graafschaappal együtt osztályozó játszik majd a bennmaradásért a másodosztály 2. Waalwijk és 3. Den Bosch ellen. Az Eerste Divisie bajnoka, a Volendam jövőre az élvonalban folytathatja.