A végén nevető egy kerestetik (folytatás)

Vágólapra másolva!
2008.06.08. 00:11
Címkék

CSERÉK? OLASZORSZÁG!CSERÉK? OLASZORSZÁG!

Az olaszok rendkívül sok variációs lehetőséggel élhetnek, elég csak megemlíteni, hogy csatárposzton valószínűleg a cserék közé szorul az olasz bajnokság gólkirálya, Alessandro Del Piero, a második helyezett Marco Borriello, valamint Antonio Cassano. A középpályán sem könnyű a választás, mivel Ambrosini, Aquilani, Camoranesi, De Rossi, Gattuso, Perrotta és Pirlo személyében kiváló játékosok tagjai a keretnek. Persze ne feledjük, a vbcímvédő mellett a németek és a franciák is „kiegyensúlyozott” kerettel érkeztek az Eb-re.

SÉRÜLÉSMENTESSÉG? SPANYOLORSZÁG!

Miközben a legtöbb csapatot jelenleg sérülések hátráltatják, vagy legalábbis a selejtezőbeli, valamint a felkészülési időszakukat zavarta meg egy-egy kulcsjátékos kidőlése, Luís Aragonésnak kis túlzással csupán Andrés Iniesta minapi ételmérgezése miatt kellett az orvosi szobát tárcsáznia. Feszített tempójú tornán különösen jól jöhet, ha ép marad a test, amihez persze a nagyszerű erőnléti felkészítésen túl szerencse is szükségeltetik. Az elmúlt másfél évben e téren nem lehetett panaszuk a spanyoloknak.

TAPASZTALAT? FRANCIAORSZÁG!

Noha Svédország (1062) és Görögország (882) megelőzi Franciaországot (839) a 23-as keretben szereplők válogatott fellépéseit összesítve, mégis a „kékeknél” érezzük felhalmozva a legtöbb hasznosítható tapasztalatot. Thierry Henry, Lilian Thuram és Patrick Vieira vb-t, valamint Eb-t nyerő csapatban egyaránt szerepelt már, felvérteződtek az esélyest érő váratlan kudarcok fájdalmas tapasztalataival is, továbbá a legtöbben a sok válogatott megbízatás mellett klubjukban is a legkeményebb csatákban edződtek.

KÜZDŐKÉPESSÉG? NÉMETORSZÁG!

Ez az a kérdés, amelyre minden futballrajongó rávágja a helyes választ. Nem véletlenül, hisz a (nyugat)németek két világbajnoki, illetve egy Eb-döntőt is hátrányból nyertek meg: 1954ben az Aranycsapatot (0–2-ről 3–2), 1974-ben Hollandiát (0–1-ről 2–1) győzték le, megfosztva őket a vb-aranytól, míg az 1996-os Eb-fináléban 0–1ről, aranygóllal nyertek 2–1-re a csehek ellen. Igaz, az Eb-mecscseket tekintve a franciák győztek a legtöbbször vesztett állásból (5), sőt a németeket (2) Csehország is megelőzi, amely négy éve mindhárom csoportmeccsén (!) hátrányból fordított.

EREDMÉNYESSÉG? SPANYOLORSZÁG!

Akármilyen meglepő, a tizenhat résztvevő közül csak három büszkélkedhet azzal, hogy 2008-ban nem talált legyőzőre: Németország, Hollandia és Spanyolország. Ám e trióból is csupán a selección teljesítménye hibátlan, Luís Aragonés fiai négy győztes meccsen vannak túl. És bár az elmúlt napokban játszott felkészülési találkozókon Svájc, Csehország, Portugália, Románia és Olaszország mérlege is hibátlan (de a németeké és a hollandoké nem!), a selección 16 mérkőzést számláló veretlenségi sorozata egyértelműen Fernando Torresék elsőségét ígéri.

A SÖTÉT LÓ SZEREPÉBEN: HORVÁTORSZÁG

Ha az eltiltott Andrej Arsavin nem hagyná ki az első két csoportmérkőzést, illetve ha Pavel Pogrebnjak egészséges volna, Oroszországot jelölnénk meg titkos esélyesnek – így viszont a horvátokra voksolunk, dacára annak, hogy legjobb csatáruk, a selejtezőkön 10 gólt szerző Eduardo sérült. Slaven Bilic remek érzékkel rakta öszsze együttesét, a védelembe főleg harcedzett, harmincon túli futballistákat állított, míg az „alkotással” megbízott középpályások és csatárok közül egyedül a csapatkapitány, Niko Kovac (36) van túl a harmincon.

AKIRE SENKI SEM SZÁMÍT: ROMÁNIA

A fogadóirodák által legkevesebbre taksált lengyelek és a házigazda osztrákok mellett a svájciak jó szereplése is meglepetést szerezhet, persze utóbbi kettőnek nagy lökést adhat, hogy házigazdaként vesz részt a tornán. Románia továbbjutása viszont már-már a csoda kategóriájába tartozna, hiszen az olaszokkal, a franciákkal és a hollandokkal került egy csoportba. Ám egyesek szerint így sem szabad leírni Victor Piturca együttesét.

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik