Aki esetleg azt hitte, a Real Madrid védői tanultak az első mérkőzésből, és az Old Traffordon azonnal szoros őrizet alá vonják Ruud van Nistelrooyt, villámgyorsan rádöbbenhetett a tévedésére.
Manchester (angol)–Real (spanyol) 4–3 (1–1) Manchester, 68 000 néző, V: Collina (olasz). G: Van Nistelrooy (43.), Helguera (54. – öngól), Beckham (71., 85.), ill. Ronaldo (12., 50., 58.)
MANCHESTER: Barthez – Brown, R. Ferdinand, O'Shea, M. Silvestre (Ph. Neville, 79.) – Butt, Verón (Beckham, 63.), Roy Keane (Fortune, 82.), Giggs – Solskjaer, Van Nistelrooy REAL MADRID: Casillas – Míchel Salgado, Hierro, Helguera, Roberto Carlos – Figo (Pavón, 88.), Makelele, Zidane, McManaman (Portillo, 69.) – Ronaldo (Solari, 67.), Guti
Továbbjutott: a Real Madrid, 6–5-tel
Manchester (angol)–Real (spanyol) 4–3 (1–1) Manchester, 68 000 néző, V: Collina (olasz). G: Van Nistelrooy (43.), Helguera (54. – öngól), Beckham (71., 85.), ill. Ronaldo (12., 50., 58.)
MANCHESTER: Barthez – Brown, R. Ferdinand, O'Shea, M. Silvestre (Ph. Neville, 79.) – Butt, Verón (Beckham, 63.), Roy Keane (Fortune, 82.), Giggs – Solskjaer, Van Nistelrooy REAL MADRID: Casillas – Míchel Salgado, Hierro, Helguera, Roberto Carlos – Figo (Pavón, 88.), Makelele, Zidane, McManaman (Portillo, 69.) – Ronaldo (Solari, 67.), Guti
Továbbjutott: a Real Madrid, 6–5-tel
A Manchester United legveszélyesebb csatára már a 3. percben varázslatos dolgokat művelt a jobb oldalon, az alapvonal közelében. Egy lövőcsellel becsapta Helguerát, megindult befelé, eltolta a labdát Roberto Carlos mellett, majd roppant éles szögből lőtt, ám Casillas résen volt. A felütés tehát tökéletes volt, csakhogy ettől a villámrajttól mindkét fél inkább megijedt, mintsem felbátorodott. A Real hátsó alakzata gyorsan összekapta magát, az ötlettelennek tűnő MU-középpályássor pedig nem tudott mit kezdeni a zárt védősorral. A hazaiak képtelenek voltak megjátszani a csatárokat, a spanyol térfél közepéig még úgy-ahogy eljutottak, ott aztán falba ütköztek. A 12. percben sem történt másképp, egy rossz passz után pedig meglódult a Madrid. Néhány merész, ugyanakkor szemet gyönyörködtető átadás után Zidane Gutit hozta játékba, aki a felezővonaltól, karmesteri erényeket csillogtatva, nagyszerűen ugratta ki Ronaldót. A brazil támadó lefutotta Ferdinandot, majd a tizenhatos jobb sarkától, jobbal kilőtte a bal alsó sarkot, amelyet Barthez nem zárt megfelelően. A folytatásban egy villanás erejéig még megjelent Barthez portája előtt a Real – Zidane letett labdáját Figo furcsa mozdulattal a léc tetejére lőtte –, a félidő hátralévő része azonban már a manchesteri próbálkozásoké volt. Van Nistelrooy cselsorozata (a beadásra senki sem érkezett), Giggs bombája (a labda a bal alsó sarok mellett suhant el), majd Solskjaer takarásból leadott lövése (Casillas védett) jelezte az egyre nyomasztóbb MU-fölényt, amely azonban csak a 43. percben "gyümölcsözött”. Akkor Giggs ívelt a jobb oldalon felbukkanó Solskjaer elé, a norvég középre passzolt, ahol Van Nistelrooy – "emberrel a nyakán” – a hálóba helyezett. Ha kis szerencséje van az MU-nak, még az első félidőben tovább faraghatott volna összesítésbeli hátrányából, ám Casillas Solskjaer, valamint Van Nistelrooy próbálkozásánál is a helyén volt, így az esetleges csodatétel a második félidőre maradt.
Ronaldo (balra) pályafutása elsô mesterhármasát szerezte a Bajnokok Ligájában
A fordulás után azonban az első csodákat a Real művelte. Az 50. percben Figo néhány csel után hanyag mozdulattal a lécre emelt, a hazaiak felszabadítottak ugyan, de az újra megszerzett labdával ismét jött a Real. De hogy! Roberto Carlos és Zidane kényszerítője után a brazil balbekk már teljesen szabadon volt a manchesteri tizenhatoson belül, lövőerejét, rúgótechnikáját ismerve senki sem csodálkozott volna egy bombán, ám ő más, világklasszisokra jellemző megoldást választott. Különösebb körültekintés nélkül középre paszszol, éppen Ronaldo elé, ő pedig nem olyan, aki zavarba jön, ha nyolc méterre, magányosan áll az üres kaputól… Igazán elemezni sem lehetett a második madridi gólt, mert szót kért az MU. Az 54. percben a tizenhatos előteréből Solskjaer tolta ki a labdát balra, Verón elé, az argentin pedig megpróbálta megjátszani a középen érkező Van Nistelrooyt. Az irányzékkal nem volt baj, csakhogy Helguera közbelépett, megfosztotta ugyan a hollandot a gólörömtől, az Old Trafford népe mégis tombolt. Az ok: a középhátvéd hihetetlenül rosszul találta el a labdát, amely a sarkáról a hálóba pattant. Az egyenlítő gól adta újabb reménysugarat megpróbálta meglovagolni a Manchester, Solskjaer és Verón is munkát adott Casillasnak, aki azonban tette becsülettel a dolgát. A csapat másik szerdai "sztahanovistája”, Ronaldo azonban nem akarta, hogy a hátralévő időszak kizárólag a spanyol kapusról szóljon, és az 58. percben újra magának vindikálta a főszerepet. A felezővonaltól meglódult, szokásától eltérően azonban nem cselezte be magát a tizenhatosra, hanem 25 méterről ellőtte a labdát. Kevesen számítottak erre, a kapujából kissé kint álló Barthez a többséghez tartozott, így a labda akadálytalanul jutott el a hálóig. De még mindig messze volt a futballparádé vége! Van Nistelrooy és Solskjaer centikkel célt tévesztő kísérlete jelezte: az MU szépen akar meghalni, és ez sikerült is a csapatnak. A 71. percben a csereként beálló Beckham a rá jellemző módon, jobbal 25 méterről hatalmas erővel a léc alá bombázott szabadrúgásból. A 85. percben pedig már vezetett az angol csapat! Van Nistelrooy lövése után Casillasról Hierróra pattant a labda, majd a háló felé gurult. Biztos, hogy gól lett volna, de Beckham tutira ment, és becsúszva megadta a végső lökést a labdának, beállítva a végeredményt. A Real pedig most már még inkább bízhat abban, hogy ebben a sorozatban még egyszer elkápráztatja az Old Trafford közönségét. Ez ugyanis azt jelentené, hogy a Juventuson túljut az elődöntőben, és május 28-án a manchesteri szentélyben harcba indulhat fennállása tizedik BL- (BEK-) trófeájáért.