Figyelemreméltó eredményt ért el a másodszor megrendezett U21-es világbajnokságon Kiss Bernadett és Kiss Regina: a testvérpár két győzelmet aratva jutott a nyolcaddöntőbe, ahol végül megadta magát egy észt párosnak, és holtversenyben a kilencedik helyen végzett. Kissék teljesítménye azért is érdemel külön figyelmet, mert a csoportmeccsek során általuk legyőzött görög páros egyik tagja, Kutrumanidu a felnőtt elitsorozatnak számító World Tour több állomásán is főtáblára jutott, és Arvanitivel egészen az elődöntőig menetelt Cataniában, a csoport veretlen tagja, a brazil Lima és Silva pedig megnyerte a vb-t. Ha mindehhez még hozzávesszük, hogy Regina még csak 16 éves, igazán van mire büszkének lenniük.A két leány imádja a játékot, mentalitásukon meglátszik, hogy édesanyjuk és édesapjuk is sportolt (igaz, kosárlabdáztak), a szülők rendre el is kísérik őket a tornákra.
Nôi World Tour-verseny, Marseille
(a pénzdíj: 200 ezer dollár)
H-csoport: Perrotta, Gattelli (olasz)–Nagy Krisztina, Schlégl Katalin 2:0 (11:13), Leenstra, R. Kadijk (holland)–Boileau, Morin (kanadai) 2:0 (13, 13). A végeredmény: 1. Perrotta, Gattelli 6 pont (6:1), 2. Leenstra, R. Kadijk 5 (5:2), 3. Nagy, Schlégl 4 (2:4), 4. Boileau, Morin 3 (0:6). Az elsô két helyezett jutott a huszonnégy közé.
Nôi World Tour-verseny, Marseille
(a pénzdíj: 200 ezer dollár)
H-csoport: Perrotta, Gattelli (olasz)–Nagy Krisztina, Schlégl Katalin 2:0 (11:13), Leenstra, R. Kadijk (holland)–Boileau, Morin (kanadai) 2:0 (13, 13). A végeredmény: 1. Perrotta, Gattelli 6 pont (6:1), 2. Leenstra, R. Kadijk 5 (5:2), 3. Nagy, Schlégl 4 (2:4), 4. Boileau, Morin 3 (0:6). Az elsô két helyezett jutott a huszonnégy közé.
– Évekkel ezelőtt apu nézegette az interneten, hogy milyen utánpótlásversenyekre lehetne elutazni, így bukkant rá az U21-es Európa-bajnokságra, amelyen még Kiss Adriennel indultam – árulta el Bernadett. – Ez 1999-ben volt, később már a húgommal, Reginával szerepeltünk, így például 2000-ben az U23-as Ebén, tavaly az U21-es világbajnokságon, és most Cataniában.
–Miért pont a húga mellett döntött?
– Mert sokat játszottunk együtt teremben, a pályán kívül is jól megértjük egymást, alkalmazkodni tudunk egymáshoz. Négy évvel fiatalabb, mégis ő a vagányabb, nem lelkizik azon, hogy nála idősebbek ellen kell bizonyítania.
– Úgy tűnik, nem is annyira az eredményeket hajszolják, hanem valóban szerelemből játszanak, egyszerűen ki akarják próbálni magukat.
–Valóban szeretjük csinálni, május közepétől általában napi négy-öt órát a pályán töltünk. Függ persze a kánikulától is, nem kell arra gondolni, hogy öt órán keresztül folyamatosan ugrálunk, edzünk.
–Mikor lesznek eredménycentrikusabbak?
– Jövőre remélhetőleg nem ütközik a nemzetközi programunkkal, így az országos bajnokságon az első négy között szeretnénk végezni.
– Idén még van egy forduló Dombóváron. Nem indulnak?
– Még gondolkozunk, de jó lenne már egy kicsit lazítani. Két-három hét múlva kezdődik a felkészülés a teremben.
– Tényleg olyan vagány, ahogy a nővére mondja?
–Úgy vagyok vele, mit idegeskedjek, gyakorlat teszi a mestert – mondta Regina. – Persze nem vitás, két éve még kicsi voltam, mind fizikai értelemben, mind a koromat illetően, de most már kezdek kikupálódni.
–Igaz, hogy idén még lesz egy dobása?
– Legalábbis tervezzük, hogy volt angyalföldi csapattársammal, Fűrész Beával részt veszünk az augusztus végi U18-as vébén, Xilokasztróban. Kíváncsi vagyok, hol a helyem a saját korosztályomban.
– Hogy értékeli a cataniai napokat?
– Mindenképpen nagy dolognak tartom a nyolcaddöntő elérését. Emellett igen hasznos volt, hogy ebben a közegben négy tétmeccset játszottunk, no meg sokat számított, hogy már négy nappal a verseny előtt elutaztunk, és több edzőmeccset vívtunk a többiekkel. Legalább megismerhettük a riválisokat.
– Nyerhettek volna a nyolcaddöntőben?
– Hát, ha az első napon találkozunk az észtekkel, akkor igen. Sajnos, mire odáig jutottunk, nagyon elfáradtunk. Már csak ebből is következtetni lehet, hogy fizikailag és koncentrációban is fejlődnünk kell.