Magabiztos győzelmet aratott a PMFC a kieső Dorog felett

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.05.21. 16:50
Nem kellett sokáig várniuk a pécsi szurkolóknak az ünneplésre (Fotó: Kurdi József)
A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában a PMFC első tavaszi győzelmét aratta hazai pályán. A baranyaiak az utolsó helyen záró Dorognak hármat lőve köszöntek el szurkolóiktól.

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

PÉCSI MFC–DOROGI FC 3–0 (1–0)
Pécs
, PMFC Stadion, 500 néző. Vezette: Molnár Attila (Vörös Dániel, Bertalan Dávid).
PMFC: Helesfay – Svedjuk (Miklós, 83.), Krausz, Pejovics, Majnovics – Terbe, Kesztyűs – Kocsis B. (Kártik, 83.), Bukovics (Kövesdi, 55.), Szabó M. (Harsányi, 73.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Weitner Ádám
DOROG:Tulipán – Barna (Nagyházi, 63.), Hesz, Gyurácz, Preklet (Kovács O., 73.), Papp Máté – Lénárth, Szerencsi– Kruncz (Selmeci, a szünetben), Vígh Á. (Magyari, a szünetben), Papp Marcell (Szedlár, a szünetben). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Tóth-Gábor (10.), Szabó M. (58.), Kocsis B. (61.)
Weitner Ádám:
– A korai gól megalapozta a lelkesedést, de... Azért hiányoztak a pontos passzok, a szünetben nagyobb intenzitást kértem, ennek köszönhetjük a magabiztos győzelmet.
Marián Sluka: – Nem sikerült szépen zárni a szezont, pedig bizakodtam. Az utóbbi fordulókban már a szervezettséget sem láttam viszont, most pedig a belső motiváció is hiányzott a fiúkból.

Nem kellett sokat várniuk a záró fordulóban a PMFC szurkolóinak arra, hogy gólt láthassanak. Svedjuk jobbról érkező beadását már a 10. percben a kapuba bombázta egy méterről Tóth-Gábor. Azonban ezt követően az első félidőben egy veszélyes szabadrúgás utáni vendégkapufán kívül nem sok mindent jegyezhettünk fel.

A fordulás után aztán Szabó Máté a bal, Kocsis Bence pedig a jobb alsó sarokba helyezett el még egy-egy gólt, s ezzel el is dőlt a meccs.

20. Dorogi FC387102132–61–2931

Vége a mérkőzésnek, három góllal nyert a PMFC. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

89. perc: Magyari fordult rá az ötösön a hazai kapura, de közeli lövését Helesfay bravúrral fogta.

83. perc: Cserélt a PMFC! Svedjuk helyett Miklós, Kocsis Bence helyett Kártik érkezett a pályára. A pécsi nevelésű Miklós Péter most debütál a felnőtt csapatban.

79. perc: Harsányi kapott nagyszerű labdát a bal oldalról Kesztyűstől, de az átvétel után senkitől nem zavartatva jobbal fölé lőtt.

73. perc: Cserélt mindkét csapat, Preklet helyett Kovács Olivér érkezett a vendégeknél, míg a hazaiaknál Szabó Mátét Harsányi váltotta.

70. perc: Szedlár tört befelé a tizenhatos vonalán jobbról, majd ballal a rövid alsót célozta meg, de Helesfay könnyedén odaért.

63. perc: Cseréltek a vendégek, Barna helyett Nagyházi érkezett.

61. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Megvan a harmadik is! Tóth-Gábor készítette le a tizenhatos előterében a labdát Kocsis Bence elé, aki tolt rajta egyet, majd estében a jobb alsóba lőtt.3–0

58. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Kettővel megy a PMFC! Szabó Máté lépett ki a bal oldalon a védők közül, majd finoman jobbal a bal alsóba helyezte a labdát a kirohanó Tulipán mellett. A kapus Barnával ütközött közben, s a vendég védő ápolásra szorul.2–0

57. perc: Papp Máté kapott sárga lapot lerántásért.

Kesztyűs jól mozgatta a PMFC-t (Fotó: Kurdi József)

55. perc: Bukovics helyett Kövesdi Péter érkezett a hazaiaknál.

49. perc: A szögletet Hesz fejelte egy kicsivel fölé.

48. perc: Magyari lépett el a jobb szélen, majd Szedlárnak passzolt, Krausz ért vissza vele és mentett szögletre.

46. perc: A szünetben hármat cseréltek a vendégek. Vígh helyett Magyari, Papp Marcell helyett Szedlár, Kruncz helyett Selmeci érkezett.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.

Vége az első félidőnek!

Tóth-Gábor nem mindig értett egyet a játékvezetőkkel (Fotó: Kurdi József)

45. perc: Svedjuk harcolt meg a labdáért, majd a tizenhatos előteréből lőtt. A labda azonban a jobb alsó mellett suhant el.

35. perc:Szerencsi 25 méteres kicsit jobbról elvégzett szabadrúgása csattant a hazai felső kapufán. Ugyan a gazdátlan labda még ott pattogott a tizenhatoson belül, végül Krausz fel tudott szabadítani.

33. perc: Szabó Máté próbálkozott jobbal a tizenhatos bal sarkáról, de emelése egy húsz centivel elkerülte a kaput.

Kocsist nehezen tudták megfogni a vendégvédők (Fotó: Kurdi József)

15. perc:Lénárth kapott sárga lapot Kocsis Bence elkaszálásáért.

12. perc: Bukovics lábára tartott rá az egyik vendég védő az ötös magasságában, ezúttal is néma maradt a síp.

10. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! Svedjuk robbant ki a tizenhatos jobb vonalánál a védők közül, középmagasan centerezett, s a tökéletesen érkező Tóth-Gábor egy méterről, zavartalanul lőtte a léc alá a labdát.1–0

7. perc: Svedjuk indulhatott el egyedül a jobb oldalon, Szabó Máténak hosszú volt a centerezés.

5. perc: Kesztyűs lőtt 20 méterről ballal kissé balról, de a lapos löketet Tulipán felszedte.

3. perc: Majnovics lökte fel a tizenhatoson belül Szerencsit, de a játékvezető sípja néma maradt.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés! A labdát a piros-feketében játszó hazaiak indították útjára.

Érkeznek a csapatok, ezúttal a PMFC-t 11 kutya kíséri a pályára!Ezzel a felelős állattartásra, és az örökbe fogadásra szeretnék felhívni a figyelmet a Pécsi Morpheus Állatmentő Alapítvánnyal közösen.

Felkészült az utolsó fordulóra a PMFC (Fotó: Kurdi József)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi négy fordulóban veretlenül hat pontot gyűjtő Pécsi MFC a már biztosan utolsóként záró és kieső Dorogi FC ellen.