A Videoton győzelemmel melegített Újpesten a kupaelődöntőre

2015.04.05. 18:25
Filipe Oliveira (jobbra) gólja győzelmet ért (FOTÓ: Mirkó István)
Hiába kezdett sokkal jobban az Újpest a Videoton ellen, Filipe Oliveira góljával a vendégek szerezték meg a három pontot a labdarúgó NB I huszonkettedik fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

Újpest FC–Videoton FC 0–1 (Oliveira 37.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Mondhatni, az esélytelenek nyugalmával esett neki az Újpest odahaza a listavezető Videotonnak, csak úgy záporoztak rögtön a kezdés után a veszélyes beadások Juan Calatayud kapuja elé, majd a 12. percben Mihailo Perovics hatalmas helyzetben az ötös elől a kapusba lőtt. Majd felrobbant a méregtől kispadja előtt a fehérváriak mestere, Joan Carillo, akit – csapatával együtt – ebben az idényben már megvicceltek a fővárosban a lila-fehérek, mégpedig a Ligakupában. Az első negyedóra végére magához tért a Vidi (és csak úgy záporoztak a pontatlan beadások Balajcza Szabolcs kapuja elé), így az Újpest a nagy kedvvel futballozó Asmir Suljic vezényletével több veszélyes kontrát indíthatott. Carillo előbb Perovics fejese, majd Nagy I Gábor lövései után csaphatott bosszankodva, de megkönnyebbülten a levegőbe, Calatayud pedig „kirepülte" Suljic tekerését a jobb felső elől.

Tapasztaltabb szurkolók ilyenkor szokták virtuálisan fellapozni a futball állítólagos szabálykönyvét, annak a kihagyott helyzetekre vonatkozó, büntetési tételt meghatározó passzusát, és ezúttal nem hiába tették ezt – magyarul gólt lőtt az addig szinte semmit sem mutató Videoton; igaz, Filipe Oliveira szép találatához kellett az újpesti védelem teljes csődje is. 0–1!

A fehérváriaknál a 100. élvonalbeli találkozóján szereplő Kovács Istvánt nem sokkal a szünet előtt le kellett cserélni, és a fordulás után sem a legszerencsésebben kezdtek a vendégek, egy percen belül Stopira és Szofian Sakla is majdnem öngólt vétett. Szép lassan leült ezt követően a mérkőzés, a két mester ezen Enisz Bardhi és Kim Ojo, illetve Mirko Ivanovszki és Heffler Tibor beküldésével próbált meg orvosolni.

A hajrában Sándor György középtávoli bombája nem sokkal kerülte csak el a jobb alsót, majd szép csöndben véget ért a mérkőzés. Tulajdonképpen már a szünetben...

Győzelemmel melegített a bajnokságban a kupaelődöntőre a Videoton, csak az első félidőben futballozott az Újpest.

„Bajnok lesz a Vidi, mert egy helyzettel is meccset nyer”

1. Videoton FC 22 17 4 1 47–8 +39 55
2. MTK Budapest 22 15 7 33–21 +12 45
3. Ferencvárosi TC 22 13 5 4 34–16 +18 44
4. DVSC-Teva 22 11 6 5 28–14 +14 39
5. Paksi FC 22 10 7 5 34–22 +12 37
6. Kecskeméti TE 22 10 5 7 27–25 +2 35
7. Diósgyőri VTK 22 9 7 6 32–27 +5 34
8. Újpest FC 22 7 9 6 19–19 0 30