Nem is Haladás, rohanás. A másodosztály felé...

2014.11.22. 15:55
A labdarúgó NB I tizenötödik fordulójában folytatódott a Haladás mélyrepülése, a szombathelyiek kikaptak a Puskás Akadémia FC otthonában is. A mérkőzés egyetlen gólját Tischler Patrik szerezte.

Tischler Patrik szerezte a meccs egyetlen gólját (Fotó: Szabó Miklós)

A mérkőzés kezdetére jelentős számbeli fölénybe került a Haladás, legalábbis a kispadok létszámát tekintve, mivel a házigazda Puskás Akadémia mindössze öt cserejátékost tudott felsorakoztatni (a szombathelyieknél meg a cserekapus, Gyűrű László mellett Gyurján Bence, Szakály Attila, Nagy Olivér, Tommaso Rocchi, Halmosi Péter és Zamostny Balázs is bevetésre várt). Nagy izgalmak övezték a pénzfeldobást is: no, nem valami különleges érmét indított légi útra Németh Ádám, hanem kiderült, hogy az első félidőben a Hali támad a járható térfélen, a PAFC csatárai meg élvezhetik a mocsárjárást.

Külön pikantériát adott a mérkőzésnek, hogy a két vezetőedző Diósgyőrben finoman szólva sem evett egymás kezéből – most Benczés Miklós csapata korán elégtételt vehetett volna mesterük egykori megpróbáltatásaiért, de az első húsz percben hiába kerültek négyszer is helyzetbe a felcsútiak, rendre pontatlanul céloztak, Kamil Kopúnek ön(gól)veszélyes fejese meg a lécen csattant.

Egy helyzetet kialakított azért a Hali is, ám Andrij Jefremov sem állt a helyzet magaslatán – a roppant bizonytalanul mozgó vendégkapusra, Mursits Rolandra meg sokszor igaz volt ez az első félidőben, és az ötödik borzalmas kijövetelt Tischler Patrik már góllal büntette. 1–0!

Két hazai lehetőséggel folytatódott a mérkőzés, majd Szentes Lázár beküldte a Nagy Olivér, Halmosi kettőst, a pályán meg egykori játékosa, Gohér Gergő majdnem öngóllal örvendeztette meg egykori főnökét. Lehetőséget kapott a hajrára Tommaso Rocchi is, mégpedig a középső védő, Dvorschák Gábor helyén, és ugyan finoman szólva sem támadtak huszárosan a szombathelyiek, ám a házigazda egyre nyilvánvalóbban kezdett belealudni a mérkőzésbe.

Amelyen végül nem esett újabb találat, sőt helyzetet sem jegyezhettünk fel többet: a Haladás idegenbeli góltalansága immár 718 perce tart, újabb fontos három ponttal gazdagodott a PAFC.

Benczés pedig törlesztett picit Szentesnek...