Meglepetésgyőzelmet aratott a kiesés elől menekülő Vasas Mezőkövesden

2023.04.15. 16:44
Az NB I 27. fordulójában a Vasas a Mezőkövesd otthonába látogatott, ahol előbb hátrányba került egy büntető után, majd fordított, és nyert 4–1-re.
Novothny Soma két gólt szerzett az első félidőben
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)
Novothny Soma két gólt szerzett az első félidőben A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ

Mezőkövesd–Vasas 1–4 (1–2)

Mezőkövesd,
Városi Stadion, 750 néző. Vezette: Bogár
Gólszerző: Da. Babunszki (11. – 11-esből), ill. Novothny (39., 41.), Holender (70.), Otigba (88.)

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Kényes téma volt terítéken a héten Mezőkövesden. A román Gazeta Sporturilor arról számolt be, hogy Steliano Filip, a Mezőkövesd Zsóry FC román védője az egyik fő érintettje a Román Labdarúgó-szövetség és a rendőrség által indított nyomozásnak, amelyben egy 2022 áprilisában rendezett román élvonalbeli bajnoki esetleges manipulálását vizsgálják. A futballista tagadta, hogy részt vett volna a bundázásban. A Mezőkövesd a megjelent hírekkel kapcsolatban közleményt adott ki, leszögezve, hogy nem kívánnak foglalkozni az esettel, ez a hatóság feladata, és amíg nem születik meg a vizsgálat eredménye, kiállnak a játékos mellett.

Nos, Steliano Filip kezdett is a Vasas ellen.

A kezdés előtt a hazaiaknál cserélni kellett, mert a bemelegítésnél Nyikolaj Prudnyikov megsérült, helyére Vajda Sándor állt be. A 11. percben a hazaiak megszerezték a vezetést, mégpedig tizenegyesből, s látni lehetett, hogy a vendégeket megfogta a találat (1–0). A Mezőkövesd átvette az irányítást, és folyamatosan támadott, de aztán kezdett magára találni a Vasas is, és Riccardo Piscitelli is megmutathatta, hogy remek formában van.

A félidő hajrájában két perc leforgása alatt nagyot fordult a meccs: Novothny Soma két támadás végén is jól helyezkedett a kapu előterében, és egyik esélyt sem hagyta kihasználatlanul. A Mezőkövesd nehéz helyzetbe került, a fő kérdés az volt, milyen erőtartalékokat tud mozgósítani a szünet után.

Nos, a szünet után vérszemet kapott az angyalföldi csapat, a Mezőkövesd nem találta a ritmust, s ha támadott, akkor azt sok hibával tette. A hazaiak egyre tanácstalanabbnak tűntek, nem vállalkoztak átlövésekre, a sok adogatásból épülő akciók sem hordoztak magukban veszélyt. A 70. percben Holender Filip adta meg a kegyelemdöfést, miután elrobogott a bal oldalon, s tíz méterről ballal a léc alá lőtte a labdát.

Ezután teljesen szétesett a Mezőkövesd játéka, még csak felvillanásokra sem futotta. A hajrá perceiben ráadásul Otigba Kenneth fejelt gólt, magabiztossá téve a Vasas sikerét. A Mezőkövesd sorozatban negyedik hazai mérkőzését sem tudta győzelemmel zárni, igaz, vérbeli csatárok nélkül ez nem egyszerű feladat. A hazaiak súlyos helyzetbe sodorhatják magukat – még az is előfordulhat, hogy a végén a kiesés ellen kell küzdeniük... 1–4

Nagyot bukott a Mezőkövesd hazai pályán (Fotó: Szabó Miklós)

1. Ferencvárosi TC 27 16 6 5 54–25 +29 54
2. Kecskeméti TE 27 12 12 3 41–24 +17 48
3. Paksi FC 26 12 5 9 48–43 +5 41
4. Debreceni VSC 27 11 7 9 43–38 +5 40
5. Puskás Akadémia 27 10 10 7 37–35 +2 40
6. Kisvárda 26 8 11 7 37–40 –3 35
7. Mezőkövesd 27 8 8 11 27–35 –8 32