2023.04.15. 19:20
A labdarúgó NB I 27. fordulójában a Ferencváros 3–0-ra megverte odahaza a Budapest Honvédot.
Kemény mérkőzés volt, sok ütközéssel és sérüléssel
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Kemény mérkőzés volt, sok ütközéssel és sérüléssel A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Budapest Honvéd 3–0 (R. Mmaee 42., Marquinhos 71., Kwabena 87.)
Budapest, Groupama Aréna, 11 793 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉG, STATISZTIKÁK ITT!

A Honvéd vendégjátékát a jelek szerint képtelenség megunni. A sajtószektor legfelső széksorában a kezdés előtt Malatinszky Tibor, a Ferencváros legidősebb szurkolója huppant le, aki 1938-ban (!) ment először Fradi-meccsre. Az errefelé mindenki által csak Tibi bácsiként ismert szurkolót Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke köszöntötte, belegondolni is hátborzongató, mi mindent látott és élt meg a szépkorú drukker az Üllői úton.

De aligha ez az első negyvenöt perc volt a legszínvonalasabb, amit az elmúlt évtizedekben megtekintett. Sokáig leginkább Kristoffer Zachariassen sérülése volt a téma, a norvég szélső a tizenhatoson belülre érve kapura kotorta a labdát, ám ütközött Dúzs Gellérttel, a kispestiek kapusával, és képtelen volt lábra állni, hordágyon kellett az öltözőbe vinni. A Honvéd fiatalja ekkor még tartotta magát, megpróbált a kapuban maradni, ám néhány perccel később ő is a fűre rogyott, igaz, ő legalább saját lábán tudta elhagyni a pályát. Helyére Tomás Tujvel állt be, aki elmúlt 39 esztendős, és előzőleg november 6-án védett az NB I-ben, méghozzá Pakson. A Honvéd-drukkerek esetleg abban bízhattak, a rutinos labdarúgó legalább ki van éhezve a játékra...

Nos, tizenhárom perccel pályára küldése után már a kapujából szedhette ki a labdát.

A két csapat addig is harcos, küzdelmes mérkőzést játszott, a szünet előtt előfordult, hogy a kispadról puskagolyóként kilövő kispesti orvosi stáb azt sem tudta, merre induljon, a pálya egyik szegletében Luka Capan, a másikban a házi gólkirály, Nenad Lukics feküdt a földön, ám a szünetre nem csak ezért vonulhattak a vendégek nehezebb helyzetben. Tomás Tujvel kirúgását követően a Ferencváros villámgyorsan a kispesti kapu előtt termett, négy érintés, passz után a csapatba visszatérő Ryan Mmaee lőtt – lélektanilag is – fontos gólt. Hogy az első félidőben mennyire sokat állt a játék sérülések miatt, jól mutatta, hogy Pintér Csaba játékvezető a szünet előtt kilenc (!) percet hosszabbított.

A második félidőben sem volt kevesebb a sérülés. Sorra feküdtek ki a játékosok, hol összefejeltek egymással, hol váratlanul kaptak a lábukhoz, hol a sípcsontok ütközése után maradtak a földön. A Ferencváros azonban a mérkőzés végére lendületbe jött, előbb Marquinhos, majd a lefújás előtti percekben a negyedik NB I-es meccsén második gólját szerző Owusu Kwabena talált a kapuba, a hazai közönség felállva ünnepelte a biztos győzelmet. Volt ok az örömre, a bajnokcsapat öt nyeretlen bajnoki után győzött újra, a játékosok a lefújás után joggal ölelgették egymást. Fontos sikert aratott Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző együttese, hiszen ezzel a győzelemmel megtartotta hatpontos előnyét az üldöző Kecskemét előtt.

A Honvédnak sok oka nem volt az örömre, a Ferencváros ebben a bajnokságban harmadszor is megverte, a 3–1 és a 2–0 után ezúttal 3–0-ra.

SIGÉR: A KECSKEMÉT SIKERE KELLETT, HOGY MINDENKI FELÉBREDJEN

Kristoffer Zachariassen megsérült (Fotó: Török Attila)

1. Ferencvárosi TC 27 16 6 5 54–25 +29 54
2. Kecskeméti TE 27 12 12 3 41–24 +17 48
3. Paksi FC 26 12 5 9 48–43 +5 41
4. Debreceni VSC 27 11 7 9 43–38 +5 40
5. Puskás Akadémia 27 10 10 7 37–35 +2 40
6. Kisvárda 26 8 11 7 37–40 –3 35