A 94. percben lecsapott a „Griff” az Újpestre

2014.12.07. 16:25
Elek Ákos góljának pillanata (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 17. fordulójában a Diósgyőri VTK mintegy hatezer néző által űzve a 94. percben szerzett Georges Henri Griffiths-góllal verte meg a harcos Újpestet.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–ÚJPEST 2–1 (Elek 9., Griffiths 94., ill. Suljic 3.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Szépen gyülekeztek a szurkolók a Diósgyőr Újpest elleni évzárójára, amely így remek hangulatban kezdődött – és a hazaiak számára egy egyáltalán nem vicces Antal-show-val. Ugyanis a 3. percben a hazaiak kapusa, Antal Botond képtelen volt lekezelni egy kósza hazaadást, Asmir Suljic pedig becsúszva a hálóba lőtt. 0–1! Nem sokáig örülhetett előnyének a lila-fehér gárda, ugyanis hat perc múlva Elek Ákos felvarrt egy kipattanót a jobb felsőbe: bár egyenlő volt az állás, mégis a diósgyőriek kerültek lélektani előnybe.

Bedobta magát a mindig lelkes hazai tábor is, és azt várta volna az ember, hogy egymás után gördülnek a pályán a veszélyesebbnél izgalmasabb DVTK-támadások, ám nem így történt, ugyanis az Újpest igen harcosan, rengeteget futva már a középpályán derékba törte a hazai attakokat. Sőt, pár középtávoli lövéssel a vendégek veszélyeztettek, Simon Krisztián lapos próbálkozásánál Antalnak kifejezetten nagyot kellett védenie, Kim Ojo meg ajtó-ablak ziccert rontott.

A 150. NB I-es bajnokiján „mesterkedő” Tomiszlav Szivics bevetette a Gosztonyi András, Bacsa Patrik kettőst, majd a lesérült Elek Ákost Barczi Dávid váltotta, de csapata játékán mindez mit sem látszott – a fővárosiak pedig egyre inkább csak a védekezésre koncentráltak, Ojo méreteihez képest súlytalan volt, Suljicot levette a pályáról Szalai Vilmos, Kádár Tamás meg Simon Krisztiánt „radírozta le”.

Kis híján ismét Antal dobta fel a mérkőzést, de rossz helyre paskolt labdáját Nagy Gábor a kapu mellé törte. A hajrá felé közeledve egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy az nyer, aki egyetlen gólt beprésel az ellenfélnek: a 94. percben Ojót megelőzve Georges Henri Griffiths a bal felsőbe fejelt, felrobbantva ezzel a stadiont. 2–1!

Gyönyörű élőképpel és némi tűzzel búcsúzott az idénytől a hazai B-közép – ez a kreativitás és tűz ezúttal hiányzott a hazai csapatból, nem sok kellett volna az Újpestnek a pontszerzéshez. Ezzel a sikerrel a dobogóra ugrott és ott is telel a DVTK.

Szivics mester a meccs után a melléjük szegődő szerencsét is megemlítette, az újpestiek pedig néhány hónapon belül másodszor érezhették meg, milyen keserűség a 90. perc után gólt kapni a DVTK-tól: a májusi Magyar Kupa-döntőben egy már megnyertnek elkönyvelt találkozó 91. percében szedtek be egy gólt, de az az összecsapás végül mégis az ő javukra dőlt el (hosszabbítás után tizenegyesekkel), ezúttal viszont elvesztették a csatát…

„Kikaptunk, de lefutballoztuk a Diósgyőrt”

1. Videoton FC 17 14 2 1 40–6 +34 44
2. MTK Budapest 17 12 5 25–17 +8 36
3. Diósgyőri VTK 17 9 5 3 27–19 +8 32
4. DVSC-Teva 17 9 4 4 26–12 +14 31
5. Ferencvárosi TC 17 9 4 4 26–15 +11 31
6. Újpest FC 17 7 7 3 16–12 +4 28
7. MVM Paks 16 7 6 3 25–13 +12 27
8. Puskás Akadémia FC 17 7 3 7 19–20 –1 24