A Diósgyőr legyőzte a bajnokot, az Újpest Fehérváron is kikapott

2007.08.15. 21:37
A Diósgyőr 2-0-ra győzött a Debrecen ellen a honi labdaarúgó Ligakupában, ám Pajkos János és Miroslav Beranek vezetőedző sem a legerősebb csapatát szerepeltette a találkozón. Nyíregyházán a kameruni Menougong George három góljával és gólpasszával döntő érdemeket szerzett a Vasas 4-0-s kiütésében.
Lipusz Norbert (jobbra) eldöntötte a mérkőzést azzal, hogy megszerezte a második miskolci gólt a bajnok ellen
Kőhalmi Péter

Fehérvárott a vasárnap bajnoki meccsen a Kaposvártól 2-0-s vereséget szenvedő Újpest ezúttal 3-0-ra kapott ki.

A Sóstói stadionban egyik edző sem kockáztatott, Marijan Vlak, a hazaiak és Urbányi István a vendégek vezetőedzője is jobbára a fiataloknak szavazott bizalmat.

A fehérváriak kezdtek jobban, már a 7. percben Dvéri Zsolt jobb oldali szögletét Horváth Gábor fejelte a léc alá. Ekkor még kevesen gondolták, hogy sokat kell várni az újabb találatra.

A vendégeknél a boldog apa, Kovács Zoltán bal lábas bombája zúgott el veszélyesen Németh Viktor kapuja mellett. Az újpestiek csapatkapitánya szinte a szülőszobából érkezett a mérkőzésre, szerdán ugyanis felesége egy fiúnak, egy leánynak, egészséges ikreknek adott életet.

A gól után kiegyenlített lett a játék, sőt ekkor a lilák veszélyeztettek többet. Szünet után Sitku Illéssel és Mohl Dáviddal erősített a Fehérvár, de gólt a kitűnően játszó Nagy Dániel beadásából Vayer Gábor kotorta a kapuba, a hajrában pedig Dvéri Zsolt volt eredményes.

Diósgyőrben mindkét szakvezető kísérletezésre használta a meccset.

A kezdőrúgást Lékó Péter sakk-világbajnok-jelölt, nemzetközi nagymester végezte el, aki a Diósgyőrött működő sakkiskolájába látogatott el.

Pajkos János diósgyőri szakvezető elmondta, hogy az afrikai labdarúgók kondiciójával még gondok mutatkoznak, sok a pótolnivalójuk. Kivételt talán csak Ebala jelent, aki a szezon meglepetésembere lehet.

A mérkőzést Csernyánszki Norbert hatalmas hibája sorsdöntően befolyásolta, tény viszont, hogy a diósgyőri fiatalok rendkívül harcos felfogásban, gólra törően játszottak, és a lefújást követően nem véletlenül ünnepelték őket a szurkolók.

LABDARÚGÓ LIGAKUPA, 1. FORDULÓ

A CSOPORT:
FC FEHÉRVÁR – ÚJPEST FC 3–0 (1–0)
Székesfehérvár, 1000 néző. Vezette: Szabó Zs. (Kispál, Butkai)
FEHÉRVÁR: Németh V. – Vadász, Fehér Zs., Horváth G., Horváth Á. – Lattenstein (Mohl, 62.), Dvéri, Csobánki (Pálfi M., 75.), Vayer – Nagy D., Disztl D. (Sitku, 61.). Vezetőedző: Marijan Vlak
ÚJPEST: Dombai – Regedei (Tolnai, a szünetben), Korcsmár, Vermes, Kiss Z. – Nagy O., Habi, Theobald, Mészáros M. (Kisznyér, 72.) – Roiha (Széki, 55.), Kovács Z. Vezetőedző: Urbányi István
Gólszerző: Horváth G. (1–0) a 7., Vayer (2–0) a 66., Dvéri (3–0) a 88. percben
Jó: Horváth G., Nagy D., Dvéri, Vayer, Németh G., ill. Kovács Z., Habi, Dombai

B CSOPORT:
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC – ZTE 0–2 (0–1)
Kaposvár, 1000 néző. Vezette: Bognár (Kovács Z., Beidek A.)
RÁKÓCZI FC: Kovács Z. – Graszl K. (Grúz, 64.), Mező, Tonkovics – Balogh L., Szakály D., Suljics, Androsics (Horváth R., a szünetben), Farkas Z. – Bozsovics, Graszl N. Vezetőedző: Prukner László
ZTE: Pogacsics – Simonfalvi, Horváth A., Balogh T., Rácz (Sámson, 75.) – Lukács T., Molnár B., Kottán K., Majoros (Sági, 64.) – Molnár T., Balázs Zs. (Kütsön, a szünetben). Edző: Mihalecz István
Gólszerzők: Lukács T. (0–1) a 29., Molnár T. (0–2) a 73. percben.

BFC SIÓFOK – REAC 1–1 (0–0)
Siófok, 1000 néző. Vezette: VEizer R. (Berettyán P., Tompos Z.)
SIÓFOK: Hegedűs L. – Miklósvári, Tusori R. (Kanta Sz., 67.), Forgács A. – Lipcsei R. (Melczer V. a szünetben) – Ambrus S., Csopaki I., Selei A., Köntös D. – Gajda I., Kozmor Á. (Homonyik 67.). Vezetőedző: Botos Antal
REAC: Szántai L. – Dinka B., Virágh T., Horváth G. (Nagy D. 63.), Virágh A. – Kőhalmi A., Rása G., Kovács B. (Kocsis P., 63.), Varga Z. – Kiss T., Matondo (Gasparik T., 80.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Homonyik (70.), Kiss T. (89.)

C CSOPORT:
DIÓSGYŐRI VTK – DEBRECENI VSC AVE 2–0 (0–0)
Diósgyőr, 1500 néző. Vezette: Solymosi (Szécsényi, Márton)
DVTK: Szalma – Farkas N., Hegedűs Gy., Katona, Fodor M. – Rebecsák (Douva, 66.), Kállai, Huszák, Roger (Sipeki, 71.) – Simon A. (Peguy, 79.), Lipusz
Vezetődző: Pajkos János
DVSC: Csernyánszki – Nagy R. (Rezes, 64.), Bíró P., Thierry, Éles – Dombi (Faggyas, a szünetben), Spitzmüller (Varga J., 87.), Czvitkovics, Nagy Z. – Szilágyi P., Zsolnai. Vezetőedző: Miroslav Beránek
Gólszerző: Simon (1–0) a 60., Lipusz (2–0) a 86. percben.
Kiállítva: Bíró a 73., Kállai a 77.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS – VASAS 4–0 (2–0)
Nyíregyháza, 2000 néző. Vezette: Berger József (Forgács A., Vígh T.)
NYÍREGYHÁZA: Erdélyi – Zaleh, Cséke, Sipos, Perényi – Vukadinovics (Szava, 58.), Miskolczi, Minczér, Krajnc – Szilágyi N. (Moldovan, 66.), George (Montvai, 76.). Vezetőedző: Tajti József
VASAS: Borszéki – Balog, Odrobéna, Kovács G., Kiss K. – Kincses (Tandari, a szünetben), Pavicsevics (Somorjai, a szünetben), Rebryk, B. Tóth B. – Skita (Pandur, 65.), Bükszegi. Vezetőedző: Mészöly Géza
Gólszerző: George (1–0) a 2., Szilágyi N. (2–0) a 20., George (3–0), a 47., George (4–0) a 64. percben.

D CSOPORT:
FC TATABÁNYA – MTK BUDAPEST 0–0
Tatabánya, 400 néző. Vezette: Szilasi (Nagy I. A., Schuszter)
TATABÁNYA: Herbert – Balogh B. (Farkas V., a szünetben), Dienes, Filó T. (Sándor I., 66.), Németh A. – Pérez, Kriston, Ughy, Weisz – Nógrádi (Hajdú, a szünetben), Horváth P. Vezetőedző: Mészáros Ferenc
MTK: Szatmári – Vági A., Bajúsz, Rodenbücher, Vadnai – Bonifert, Szabó Á. (Gál A., a szünetben), Busai, Lencse (Szekeres D., 73.), Kecskés (Szabó L., 63.) – Simon A. Szakmai igazgató: Garami József
Kiállítva: Bajúsz a 88. percben