Férfi kosár Euroliga: nyert a Barca; egy zsákolás döntött a Bayern meccsén – videók

2023.03.17. 23:20
Hanga Ádám a Milan kosarára tör a csütörtöki, Real-győzelemmel végződő meccsen (Fotó: Getty Images)
Pénteken két mérkőzést rendeztek a férfi kosárlabda Euroligában: a Barcelona sorozatban az ötödik hazai meccsét is megnyerte – Jan Vesely és Nikola Mirotic 21-21 ponttal vezette szűk győzelemre (85–79) a katalánokat a Crvena zvezda elleni, végig izgalmas csatában –, míg az alsóházi német derbi 1.3 másodperccel a végső dudaszó előtti zsákolással dőlt el: Yanni Wetzell két pontjának köszönhetően az eddig sereghajtó Alba Berlin 76–75-re nyert a Bayern München vendégeként.

BARCELONA–CRVENA ZVEZDA 85–79

BAYERN MÜNCHEN–ALBA BERLIN 75–76

CSÜTÖRTÖKÖN TÖRTÉNT

Hanga Ádám csapata, a Real Madrid nagy csatát vívott a remek formában lévő Milannal, és 91–87-es győzelmével megerősítette pozícióját a tabella második helyén. Nyert az éllovas Olympiakosz Pireusz is, amely kaunasi sikerével elsőként tette biztossá: ott lesz a playoffban. Tovább javította helyzetét az élbolyban haladó Monaco, míg a rájátszás nyolcas mezőnyébe igyekvő csapatok közül nagyon fontos győzelmet aratott a Partizan, a Maccabi és a Valencia.

REAL MADRID–MILAN 91–87

A playoffba kerülés szempontjából nagyon nehéz helyzetben lévő, viszont hat forduló óta nyerésben lévő Milan egyenrangú ellenfele volt a Real Madridnak, teljesen nyílt volt a mérkőzés, többször fordult az állás. A harmadik negyed hajrájában, négypontos (58–62) milánói vezetésnél az addig pont nélküli madridi légiós, a horvát Mario Hezonja nagyon beindult, a játékrész utolsó 2:09 percében két triplát küldött a helyére, volt egy duplája és bedobott egy büntetőt is, majd az utolsó játékrész is az ő pontjaival kezdődött. De hol volt még a vége?! Bár jobbára a Real vezetett, öt másodperccel a mérkőzés vége előtt, Johannes Voigtmann hármasa után megint csak egy pont volt a különbség (88–87). Gabriel Deck és Guerschon Yabusele büntetői tették végül biztossá a hazai győzelmet.

Hanga Ádám tagja volt a madridi kezdő ötösnek, 14:58 percet játszott, 3 pont, 1-1 assziszt és lepattanó, két labdaeladás, két elszenvedett és öt elkövetett fault került a neve mellé. Dzanan Musa 27 ponttal vezette a madridi lőlapot, Walter Tavares 17 pontot szerzett, a milánóiaknál Shabazz Napier (17) szerezte a legtöbb pontot.

* a csillaggal jelölt csapatok bejutottak a playoffba

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2022. október 6.–2023. április 14.) után az első nyolc helyezett bejut a playoffba, ahol négy páros mérkőzést rendeznek – azok győztesei játszanak majd a final fourban.