Teljes a férfi kosár Euroliga rájátszásának mezőnye, utolsóként a Baskonia csatlakozott

K. Zs.K. Zs.
2024.04.19. 22:42
Markus Howard boldogan szelfizhetett, nyolc sikeres triplára építve 28 ponttal járult hozzá a Baskonia pénteki győzelméhez (Fotó: Getty Images)
A Baskoniával lett teljes a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének mezőnye: péntek este a baszk csapat hazai pályán 89–77-re legyőzte a Virtus Bolognát a play-in utolsó mérkőzésén, ezzel elfoglalta a playoff utolsó szabad helyét. A Baskonia a címvédő Real Madriddal vív majd meg a négyes döntőbe jutásért.

A play-in az alapszakasz 7–10. helyezettjének részvételével zajlott, közülük két csapat, a Baskonia és a Maccabi Tel-Aviv szerzett jogot arra, hogy az alapszakasz első hat helyezettjéhez csatlakozva ott legyen a playoffban.

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
PLAY-IN A RÁJÁTSZÁSBA KERÜLÉSÉRT
2. FORDULÓ
Baskonia (spanyol)–Virtus Bologna (olasz) 89–77 (21–22, 20–19, 31–16, 17–20)

A play-in első fordulójában történt
(a csapat nemzetisége után az alapszakaszbeli helyezés)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 7.)–Baskonia (spanyol, 8.) 113–85 – a Maccabi bejutott a playoffba, a Baskoniának maradt még egy javítási lehetősége
Anadolu Efes (török, 9.)–Virtus Bologna (olasz, 10.) 64–67 – a Virtus továbbjutott, az Efes kiesett

RÁJÁTSZÁS (PLAYOFF) – A NEGYEDDÖNTŐ PROGRAMJA
Real Madrid (spanyol)–Baskonia (spanyol)
Barcelona (spanyol)–Olympiakosz Pireusz (görög)
Monaco (francia)–Fenerbahce (török)
Panathinaikosz (görög)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
A párharcok április 23-24-én kezdődnek, és az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.
A négyes döntő (május 24–26.) Németország fővárosában, Berlinben lesz.