Telt ház Szegeden – veszprémi győzelemmel!

2023.11.11. 16:55
Igazi rangadó! (Fotó: Kovács Péter) – a képre kattintva galéria nyílik
A férfi kézilabda NB I őszi szuperrangadóját a telt házas Pick Arénában 30–25-re a vendégcsapat, a Veszprém nyerte meg.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
OTP BANK-PICK SZEGEDTELEKOM VESZPRÉM 25–30 (13–15)
Szeged, 7486 néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Imsgard – Sostaric 4 (2), Stepancic 3, Bombac 3, GABER 2, Mackovsek, Frimmel 4. Csere: MIKLER R. (kapus), Kalaras, Martins 4, Bodó, SZITA 4, Garciandia 1. Edző: Kárpáti Krisztián
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 5, REMILI 7, Fabregas 1, LIGETVÁRI, El-Dera 3, Descat. Csere: Biosca (kapus), PESMALBEK 5, Sandell, Casado 2, Koszorotov 4, A. Nilsson 1, Elísson 2 (2). Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 6. p.: 2–3. 10. p.: 3–6. 15. p.: 6–10. 22. p.: 9–11. 26. p.: 11–13. 28. p.: 12–14. 35. p.: 17–16. 38. p.: 18–19. 42. p.: 20–20. 45. p.: 20–22. 51. p.: 22–26. 54. p.: 22–27. 56. p.: 23–28
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Kárpáti Krisztián: – Azért vesztettünk, mert a második félidő közepén ritmusunkat vesztettük. Sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, amelyet gólokkal büntetett meg ellenfelünk. Tanulnunk kell a hibákból, igyekszünk tavasszal elérni legjobb formánkat, mert a sorsdöntő kérdésekre akkor kapunk választ.
Momir Ilics: – Noha az első félidőben sokat hibáztunk, nem változtattam, mert új játékosainknak szokniuk kell a derbi hangulatát. Bő negyven percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azt követően kimagasló volt a kapusteljesítményünk, a támadásban pedig okos megoldásokat választottunk. Örülök a győzelemnek és annak, hogy kiszolgáltuk lelkes közönségünket.

Már a bemelegítésnél megsérült az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának egyik legjobb játékosa, a beálló Bánhidi Bence, a hírek szerint vádlisérülést szenvedett, így a hazaiak baljós előjelekkel várták a Telekom Veszprém elleni bajnoki mérkőzés kezdő sípszavát a telt házas Pick Arénában.

A találkozót megnézte az együttest tíz évig irányító Juan Carlos Pastor is, a hazai szurkolók „Mister, el Único” (Mister, az egyetlen) feliratú molinóval köszöntötték a spanyol mestert, aki kiemelt helyről láthatta, ahogy egykori csapata remekül kezdte az idény egyik legfontosabb meccsét. Előbb Matej Gaber, majd Luka Stepancic szerzett gyors gólt, közte pedig Emil Kheri Imsgard hárította Hugo Descat ziccerét. Az „Építők” azonban hamar összeszedte magát, és nemcsak percek alatt kiegyenlített, hanem Gasper Marguc két egész pályás leindításból szerzett góljával át is vette a vezetést, majd a vendégek kihasználták azt is, hogy a hazai védelem nem rendeződött vissza elég gyorsan, és villámgyors középkezdés után a szlovén jobbszélső harmadszor is betalált.

A szegediek támadásban és védekezésben is igyekeztek pótolni a váratlanul kieső Bánhidit, a faluk azonban akármilyen keményen is próbált zárni, a Veszprém került előnybe. Az első negyedóra után Rodrigo Corrales két védésének köszönhetően már négy góllal is el tudott lépni, mire Kárpáti Krisztián, a hazaiak edzője azonnal időt kért. Bejött az ötvenedik Szeged–Veszprém rangadóján pályára lépő Mikler Roland, és egyből kifogta Marguc hetesét, a meccs pedig kiegyenlítetté vált, két gólnál jobban nem tudta leszakítani a házigazdát a Veszprém.

A félidő vége előtt fél perccel rövid videózás után két percre kiállították Ludovic Fabregast, mert odasózott egyet Luka Stepancicnak, és miután Szergej Koszorotov időn túli szabaddobása a sorfalon megpattanva Mikler kezében landolt, a félidő kétgólos vendégvezetéssel zárult (13–15). Az első félidőben a vendégek támadásban és védekezésben is hatékonyabbnak bizonyultak, de nem volt számottevő a különbség. A második játékrészt a Szeged kezdte másfél perces emberelőnyben, Mario Sostaric duplájával átvette a vezetést, előbb a hetesét váltotta gólra, majd Szita Zoltán szépségdíjas átadása után dupla kapufás találattal szerzett vezetést.

20–20-as állásnál kiállították Gleb Kalarast, a szegedi védelem egyik oszlopát, amit Dragan Pesmalbek azonnal góllal büntetett, a másik oldalon pedig az egyébként remekül játszó Szita Zoltán lőtt bődületes kapufát, így a vendégek lépéselőnyben maradtak. Egy labdaszerzés után Dean Bombac adott elképesztő passzt a középre, ziccerbe futó Sebastian Frimmelnek, majd Mikler védett újfent hatalmasat – szépen játszottak a hazaiak, de ki nem kényszerített hibák, pontatlan lövések és eladott labdák miatt nem tudtak fordítani.

Nedim Remili góljával újra néggyel ment az „Építők”, így tíz perccel a meccs vége előtt egyre nehezebb helyzetbe került a Szeged, főleg miután Sostaric a kapu fölé lőtt egy hetest, és az sem fért bele egy ilyen rangadón, hogy több mint hét percig nem lőtt gólt úgy, hogy egymás után négy lövést hibázott, ebből az egyik büntető volt.

Az utolsó öt percben már nem volt kérdés, ki nyeri meg az idény első szuperrangadóját, a vendégdrukkerek Koszorotov gólja után már el is kezdtek ünnepelni. A vége 30–25-ös Veszprém-győzelem lett, a hazaiak nagyjából ötven percig tudták szorosan tartani az addig izgalmas találkozót, de a hajrát a vendégek bírták jobban. A vezetés birtokában persze könnyebb volt türelmesnek lenni, de szép lassan növelték az előnyüket.

Corrales és Mikler stabil teljesítményt nyújtott a kapuban, ám a vendégek egyrészt többet támadtak, másrészt jobban használták ki a lehetőségeiket. A Telekom Veszprém előnybe került az alapszakaszban, most már tisztán vezeti a tabellát, nem csak több játszott meccsel, a Szeged pedig április 20-án vehet revansot a bajnokságban, a Veszprém Arénában.

REMILI: A SZEGEDI TELJESÍTMÉNYÜNK KÖZEL VOLT A TÖKÉLETESHEZ!

MIKLER: AZ 50. DERBIM VOLT, DE MÉG MINDIG UGYANOLYAN ÉRZÉS JÁTSZANI

További eredmények:
CYEB-Budakalász–QHB Eger 24–23 (11–9)
HSA NEKA–Dabas KC 22–26 (10–13)
HE-DO B.Braun Gyöngyös–Balatonfüredi KSE 29–27 (15–12)
Carbonex-Komló–Mol Tatabánya KC 32–29 (12–12)

Fotó: MKSZ

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc
Remili passzol, Pesmalbek befordul, Miklerről a bal alsóba csorog a labda. Szegedi támadás... Pesmalbek szerel.

60. perc Ilics kikéri az utolsó idejét is. Mindenképpen akar még egy gólt.

59. perc Martins belép, Koszorotov a léc fölé lő. Martins balra forgat, Frimmel köszöni, hogy végre jó labdát kapott.

58. perc Mackovsek kínai figurából lőne gólt, de lelép, Remili passzával ziccerben Fabregas... a jobb sarokba lő jobbal a hatosról. 24–29!

57. perc Hosszas veszprémi attak, de már passzív is. Remili átlövése gyenge, Mikleré.

56. perc Martinst hagyják lőni, él is vele.

56. perc Remili irgalmatlan nagy gólt lő kissé balról, nyolról. De Kalaras a földön maradt, Fabregas ment neki. Videózás. 23–28, ha megadják, el is dőlt szerintünk. Gaber lökte Kalaras útjába Fabregast. Ér a gól, Kárpáti mester pillantása sokatmondó.

55. perc Veszprémi időkérés.

55. perc Koszorotov átlövése Miklert találja el, Bombacnál belemenés.

54. perc De Gaber gyors gólt szerez a beállóból, a hatosról jobbra elmozogva most.

54. perc Marguc remekül védekezik, nem hozott gólt a kiállítás. Koszorotov a jobb alsóba vágja a levegőből Remili feltett labdáját, eldőlni látszik. 22–27

52. perc Remili távolija Mikleré.

51. perc Sostaric a léc fölé lő, Biosca nem hiába táncolt ekkorát előtte.

51. perc Ligetvári kiáll Gaber ellökéséért, hetes is.

51. perc Újabb szegedi időkérés, az utolsó.

50. perc El-Dera megvillan, átlövésgóllal 22–26.

48. perc Martins cunderből lő kapura, ráül a labdára Corrales, hetes a másik oldalon, Elísson ezt sem hagyja ki.

47. perc El-Dera átlövését eléri a jobb alsó előtt Mikler, Garciandía lövését betakarja Corrales, Remili megindul... 22–24.

46. perc Kontragól Frimmeltől, akrobatikus ugrással és földre érkezéssel.

45. perc Martins passza után Bombac-gól, ed-Dera kiharcol egy hetest, ellökte őt lövés közben Frimmel. Elísson jobbal a bal alsóba lő, 21–23.

44. perc Szita hosszas támadás végén a kapufára lő, Koszorotov gyors lefordulásból a jobb alsóba talál.

43. perc Hazai időkérés.

43. perc Pesmalbek eredményes beállóból, nyilván Remili passzából. 20–21, de visszatér az imént lesérült Gaber.

43. perc Kalaras odasóz Koszorotov vállára, minimum két perc. A második ma neki.

41. perc Mikler fogja Remili átlövését. Stepancic a bal sarok mellé lő, Remili cunderezése zseniális, ám belépett, Szita passzát a jobb szélről Corrales lába alá küldi Sostaric! Egyenlő.

39. perc Stepancic emeléséből Frimmel a jobb felsőbe lő. Karalas nagyot lök honfitársán, Koszorotovon, két perc. Remili pattnintott passzával befordul Pesmalbek, 19–20.

37. perc Pesmalbek egyenlít beállóból, két szegedi közé bátran bebújva. Szita lövése Corrales, Remili ziccerben, bevetődve eredményes.

37. perc Ligetvári labdát szerez, de Bombac megy vele hátra, meg is szerzi a labdát, nekifut a falnak és tízről irgalmatlan nagy gólt lő a bal alsóba. 18–17!

35. perc Stepancic labdát szerez, majd Bombac passzát a léc alá vágja, vezet a Szeged. De Remili azonnal egyenlít.

Igen, ennyire kemény a meccs (Fotó: Kovács Péter)

34. perc Pesmalbek mindenkit feldönt, de Miklerrel nem bír. Sostaric kiharcol egy hetest, majd értékesíti is azt: 16–16!

33. perc Casado újabb ziccerét kirúgja Mikler a jobb felső elől, Szita a szaggatottról a jobb alsóba lő.

31. perc Emberhátrányban még a Veszprém, üres kapuval támad. Remilinek mindegy, ha formában van... Szita egyedül marad a hatoson, jobbal ő a jobb sarokba lő. 14–16!

31. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: mksz.hu

A találkozó előtt köszöntötték a nyáron leköszönő trénert, a Pick Szeged történetének legsikeresebb vezetőedzőjét, Juan Carlos Pastort. Nézze meg videón, ahogy a közel 8 ezer szegedi szurkoló skandál a Misternek!

A Magyar Kupa előző kiírásának győri döntőjében a bakonyiak bizonyultak jobbnak és hódították el a serleget, míg a honi élvonal alapszakaszában mindkét ízben a pályaválasztó diadalmaskodott, az egyik fél második győztes mérkőzéséig vívott bajnoki döntőt pedig a Tisza-partiak várták helyzeti előnyből. Egy-egy szegedi és veszprémi hazai siker után végül a 27-szeres magyar bajnok „Építők” Szegeden hódította el a bajnoki címet.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Martins betörése és lövése is kifogástalan, maradt vissza 14 másodperc. Remilit lefogja Kalaras, ebből nem lesz gól. Bizony, Koszorotov szabaddobása Mikler-csemege, 13–15.

30. perc Fabregas odasóz Stepancic fejére, videózás. Csak kisbüntetés, de a rangadó első kiállítása. Mellkasra támadt, állcsúcson ütés lett a vége.

30. perc Szita kiejti a labdát, Remili a hatosig passzolgat Casadóval, aki most nem ront.12–15

29. perc Martins lövése Corralesé, gyors indítás, Descat bevetődik a hatosról, Mikler jobb lábbal kirúgja a labdát a jobb sarok elől!

28. perc Remili feladja Koszorotovnak átlövésre a labdát, aki jobbal most a bal alsóba lő a szaggatottról. És a szegedi légtérből.

28. perc Gaber elzárása kiváló, Stepancic betörése és lövése dettó, 12–13!

27. perc Casadónál belemenés, Garciandía átlövése pontatlan, Remili lövése meg Mikleré.

26. perc Veszprémi időkérés, a főszerepben a Szita elleni védekezés.

25. perc Szita emelkedik lövése és a levegőbe... újabb nagy gól. 11–13

24. perc Szita és Nilsson is pályán, egy-egy gólt szereznek is azonnal.

23. perc Garciandía és Koszorotov gólváltása, átlövésből. 9–12

22. perc Bodót szerelik, Pesmalbek indít, Casado ziccerezik.

21. perc Koszorotov beáll, a léc fölé lő a szaggatottról.

20. perc Bodó is kiharcol egy hetest a másik oldalon. Sostaric ballal a jobb felsőbe lő két lóbálás után, 8–10.

18. perc És a bal kapufára tolja Marguc hetesét!

Mikler a hazai kapuban!

17. perc Hosszas hazai támadás végén Martins a földről jobbal a léc alá ló, 9-ről, nagy góllal 7–10.

16. perc Hazai időkérés.

15. perc Garciandía bakiját Pesmalbek használja ki bevetődve, Remili pattintott passzából.

14. perc Marguc a jobb szélről bekötőzi a kapust, előtte felugrásból egy kis szerencsével Martins eredményes. Bodó átlövése a lécen csattan, Marguc egyedül marad a jobb oldalon, köszöni szépen, ballal most a léc alá talál, a rövid felsőbe. 6–9!

13. perc Remili a földről a kapus lába között a szaggatottról lő gólt. Ismgardnak.

12. perc Pesmalbek eladja, de Garciandía átlövése is pontatlan.

11. perc Ligetvári szerel szépen, de a lécre lő Descat, Stepancic azonnal büntet. Fabregas lövése sem jó, ami nem csoda, mert oldalról ellökték, de nem kap hetest, a bal szélről Frimmel bevetődve eredményes. 5–6

10. perc Fabregas blokkja jó, Sostaric elé pattan a labda, aki a jobb sarok mellé lő bevetődve, kontra, Sostaric üresen maradt helyéről bevetődik el-Dera, és máris 3–6.

9. perc Remili egy csel után a jobb sarokba lő a szaggatottról. 3–5

8. perc Stepancic és Mackovsek lövése Corralesé, Remilinél meg belemenés a másik oldalon.

Az M4Sport szerint Bánhidi vádlija sérült meg. Izomszakadás.

7. perc Bombac és Marguc gólváltása.

6. perc Bombac pattintott passza rossz, Corrales azonnal indítja ismét Margucot, aki most sem ront a hatosról beugorva. 2–3!

5. perc El-Dera átlövésből lő szép gólt, majd Corrales és Ismgard is véd egy nagyot. Stepancic és Fabregas próbálkozott hiába.

3. perc Egy-egy eladott labda után Marguc lő gólt elfutásból, majd Corralesé Gaber ziccere! 2–1

2. perc Descat ziccereIsmgardé, Stepancic azonnal a jobb alsóba lő átlövésből. 2–0!

1. perc Gabernek lesz dolga ma a sérülés miatt, de gólt lő beállóból.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak világoskék-sötétkék mezben és sötétkék nadrágban, a vendégek tiszta pirosban.

Bánhidi lesérült a belemegítés közben, jelenti az M4.

„Az új játékosok érkezésével a helyzetünk olyan, mintha gulyáslevest főznénk, amelybe most új fűszereket kevertünk, amitől csak egyre finomabb lesz” – tette hozzá Vajlupau.

„A Szeged szerintem jobban játszik, mint az előző idényben, új játékosai vannak, új edzője, aki nem pontosan ugyanabban a rendszerben játszatja őket – fogalmazott Vajlupau. – Az Aalborg elleni győzelem és a Kielce otthonában elért döntetlen is megmutatta, hogy ez nem ugyanaz a csapat, mint a tavalyi. Most is kemény lesz ellenük játszani, de olyan ez, mint a boksz, próbálsz fogást keresni az ellenfeleden, megtalálni a gyengeségeit, és ha megtaláltad, azokat célzod.”

A bajnokságban eddig 37 gólt szerző játékos szerint ugyan ezen a szinten már nem számít annyira a helyszín, de az öt és fél ezer néző úgy hajtja őket előre otthon, mint a motor. Saját piros mezes szurkolóik előtt könnyebb száz százalékot (vagy még többet) beleadni, de azért az a 360 veszprémi szurkoló is jó hangulatot teremt, aki helyet kapott a vendégszektorban.

„Szegeden rendezik a magyar kézilabda el Clásicóját, szokás szerint telt ház előtt, ami nem lesz egyszerű, még akkor sem, ha most a papírforma alapján talán tényleg jobbak vagyunk, erősebb a keretünk – mondta a Nemzeti Sportnak Mikita Vajlupau, a Veszprém fehérorosz jobbszélsője. – Persze ezt a pályán bizonyítani mindig nehezebb, főként a csarnokukban, de okosan és türelmesen kell játszanunk, mint eddig is az idényben.”

Közelítünk a kétszázhoz, már ami a Szeged–Veszprém rangadót illeti a magyar férfi kézilabdában: a két gárda szombaton a Pick Arénában 192. (magyar bajnokin 143.) alkalommal csap össze egymással, és először ebben az idényben. A bajnokságban mindkét együttes hibátlanul menetel, az „Építők” csak több lejátszott meccsel vezeti a tabellát, a szombati hatvan perc a megerősödött vendégek győzelmét ígéri a megújult szegediekkel szemben.

„Közel tökéletes teljesítményre lesz szükségünk. A Veszprém rendre mintegy negyven gólt lő aktuális ellenfelének, tudjuk, hogy nagyon gyors, rengeteg találatot hozó mérkőzéseket játszik. Rendkívül jó védekezésre, még annál is jobb kapusteljesítményre lesz szükségünk, elöl pedig nagyon koncentrált, pontos játékot kell nyújtanunk ahhoz, hogy minél kevesebb lerohanást tudjon a Veszprém megcsinálni. Bízom benne, hogy a legjobb formánkat tudjuk mutatni, és magas színvonalú mérkőzést látnak a helyszínen szurkolók és a kézilabdabarát televíziónézők” – zárta gondolatait a 39 esztendős kapus, aki a Chema Rodríguez által irányított magyar válogatottal a márciusi olimpiai selejtezőn 2012 után ismét kivívhatja az ötkarikás szereplést.

A szegediek első számú kapusa kitért arra is, milyen játékkal lehet esélye a győzelemre csapatának a bajnoki címvédővel szemben.

„Nekem mindig is a piramis csúcsán szerepel egy ilyen patinás összecsapás, nem feltétlenül az alapszakaszban megvívott mérkőzésekre gondolok, hanem az idény végi bajnoki döntőre, amely felteszi a koronát a rivalizálásra. Őszintén bevallom, a bajnokság alapszakaszában túl sok tétje a presztízsen kívül nincsen ennek az összecsapásnak – fogalmazott Mikler. – Óriási motivációval tértünk vissza a válogatott szünetről. Remélem, nekünk sikerült jobban visszarázódni a klubélet mindennapjaiba, és szombaton kivétel nélkül mindenki megmutatja a közönségünknek és a sportág kedvelőinek, mit tud.”

„Nagy nap lesz ez, hiszen magyarként mindig különleges érzés pályára lépni a rendre telt házas Szeged–Veszprém rangadón, amelyről tudjuk, hogy mit jelent az érintett két csapatnak és Magyarországnak” – mondta lapunknak Mikler Roland, a Szeged és a magyar válogatott kapusa, aki öt idényen keresztül – 2014 és 2019 között – a „túloldalon” is belekóstolt a párharcba.

A 192. felvonást a kirobbanó formában lévő, címvédő Veszprém várhatja kedvezőbb helyzetből, miután az ugyancsak makulátlan Szegednél egy mérkőzéssel többet játszva, kilenc győzelemmel, hibátlan mérleggel vezeti a K&H Liga tabelláját.

A két patinás együttes az elmúlt idényben (rekordszámú) nyolc alkalommal is összecsapott: ötször a bajnokságban, egyszer a Magyar Kupában, valamint a Bajnokok Ligája oda-vissza vágós nyolcaddöntőjében is megmérkőztek a felek. Az akkor még a spanyol Juan Carlos Pastor által irányított ötszörös magyar bajnok Szeged a nemzetközi kupaporondon mindkétszer alulmaradt: a szegedi mérkőzésen kiütéses, tizenhárom gólos vereséggel kezdett, míg a veszprémi visszavágón öttel maradt alul.

A helyszínről érkező információk szerint több mint 7500 hazai és valamivel kevesebb mint 400 veszprémi szimpatizáns indul útnak, ami azt jelenti, hogy minden bizonnyal telt ház előtt mérkőznek meg a csapatok.

Mintegy nyolcezer szurkolót várnak a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság egyik helyszíneként is szolgáló, 2021 decemberében átadott szegedi Pick Arénába az OTP Bank-Pick Szeged–Telekom Veszprém rangadóra, amely a legnagyobb rivalizálás Magyarországon.

Eddig mindkét csapat hibátlan mérleggel áll, de ez a mérkőzés után már csak az egyikre (esetleg egyikre sem) lesz igaz. Az esélyeket a szegedi Mikler Roland latolgatta lapunknak.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGEDVESZPRÉM MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!