A kötelező kipipálva: simán legyőzte a kazahokat női kéziválogatottunk

NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)NEDELYKOV TAMÁS (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2021.03.19. 16:50
A női kézilabda olimpiai selejtező győri csoportjának 1. fordulójában a házigazda Magyarország 46–19-re legyőzte Kazahsztánt.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A kötelező kipipálva: női kézilabda-válogatottunk 27 góllal legyőzte a kazahokat (Fotó: Török Attila) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ
2. CSOPORT, 1. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–KAZAHSZTÁN 46–19 (20–8)
Győr Audi Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Nastase, Stancu (románok)
MAGYARORSZÁG: Bíró B. – LUKÁCS V. 7, Klujber 6 (2), Tomori, Kisfaludy 2, Kovacsics 4 (2), Márton G. 3. Csere: Janurik (kapus), Szöllősi-Zácsik 4, SZUCSÁNSZKI 1, KISS N. 5, HELEMBAI F. 5, Csiszár-Szekeres, Háfra N. 4, Kovács Anett 2, Schatzl Nadine 3. Szövetségi kapitány: Elek Gábor
KAZAHSZTÁN: Pojlova – Pupcsenkova 2, Hargyina 1, Polujanko, Abilda 3 (2), Alekszandrova 5, Kolotyinszkaja. Csere: Ajtenova (kapus), Pikalova, Sztyepanova 4, Dzsumagyilova 3 (1), Szeitkasszim, Szerikbajeva, Zvjagina 1. Szövetségi kapitány: Jevgenyij Siskin
Az eredmény alakulása. 4 p.: 3–1. 13. p.: 7–6. 18. p.: 12–6. 22. p.: 15–8. 33. p.: 22–10. 41. p.: 31–11. 48. p.: 37–13. 51. p.: 38–16. 55. p.: 43–17
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3

A csoport másik mérkőzésén
Orosz csapat–Szerbia 29–24 (17–13)

Ha csak az utolsó pillanatban, de végül mindenki megérkezett a fedélzetre, és negatív tesztek után a rajt előtti napon Elek Gábor szövetségi kapitány is csatlakozott a kerethez Győrben. Az elmúlt másfél évben többször is változott az ázsiai ellenfél kiléte, végül Kína helyett a 2019-es vb-n 24 góllal felülmúlt Kazahsztán lett a beugró. Igaz, az a meccs nem mutatott reális képet, mert a kazahok épphogy beestek a japán tornára. Ettől még ideális partnerek voltak most is ahhoz, hogy az utóbbi időben sérülés vagy koronavírus-fertőzés miatt kevesebbet játszók felvegyék a ritmust.

46/66 (69%)Gól/támadás19/66 (28%)

A 19 fős keretünkből Szikora Melindát, Tóvizi Petrát és Vámos Petrát nem neveztük az első meccsre. Tomori Zsuzsanna mellett a ferencvárosi Kisfaludy Anett védekezett a falunk közepén, míg előbbit Szöllősi-Zácsik Szandra váltotta támadásban. A 14 játékost nevező kazahok nem kezdtek megilletődötten, és a balátlövő Irina Alekszandrova vezérletével jó százalékkal értékesítették a helyzeteiket, így tartották a lépést a mieinkkel. A magyar válogatottból hiányzott a megfelelő koncentráció és a feszes védekezés az elején. A 9. percben a 2017-es vb után kapott újra szerepet a válogatottban az FTC karmestere, Szucsánszki Zita.

Negyedóra után volt sorozatban több jó védekezésünk, és a gyors lerohanásokból el tudtunk lépni, különösen Lukács Viktória volt elemében. A kazahok időt kértek, de nem változott érdemben a játék képe, így Elek Gábor megkezdhette a cseréket. Kovács Anett személyében újoncot is avattunk, a szélsőnek azonban a második félidőig kellett várnia az első góljára. Közben Veronyika Hargyina szabálytalankodott a ziccerben kilépő Scahtzl Nadine-nal szemben, amiért piros lapot kapott a román játékvezetőktől. Kiss Nikoletta és Háfra Noémi is lendületesen szállt be, és miután sokat javult a hatékonyságunk, a szünetre 12 gólos előnyt építettünk ki (20–8).

A második játékrészben, utolsóként a benevezettek közül Janurik Kinga is lehetőséget kapott, míg Szucsánszki folytatta a gólpasszok osztogatását, aztán nyolc assziszt után maga is feliratkozott a gólszerzők közé. Jobbátlövőben Kiss mellett Klujber Katrinnak, beállóban Helembai Fannynnak is voltak szép megmozdulásai, ami örömteli a folytatásra nézve. Továbbra is igen eredményesen, közel 80 százalékkal támadtunk, míg a kazahoknak volt egy hatperces gólcsendjük. Kijött a várt nagy különbség a csapatok között, előfordult, hogy szinte komplett sort cseréltünk.

A lényeg azonban az volt, hogy a védekezés színvonalát fenntartsuk, amint itt lankadt a figyelem, Elek egyből időt kért. Érthető, hiszen ez volt az utolsó alkalom, hogy éles körülmények között készüljünk a sokkal keményebb szombati, szerbek elleni ütközetre. A kazahok ellen látott üresjáratok valószínűleg a másik két találkozón nem fognak beleférni. Ezúttal így is fölényesen,46–19-re nyertünk, folytatás holnap 17.30 órától.

A TOVÁBBI PROGRAM
Március 20., szombat
17.30:
Magyarország–Szerbia (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
20.30: Orosz csapat–Kazahsztán (Tv: M4 Sport)
Március 21., vasárnap

17.30:
Szerbia–Kazahsztán
20.30: Magyarország–Orosz csapat (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

TOVÁBBI CSOPORTOK
1. CSOPORT:
Spanyolország (rendező), Svédország, Argentína
3. CSOPORT:
Montenegró (rendező), Norvégia, Románia

Volt ok az örömre a kazahok ellen (Fotó: Török Attila)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Kiss átlövése beakad, a bal alsót lőtte ki (19–45). Lukács indul, kapja a labdát, és gólt lő. Ez a vége, 46–19-re megnyertük a mérkőzést.

59. perc: Sztyepanova kihasználja az emberelőnyt, egy betörés után gólt lő (19–44). Márton lövését Pojlova védi.

58. perc: Háfra ugrik be, majd lövi a kapu mellé a labdát.

57. perc: Csiszár-Szekerest küldik ki két percre. Janurik mutat be egy újabb védést.

56. perc: Hetest kapnak a kazahok,Dzsumagyilova belövi (18–43). Háfra remek passza után Márton ugrik be, és gólt lő. 18–44

55. perc: Remek volt a bejátszás,Zvjagina ziccerét azonban Janurik védi. Kiss harcol ki hetest, ráadásul két percre kiküldik Szerijbajevát. Kovacsics jön, és gólra váltja a büntetőt (17–42). Újabb labdaszerzés, Lukács könnyű gólt lő. 17–43

54. perc: Sztyepanova átlövése után Janurik véd, Háfra pedig gyorsan a kapuba bombázza a labdát. 17–41

53. perc: Hetest kapnak a kazahok, Abilda belövi (17–39). Háfra passza pontatlan, lépéshiba a másik oldalon. Ez viszont gól, Márton eredményes Háfra indítása után. 17–40

52. perc: Sztyepanova lövése nem jó, majd Kovacsics szerez gólt a lerohanás végén. 16–39

51. perc: Kiss lövése után Pojlova véd.Zvjagina lő egy gyors gólt (16–38). Elek Gábor időt kér, több figyelmet, nagyobb koncentrációt szeretne védekezésben. Háfra lövése után két kapufát is érintve pattan kifelé a labda.

50. perc: Jó a húzás a szélre, Janurik azonban véd. Háfra lendületből érkezik, és ezúttal kilövi a kapu bal alsó sarkát (14–38). Sztyepanova küldi a bal alsó sarokba a labdát. 15–38

49. perc: Alekszandrova lő gólt (14–37). A másik oldalon Háfra ront.

48. perc: Újabb gyors magyar gól, ezt is Kiss szerzi (13–37). Időt kérnek a kazahok. Ismét labdát szerzünk, Kisfaludy azonban ellépi a lerohanást.

47. perc: Kiss emelkedik a szaggatottnál, és ki is lövi a kapu jobb alsó sarkát. 13–36

46. perc: Schatzl lépett rá a vonalra, a kazahoké a labda. Alkeszandrova küldi a kapu mellé a labdát.

45. perc: Szucsánszki szolgálja ki Kovácsot, aki nem hibázik (12–35).Dzsumagyilova lő gólt. 13–35

44. perc: Klujber emelkedik, és kilövi a kapu bal alsó sarkát (12–34). Alkeszandrova lövése után oldalra nyomja a labdát Janurik.

43. perc: Janurik véd Sztyepanova lövése után, de nem a miénk a kipattanó. Pontatlan kazah passz.

42. perc: Szucsánszki is megszerzi a mai első gólját (12–32). Alekszandrova hibázik, Helembai ezt egy újabb gyors góllal bünteti meg. 12–33

41. perc: Újabb gyorsindítás, Helembai pedig átjeti a kapust (11–31). Hosszú idő után kazah gól,Dzsumagyilova volt eredményes. 12–31

40. perc: Pupcsenkova nem találja el a kapunkat, nem úg a másik oldalon Schatzl, aki újabb gólt szerez. 11–30

39. perc: Újabb magyar labdaszerzés, másodikra már jó az indítás is, Schatzl pedig elegánsan átejti a kapust. 11–29

38. perc: Ebből indulunk, Klujber pedig gólt lő (11–27). Újabb magyar labdaszerzés, Kovács pedig megszerzi az első gólját. 11–28

37. perc: Janurik egymás után két nagy védést is bemutat.

36. perc: Ez már bent van, Helembai ejti át Ajtenovát (11–25). Alekszandrova átlövése után janurik könnyedén véd, indulunk, Helembai pedig újabb gólt lő. 11–26

35. perc:Jó az előkészítés Alekszandrovának, aki gólt lő (11–24). Ajtenova ezúttal véd Klujber lövése után, de a kipattanó a miénk.

34. perc: Klujber átlövése is beakad, Ajtenova nem tudta védeni a kapu jobb oldalába kikötő labdát. 10–24

33. perc: Szucsánszki indítása ezúttal nem jó. Sztyepanova lövése most beakad (10–22), de Szöllősi-Zácsik révén azonnal válaszolunk. 10–23

32. perc: Sztyepanova lő gólt (9–21), majd Helembai révén azonnal válaszolunk (9–22). Alekszandrova nem találja el a kaput.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, Schatzl lövése után azonnal véd egyet Ajtenova. Ez már bent van, Szöllősi-Zácsik eredményes. 8–21

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Bíró bemutat még egy védést, 20 másodperccel az első félidő vége előtt Elek Gábor időt kér. Háfra előtt adódik helyzet, de a kapus véd, így a szünetben 20–8-ra vezetünk.

29. perc: Pupcsenko lövése után Bíró véd. Háfra passza után Kovacsics ugrik be a hatoson belülre, és kilövi a bal alsót. 8–20

28. perc: Megint hibáznak emberelőnyben a kazahok, miénk a labda. Háfra újabb gólt szerez, ezúttal átlövésből. 8–19

27. perc: Kétperces kiállítás, Helembait állítják ki. Sztyepanova emberelőnyben lő, de nem találja el a kapunkat. Közte tíz! Háfra egy remek csellel megveri az emberét, majd egy betörés után gólt lő. 8–18

26. perc: Sztyepanova lövése után Bíró nyomja oldalra a labdát. Védés a másik oldalon is, Kovács lövése után Poljova lábbal hárít.

25. perc: Belemenés a kazahoknál, rohanunk, Schatzl beviszi és gólt lő. 8–17

24. perc: Alekszandrova ellen jön az ítélet, miénka a labda. Jó a húzás a jobb szélre, de Kovács a kapufát találja el.

23. perc: Rossz a kazah bejátszás, indulunk, Schatzl lőne, de lövés közben szabálytalankodnak vele szemben.Villan a piros lap, Hargyina számára máris véget ért a mérkőzés. Kovacsics gólra váltja a hetest. 8–16

22. perc: Gyors kazah válasz, Pupcsenkova szépen átejti Bírót (8–15). Kiss passza nem jó, jöhetnek a kazahok.

21. perc: Emberhátrányban is betalálunk, Kiss lő gólt egy szép csel után (7–14). Kolotyinszkaja a kapufát találja el, miénk a kipattanó, indítunk, Lukács gólt lő. 7–15

20. perc: Ismét labdát veszítenek a kazahok, de a magyar indítás sem jó. csiszár-Szekerest állítják ki két percre, majd Sztyepanova lövi a kapunk mellé a labdát.

19. perc: Labdát szerzünk, újabb gyorsindítás, Szucsánszki azonban a kapufát találja el.

18. perc: Bíró mutat be egy védést, újabb magyar lerohanás jön, és újabb könnyű gólt szerzünk, ezúttal Márton volt eredményes (6–12). Pupcsenkova a jobb szélről szépít, hatperces kazah gólcsendet tör meg ezzel (7–12). Azonnal jön a válasz, Kiss lő gólt. 7–13

17. perc: Szucsánkitól kap jó bejátszást Kisfaludy, aki a kapu bal oldalába lövi a labdát. 6–11

16. perc: Újabb labdát szerzünk, Lukács pedig gólra váltja a ziccert (6–10). Időt kérnek a kazahok. Abilda a kapu mellé bombázza a labdát.

(Fotó: Török Attila)

15. perc: Abildától veszik el a labdát, indulunk, Szucsánszki passzol Kisfaludynak, aki könnyű gólt szerez. 6–9

14. perc: Szucsánszki lövése után Ajtenova véd.

13. perc: Szöllősi-Zácsik közel kerül a falhoz, majd a kapu jobb oldalába zúdítja a labdát (6–8). Majdnem megtalálják a beállót, de Kisfaludy labdát szerez.

12. perc: Elveszik a labdát a kazahoktól, rohanunk előre, megint Lukácsra jön ki a figura, a szélső pedig most a jobb alsó sarokba lövi a labdát (5–7). Abilda egy szép csel után helyzetben találja magát, és gólt lő. 6–7

11. perc: Passzívnál Alekszandrova lövi a kapunk jobb oldalába a labdát (5–6). Ismét Lukács kerül helyzetbe, de Pojlova véd.

10. perc: Passzívnál eljut a labda Lukácshoz, aki beugrik és gólt lő (4–6). RáadásulKolotyinszkaját két percre kiállítják utólag.

9. perc: Szucsánszki passza nem jó, jöhetnek a kazahok.Alekszandrova találja magát ziccerben, de az ejtése után Bíró lekapja a labdát a levegőből.

8. perc: Hetes és két perc, Kovacsicsnak kell leülnie.Alekszandrova a kapufát találja el, megszerezzük a kipattanót, de a játékvezetők visszaadják a labdát a kazahoknak. Újabb hetest harcol kiAlekszandrova. Abilda érkezik, és nem is hibázik. 4–5

7. perc: Bíró véd Hargyina lövése után, majd a másik oldalon Kisfaludytól veszik el a labdát.

6. perc: Tomori kap sárga lapot. Szép akció,Alekszandrova egy befutás után gólt lő (3–4). Azonnal góllal válaszolunk, Szöllősi-Zácsik átlövése után utat talál a kapuba a labda. 3–5

5. perc: Szöllősi-Zácsik harcol ki hetest, amelyet Klujber ezúttal is gólra vált. 2–4

4. perc: Klujber labdát szerez, egyedül megindul, majd hiába próbálják szabálytalanul megállítani, estében a kapuba küldi a labdát (1–3).Hargyina lő gólt. 2–3

3. perc: Márton kap jó indítást, majd a kapus véd, de hetest kapunk. Klujber érkezik, és gólra váltja a büntetőt (1–2). Kovacsics kap sárga lapot.

2. perc: Jó a húzás a jobb szélre, Lukács beugrik, és a jobb felső sarokba bombázza a labdát (1–1).Alekszandrova ezúttal nem találja el a kaput…

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, kazahok vezethetik az első támadást.Alekszandrova bombázza a kapunkba a labdát. 1–0

Kékben a kazahok, fehérben a mieink.

A Kazahsztán elleni mérkőzésre Szikora Melindát, Tóvizi Petrát és Vámos Petrát nem nevezte a szakmai stáb, így ők ma biztosan nem lépnek pályára. A torna során 5 cserére van lehetőség.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Kazahsztán–Magyarország mérkőzés a női kézilabda olimpiai selejtező győri csoportjának 1. fordulójában. Tartsanak velünk!

Virtuálisan jelen vannak a szurkolók a győri csarnokban (Fotó: Török Attila)

A szurkolók üzentek a csapatnak (Fotó: Török Attila)

ELŐZMÉNYEK

Mint beszámoltunk róla, szerdára kiegyenesedett a magyar női válogatottal kapcsolatos utolsó, vélhetően mégis legfontosabb kérdőjel, a szakmai stáb feje, Elek Gábor két negatív koronavírustesztet adott, és csatlakozhatott a péntektől vasárnapig a győri olimpiai selejtezőtornán szereplő csapatunkhoz.

Elek Gábor: Pszichésen rendben vannak a lányok. A teljes nyilatkozat videós formában itt!

„Reális cél, hogy ott legyen a magyar válogatott Tokióban – kezdte a Nemzeti Sportnak Skaliczki László mesteredző. – Jó a sorsolásunk, Kazahsztán ellen be lehet melegíteni, utána következik a kulcsmeccs a szerbekkel szemben. A keret összeszokottságát és azt a gyors játékot, amelyet korábban időnként már mutatott a csapat, ki kell használni, emellett a mentális nyomást levéve a vállakról képes a magyar együttes arra, hogy az energiáit jól ossza be. Lényeges, hogy ne a terhet lássák a játékosaink, hanem a cél lebegjen a szemük előtt. Ha élvezni tudják a játékot, akkor a selejtező után lehet ünnepelni. A három kapusunk, Bíró Blanka, Janurik Kinga és Szikora Melinda stílusában különbözik, de mindhárman képesek extra teljesítményre. Rajtuk kívül a gyors szélsőinkben és abban is bízom, hogy a védelmünk belső vonala feszes lesz, főleg a nagy szerb és orosz lövők ellen és a beállóval való kapcsolattal szemben is, ezek döntő tényezők lesznek. Az indulások, az indítások aranyat érhetnek.”

A magyar válogatott 13 év után vívhatja ki újra az ötkarikás játékokon való szereplést, a kazahok után szombaton Szerbia, vasárnap Oroszország lesz az ellenfél, a tornáról az első két helyezett jut ki Tokióba.

ELLENFÉLNÉZŐ: KAZAHSZTÁN
Kiemelkedő eredményei
Olimpia:
1 részvétel – 10. hely (2008)
Vb: 5 részvétel – 18. hely (2007), 19. (2011)
Ázsia-bajnokság: 1. (2002, 2010), 4. (2006, 2012, 2015, 2017, 2018)
Eddig egymás ellen:
Vb-csoportmérkőzés, 2019. november 30., Jacusiro. Magyarország–Kazahsztán 39–15 (22–8).
Legjobb magyar dobók: Schatzl Nadine, Márton G. 7-7

Lukács Viktória: Az olimpia az álmunk, nem jelenthet nyomást. A teljes nyilatkozat videós formában itt!