H. D. 2020.09.04 19:51 Frissítve: 2020.09.04 23:01

Női kézi NB I: könnyed győri siker; otthon kapott ki a DVSC

A női kézilabda NB I 1. fordulójában a címvédő Győri ETO könnyed, 13 gólos győzelmet aratott a Kisvárda felett hazai pályán. A DVSC végletekig kiélezett mérkőzésen kapott ki a Mosonmagyaróvártól 31–30-ra. A Szombathely idegenben öt góllal is vezetett, végül eggyel kikapott a Dunaújvárostól. A Boglári Akadémia-SZISE 11 góllal győzte le a Békéscsabát.

Oftedal hat lövésből hat gólt szerzett, és győzelemre vezette a címvédő Győri ETO-t (Fotó: Dömötör Csaba, archív)

NŐI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KCKISVÁRDA MASTER GOOD SE 33–20 (18–8)
Győr, 1837 néző. Vezette: Őri, Pozdena
GYŐR:
 SILJE SOLBERG – Lukács V. 3, V. Kristiansen 4 (2), S. OFTEDAL 6, Brattset 2, E. Amorim 3, Fodor Cs. 2. Csere: Glauser 1 (kapus), KURTOVIC 5 (3), Anne M. Hansen 2, Edwige, Nze Minko 3, Faluvégi D. 2, Csekő. Edző: Danyi Gábor
KISVÁRDA: Pásztor B. – Udvardi 2, Karnik Sz. 3, Bouti, Dombi L. 4, Siska 1, Milosevics 3. Csere: Mátéfi D., Kondásová (kapusok), Dombi K., MIHÁLFFY 6, Soltész 1, Balogh P. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–0. 13. p.: 8–2. 17. p.: 12–4. 22. p.: 16–6. 33. p.: 21–10. 40. p.: 27–12. 48. p.: 30–15. 53. p.: 30–17
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/0
Danyi Gábor: – A mérkőzés nagy részében jól és jó dinamikával játszottunk. Elsősorban a védekezésünkkel vagyok elégedett, a végére a koncentrációnk elfogyott.
Bakó Botond: – A meccsre rányomta bélyegét a sok hiányzónk. Ennek ellenére a második félidőben már jobban védekeztünk, kicsit bátrabban támadtunk, átlövésgólokat is szereztünk, de a Győr ritmusváltásaival nehezen tudtunk mit kezdeni.

DVSC SCHAEFFLERMOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 30–31 (15–14)
Debrecen, 1000 néző. Vezette: Medve, Südi
DEBRECEN:
 Giegerich – Bánfai 1, KOVÁCS ANNA 11 (4), Vámos P. 3, Tóvizi 1, Deszpotovics 6, Vantara-Kelemen 2. Csere: Csapó Kyra (kapus), Hornyák D. 1, Arany 2, Bordás 2, Petrus, Vukajlovics 1. Edző: Köstner Vilmos
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Katona 4, HORVÁTH B. 6, Gyimesi, Kovács P. 2, Szarková 4, Hajtai. Csere: Herczeg (kapus), TÓTH ESZTER 9 (2), Sirián, Hudák 1, TILINGER 3, Holesová 2, Domokos D., Lancz. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 7. p.: 3–3. 9. p.: 4–5. 15. p.: 7–6. 17. p.: 7–8. 20. p.: 9–8. 27. p.: 13–11. 36. p.: 18–18. 41. p.: 21–18. 51. p.: 25–25. 54. p.: 29–26
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Köstner Vilmos: – Rajtam kívül talán senki sem félt ettől a mérkőzéstől a csapatból. Nyolc oldalt írtam a Mosonmagyaróvárról, és három mérkőzését is megnéztem felkészülés gyanánt. Nem volt jó a védekezésünk, a második félidőben pedig már a kapusteljesítményünk sem. Támadásban nem voltunk elég pontosak, önmagunkat vertük meg.
Gyurka János: – Végig nagyon magas tempót diktált mind a két csapat. Tudtuk, hogy a Debrecen modern kézilabdát játszik, erre is készültünk. Az első félidőben határozatlanok és passzívak voltunk támadásban. Ezt sikerült kijavítanunk a második félidőre, a védekezésünk is feljavult, felszabadultan tudtunk játszani, elsősorban ennek köszönhetjük a győzelmünket.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KASZOMBATHELYI KKA 24–23 (12–15)
Rácalmás, zárt kapuk mögött. Vezette: Hantos D., Rózsahegyi B
DUNAÚJVÁROS:
 WÉNINGER – Horváth G. 1, Barján, Szalai B. 2, Nick 3, BULATH 7, KAZAI 5. Csere: HLOGYIK (kapus), Jovovity, Dabevszka, Román 4 (4), Ferenczy 1, Krupják-Molnár, Schatzl Natalie 1. Edző: Vágó Attila
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán 1, M. Agbaba 2, Pődör R. 1, GORILSZKA 8 (1), BANDELIER 3, WALD 5. Csere: CSAPÓ KINCSŐ (kapus), Horváth P. 2, Mayer Sz. 1, Virág N., Pődör B. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 25. p.: 10–11. 33. p: 12–17. 45. p.: 16–19. 52. p.: 20–20. 59. p.: 24–22
Kiállítások: 2, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Vágó Attila: – Kijött a munkánk eredménye, erőnléttel jól bírtuk a végjátékot, felőröltük ellenfelünket. Helyén volt a lányok szíve.
Marosán György: – Elégedett vagyok a lányokkal, sajnálom, ami a mérkőzésen történt. Mi megpróbálunk továbbra is hinni a munkában.

BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 33–22 (21–12)
Balatonboglár, 500
néző. Vezette: Hargitai, Markó
BOGLÁR:
 Gercsó – KUKUCSKA 4, HORVÁTH N. 2, KOCSIS B. 2, KAJDON 6 (2), WOTH 4, VÁMOS M. 4. Csere: MAGERA (kapus), Farkas J. 4 (3), Monori 3, Takó 2, Mlinkó 1, Vajer 1, Bánhidi, Faragó L., Juhász G. Edző: Ifj. Kiss Szilárd
BÉKÉSCSABA: Mistina K. – Andróczki 1, Kukely A. 4, J. Agbaba 4, Borgyos 2, Vámosi P. 5 (3), Szabó P. 1. Csere: Csizmadia, Szabó D. (kapusok), BUCSI 2, Giricz 2, TÖRÖK F. 1, Fodor-Bottó, Iván E., Kukely K. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 8. p.: 6–3. 13. p.: 9–5. 16. p.: 9–7. 19. p.: 11–8. 28. p.: 20–9. 36. p.: 23–14. 46. p.: 27–14. 48. p.: 29–15. 54. p.: 31–19
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 6/3
Ifj. Kiss Szilárd: – Nagyon sok játékosunk első élvonalbeli mérkőzését játszotta, örülök, hogy szinte végig fegyelmezetten és stabilan tudtunk kézilabdázni. Szoros találkozóra készültünk, ennél sokkal több van a békéscsabai csapatban, és biztos vagyok benne, hogy ez a későbbiekben megmutatkozik A földön maradunk.
Vida Gergő: – A hazaiak megérdemelték a győzelmet, nem volt kérdés, melyik a jobb csapat. Az első félidőben a védekezésünk csődöt mondott, a második játékrészben jobban dolgoztunk hátul, ugyanakkor rengeteg ziccert kihagytunk. Sebességben, gyorsaságban, tömegben jobbak voltak a hazaiak. Építkezünk tovább, most olyan mérkőzések következnek, amelyeken ezt megtehetjük.

Kézilabda BALLAI ATTILA

„...és onnantól, hogy erre képesek lettünk, jöttek az igazi sikerek.”

2021.06.07 23:17:52

Kézilabda MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Kudarc után érdekesebb a helyzet, hosszabb elemzést is megérdemel, de fokozott figyelmet mindenképpen, hogyan reagálnak a vesztesek, mivel indokolnak, képesek-e hétköznapian megmagyarázni a sokszor megmagyarázhatatlant.