Női kézi El: debreceni vereség; negyeddöntőbe jutott a Siófok

2023.02.11. 21:40
Kácsor Gréta nyolc gólt dobott (Fotó: Molnár Péter/Hajdú-Bihari Napló, archív)
A Debrecen 34–22-re kikapott a dán Nyköbing Falster otthonában, míg a Siófok 20–18-ra legyőzte a francia Besancont a női kézilabda Európa-liga csoportkörének ötödik fordulójában, szombaton. A Balaton-partiak sikerükkel biztosították helyüket a torna negyeddöntőjében.

NYKÖBING FALSTER (dán)–DVSC SCHAEFFLER 34–22 (14–10)

A vendégek annak tudatában léptek pályára Dániában, hogy pontszerzésük esetén biztosan továbbjutnak a csoportkörből. Keretükből Hornyák Dóra, Bordás Réka és Jovana Jovovic hiányzott.

Rosszul, pontatlanul kezdett a Debrecen, amely 3–0-s hazai vezetésnél, nyolc perc után lőtte első gólját. Egy perccel később Szilágyi Zoltán vezetőedző időt kért, de a játék képe a folytatásban sem változott jelentősen. A dánok időkérésénél Szilágyi közölte játékosaival, hogy támadásban kapkodnak, és nem azt csinálják, amit megbeszéltek, védekezésben pedig hiányolta az ütközéseket, és nyitott védekezést kért.

A Nyköbing a meccs negyedénél sérülés miatt elveszítette Alberte Kielstrup Madsent, és mivel a folytatásban felváltva estek a gólok, a szünetben 14–10-es előnyben voltak a házigazdák.
A második felvonás elején sem találata a ritmust támadásban a DVSC, a remekül felkészített hazaiak tovább növelték a különbséget, így már a játékidő kétharmada előtt eldöntötték a meccset (21–13). A magyar együttes 12 perc alatt csupán egyszer talált be, de kilenc gólt kapott, és ekkor már az is biztos volt, hogy nem ússza meg a súlyos vereséget.

Kácsor Gréta nyolc, Planéta Szimonetta négy góllal, Catherine Gabriel hét, Ann-Cathrin Giegerich pedig három védéssel zárt. A házigazdáknál Elma Halilcevic tíz alkalommal talált be, Cecilie Greve 48 százalékos hatékonysággal 17 lövést védett.

A három győzelemmel és két vereséggel csoportja második helyén álló DVSC egy hét múlva hazai pályán a horvát Podravka Koprivnica ellen zárja szereplését az Európa-liga csoportkörében, és még van esélye a negyeddöntőbe jutásra.

SIÓFOK KC–ES BESANCON 20–18 (12–9)

A Siófok formája az egy hónappal ezelőtt elszenvedett 30–21-es besanconi vereség óta sem egyenesedett ki. A Balaton-partiak azonban láthatóan akkor szedik össze magukat a legjobban, amikor leginkább ég a ház: a csapat az idén látott leghatékonyabb védekezését bemutatva, Marina Rajcsics szenzációs teljesítményével a kapuban, végig kiélezett mérkőzésen vissza tudott vágni francia riválisának, ezzel pedig ott van a sorozat legjobb nyolc csapata között.

Papp Nikoletta hat, Dejana Milosavljevic négy góllal járult hozzá a sikerhez. A négy győzelemmel és egy vereséggel csoportja második helyén álló Siófok jövő vasárnap a német Borussia Dortmund otthonában zárja szereplését az Európa-liga csoportkörében. A negyeddöntő első mérkőzéseit március 18-án és 19-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
C-CSOPORT

Maribo, 600 néző. V: Dojcsinov, Gorecov (bolgárok).
NYKÖBING: GREVE 1 – C. Mikklesen 3, Sajka 3, K. Kristiansen 1, VAN DER VLIET 5, SVELE 4 (1), HALILCEVIC 10. Csere: Egerstorp (kapus), Kielstrup 1, Elberg, Wulff, Flader 2, Bardrum 1, Axner 3. Edző: Jakob Larsen
DVSC: Gabriel – M. Costa 1, Hámori K., Füzi-Tóvizi, Planéta 4, Vámos P. 2, Petrus 3. Csere: Giegerich (kapus), KÁCSOR 8 (1), Töpfner 2, Vámos M. 1, Szabó N. 1, Csernyánszki, Panyi. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 10. p.: 5–1. 15. p.: 9–4. 23. p.: 10–5. 40. p.: 23–13. 50. p.: 30–15. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/1
Jakob Larsen: – Igyekeztünk felkészülni Planéta és Kácsor átlövéseire, mert az első egymás elleni meccsen túl sok helyet adtunk nekik. Ezúttal időben sikerült megállítani őket. A védekezésünk kellően feszes volt, és megvoltak azok a gyors góljaink, amelyeket minden meccsünkön meg kellene lőnünk. A másik nagy fegyvertény, hogy a Debrecen védekezését többször is meg tudtuk bontani középen. Nagyon fegyelmezett volt taktikailag a csapat, ez volt a siker kulcsa.
Szilágyi Zoltán: – Hatvan percen keresztül alárendelt szerepet játszottunk, a belső posztokon nem volt olyan emberünk, aki kihúzta volna a csapatot ebből a helyzetből. Nincs mit szépíteni, ez a teljesítmény nem volt méltó hozzánk, mindenképpen javulnunk kell!

Ramnicu Valcea (román)–Paris 92 (francia) 30–28 (12–12)

A-CSOPORT
SIÓFOK KC–ES BESANCON FÉMININ (francia) 20–18 (12–9)
Siófok, 500 néző. V: Lovin, Stancu (románok).
SIÓFOK: RAJCSICS – Such 1, PAPP N. 6, Milosavljevic 4 (2), N'Díaye 1, Kajdon 2, Mavsar 2. Csere: Sirián 1, DEBRECZENI-KlLIVINYI 3, Abdourahim, Puhalák, Kojics, Juhász F. Edző: Uros Bregar
BESANCON: Lerstad – Granier 3, FAURE 2, Robert, Cusset, Mairot 1, Aoustin 3 (2). Csere: HAUGE (kapus), Nosek 2, Tshimanga 2, Zazai 4 (2), Csorovics 1, Dezic. Edző: Sébastien Mizoule
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 12. p.: 4–4. 16. p.: 6–4. 20. p.: 7–7. 25. p.: 10–7. 33. p.: 14–9. 43. p.: 14–13. 46. p.: 16–13. 53. p.: 17–17. 56. p.: 19–17. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Uros Bregar: – Hihetetlenül kemény, parázs meccs volt, a védelmek csatája. Mi is minden erőnket a védekezésre összpontosítottuk, ami sajnos támadásban is meglátszott, mert kevesebb erő maradt. A végén talán mi voltunk kicsivel szerencsésebbek, de a győzelmünk megérdemelt. Elégedett vagyok a lányok teljesítményével.

Molde (norvég)–Borussia Dortmund (német) 24–32 (8–17)