MTI, N. T. 2021.02.07 15:45 Frissítve: 2021.02.09 19:18

Női kézilabda El: győzelmével gyakorlatilag továbbjutott a Siófok

A Siófok hazai pályán is legyőzte a román Dunarea Braila együttesét, ezzel két fordulóval a csoportkör vége előtt gyakorlatilag bebiztosította a továbbjutását a női kézilabda Európa-ligája negyeddöntőjébe.

Jezic (középen) sokat vállalt a siófoki sikerből (Fotó: Németh András/Somogy Megyei Hírlap)

A hazaiak keretéből Andrea Kobetic és Camille Aoustin hiányzott sérülés miatt.

A Siófok a nyolcadik percben vezetett először, de eleinte Gnonsiane Niombla góljai ellenére sem sikerült ellépnie a románoktól. Szikora Melinda védéseire alapozva csakhamar három találat volt a különbség, ám az ellenfél a két héttel ezelőtti mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is kitartóan küzdött. Zdravko Zovko vezetőedző 12–11-nél időt kért, majd csapata kisvártatva három támadásra elveszítette az egymással összeütköző Tomori Zsuzsannát és Tóth Gabriellát, Szikora pedig cserét kért. Ezeken a nehézségeken hamar túllendült a Siófok, amely két góllal zárta az első félidőt, így a szünetben 17–14-re vezetett.

A Dunarea Braila sorozatban háromszor volt eredményes a második felvonás elején, ám erre a házigazdák is három góllal válaszoltak, miután nyitott védekezésre váltottak, és ezzel egyre több hibára kényszerítették ellenfelüket. A Siófok egy újabb, hatos gólsorozattal eldöntötte a meccset (27–19), és újabb sikerével gyakorlatilag továbbjutott.

Az esetleges körbeverések miatt matematikailag még egy pontra szüksége van az SKC-nak a nyolc közé jutáshoz, ám a papírforma alapján ezt pénteken az orosz Kubany otthonában vagy a Fleury elleni záró meccsen bőven képes megszerezni.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak horvát beállója, Katarina Jezic volt, aki kilenc lövésből nyolc gólt lőtt.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
D-CSOPORT
SIÓFOK KC–H. C. DUNAREA BRAILA (román) 31–24 (17–14)

Siófok, Kiss Szilárd Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Hofer, Schmidhuber (osztrákok)
SIÓFOK: SZIKORA – Böhme 1, NIOMBLA 5, Tomori, JEZIC 8, Horacek 4, HÁRSFALVI 3. Csere: Csapó Kincső (kapus), Tóth G. 5 (5), Mazák-Németh Cs., Kiss N. 3, Such 2. Edző: Zdravko Zovko
BRAILA: Serban – Udristioiu 5 (3), Dmitrovics 4, Dache 3, T. Araujo 2, KANAVAL 6, Szazdovszka. Csere: Nenezics (kapus), Czeczi, Milics 2, Zamfirescu, Safta 2. Edző: Neven Hrupec
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–5. 16. p.: 9–7. 26. p.: 14–13. 35. p.: 17–17. 43. p.: 21–19. 52. p.: 27–19
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Zdravko Zovko: – Örülök, hogy hatvan percen keresztül erős ritmusban játszottunk és megszereztük a nagyon fontos győzelmet, most csak ez számít. A játék képe alapján nem volt ekkora különbség a két csapat között, mint amit a végeredmény mutat.
Neven Hrupec: – Nehéz és kemény meccs volt, amelyen igyekeztünk a szívünket is kitenni a pályára, de a végén sajnos nem sikerült pontot szereznünk. A hátralévő két fordulóban kell kiharcolnunk a továbbjutást, remélem, jobban teljesítünk és a hiányzóink is visszatérhetnek.

1. Siófok KC 4 3 1 121–101 7
2. Dunarea Braila (román) 4 1 1 2 103–110 3
3. Krasznodar (orosz) 2 2 53–53 2
4. Fleury (francia) 2 2 51–64 0
2021.07.12 14:22:57

Kézilabda Papp Bálint (összefoglaló), Rusznák György (percről percre)

Bár a találkozó túlnyomó részében a brazilok vezettek, a hajrá a magyaroké volt.

2021.07.09 17:53:56

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Potyogtak a gólok az olimpiára készülő csapatok találkozóján, de a magyarok jöttek ki jobban a párbajból.