Női kézilabda El: először nyert a Vác a csoportkörben

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.02.13. 15:47
Kuczora Csenge a mezőny legjobbjaként nyolc gólig jutott (Fotó: Dömötör Csaba)
A Váci NKSE házigazdaként szerezte meg az első sikerét a női kézilabda Európa-liga csoportkörében, amelynek 5. fordulójában vasárnap 35–29-re kerekedett a francia Chambray Touraine fölé.

A hazai csapatból nem hiányzott senki, teljes kerettel vágott neki az összecsapásnak, és jobban is kezdett Kuczora Csenge vezérletével (4–1). Ezt követően azonban megtorpant támadásban a vendéglátó, fel is zárkózott a francia gárda. A játékrész közepén jelentősen javult a Vác védekezése, így négygólos előnyre tett szert (13–9), ám az ellenfél kapuscseréje nyomán ismét kiegyenlítetté vált a játék. A félidő végét viszont jobban bírta a magyar együttes, melynek köszönhetően visszaállította a négygólos különbséget.

A fordulást követően labdaszerzésekkel és gyors támadásokkal hatra növelte a különbséget a Vác, s ezzel a dudaszóig jól gazdálkodott.

A mérkőzés legeredményesebbjeként Kuczora nyolc gólig jutott, a kapuban Pásztor Bettina 35 lövésből 10-et, Bukovszky Anna hatból kettőt hárított.

Az már a múlt hétvégén biztossá vált, hogy a magyar csapat nem juthat a negyeddöntőbe.

Az egy győzelemmel és négy vereséggel álló váciak egy hét múlva hazai pályán a román Ramnicu Valcea ellen zárják a második számú európai kupasorozat csoportkörét. A két sikerrel és három vereséggel rendelkező Mosonmagyaróvár ugyanazon a napon a horvát Lokomotiva Zagrebet fogadja Győrben.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ, D-CSOPORT
VÁCI NKSE–CHAMBRAY TOURAINE HB (francia) 35–29
(18–14)
Vác, 400 néző. V: Bocáková, Janosíková (szlovákok)
VÁC: PÁSZTOR B. – Diószegi, Hámori 4, KUCZORA 8 (3), HELEMBAI F. 6, KÁCSOR 6, Schatzl Natalie 4. Csere: Bukovszky (kapus) Világos, Ballai B. 1, Grosch 3, Aron 3, Kovalcsik. Edző: Ottó Katalin
CHAMBRAY: Granlund – VALDIVIA 7, LACRABERE 7 (3), Danielsson 2,Sztoiljkovics, D. Touré 1, Pina 2. Csere: Novellan (kapus), BRKLJACIC 5 (1), Fehri 1, Mwadi Kabamba 2, Blonbou 1, Bouchard 1. Edző: Jérome Delarue
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 5–5. 16. p.: 10–8. 19. p.: 13–9. 25. p.: 14–14. 36. p.: 22–17. 46. p.: 28–22. 51. p.: 30–25
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4
Ottó Katalin: – Nagy különbség volt az idegenbeli és a mostani, hazai meccsünk között, Franciaországban nálunk akadt hiányzó, most a riválisnál. Ez a találkozó jó lehetőség volt arra, hogy bebizonyítsuk, jó csapat vagyunk. A lányok éltek az eséllyel, nagyon büszke vagyok rájuk és annak is örülök, hogy a cserék is jól szálltak be a mérkőzésbe.

1. Viborg 4 3 1 125–100 7
2. Valcea 4 3 1 127–111 7
3. Chambray 5 1 4 134–147 2
4. VÁC 5 1 4 137–165 2