Játszott az ETO: 9 gólos siker és erődemonstráció a CSM ellen

2019.01.26. 19:26
A Győri Audi ETO KC a női Bajnokok Ligája középdöntőjének nyitányán remek játékkal 36–27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. A Győr az első félidőben lehengerlően kézilabdázott, 22–15-ös előnyt szerzett, és ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. FORDULÓ
2. CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–CSM BUCURESTI (román) 36–27 (22–15)

Győr, 5389 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
GYŐR: LEYNAUD – KNEDLÍKOVÁ 5, GROOT 5 (2), S. Oftedal 3, Brattset 1, A. Hansen 2, FODOR CS. 5. Csere: Kiss É. (kapus), Tomori 2, PINTEA 9, V. Kristiansen 3 (1), Puhalák, Afentaler 1 (1). Edző: Danyi Gábor
BUCURESTI: J. Grubisic – RADICSEVICS 6 (2), Lazovic 3, OMOREGIE 4, Cvijics 2, LEKICS 8, Mehmedovics 1. Csere: Ungureanu, Ion (kapusok), S. Jacobsen, Hagman 1, Bazaliu, Manea 1, Curea 1, Constantinescu, Udristoiu. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–1. 11. p.: 8–3. 16. p.: 9–7. 24. p.: 16–12. 27. p.: 20–13. 39. p.: 26–17. 45. p.: 29–19. 53. p.: 31–23. 56. p.: 33–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Danyi Gábor:
– Az eredmény kicsit engem is meglepett, nem számítottam kilencgólos győzelemre. Annak ellenére sem, hogy tudtuk, kulcsemberek hiányoznak a vendégektől, de ez ránk is érvényes. A játék képén meglátszott, hogy több játékosunk van a rotációhoz.
Dragan Djukics: – A Győr kezdettől ránk kényszerítette az akaratát. Nem úgy kezdtünk, ahogy elterveztük, megéreztük két kulcsjátékosunk hiányát. Meg kell tanulnunk, hogy ezzel a csapattal milyen játékot tudunk a legjobban játszani.

Két sztárcsapat (igaz, sérülések miatt nem a legerősebb összeállításban), óriási hangulat, szoros és látványos meccs – gondolhatta a néző a kezdés előtt. A két sztárcsapat, az óriási hangulat és a látvány stimmelt, de az első félidő éppenséggel nem volt szoros – a Győr valóságos erődemonstrációt tartott.

A címvédő magyar együttes már a legelején magához ragadta az irányítást, nem véletlen, hogy a CSM-nek a „lyukas” védekezés és a sok hibával szőtt támadások miatt már röpke hat perc után időt kellett kérnie. 5–1-re, 7–3-ra és 9–5-re is vezetett a Győr, a bukarestieket Andrea Lekics góljai tartották versenyben. Amikor azért a társak is csatlakoztak Lekicshez, a CSM feljött mínusz kettőre.

Ekkor lépett pályára Crina Pintea, aki gyorsan elvette a vendégek kedvét a mérkőzéstől: a félelmetes erejű győri beálló hat lövésből hat gólt ért el, ráadásul közte két morálromboló, üres kapuba ívelt találatot is vállalt! A támadásban minden poszton ellenállhatatlanul játszó, az első félidőben 79 százalékos lövőteljesítményt nyújtó Győr a félidőben 22–15-ös vezetéssel mehetett pihenni – a vendégeknek volt mit kiheverniük a szünetben...

Lehet-e tartani a szinte szürreálisan jó lövőszázalékot? – tehettük fel a kérdést a pihenő alatt. Nem lehetett – kaptuk a papírformaválaszt, mivel a Győr kicsit bizonytalanabbá vált támadásban, „elzárták kicsit a gólcsapot”. Más kérdés, hogy a CSM sem javult fel, és két gyors lerohanás után 26–17-nél a románoknak megint időt kellett kérniük.

A félidő közepén Amandine Leynaud is mindent megtett, hogy védéseivel lerombolja a bukarestiek maradék önbizalmát, a különbség meg csak nőtt és nőtt, egy Fodor-lerohanásgóllal lett meg a közte tíz (29–19). Fodor Csenge a találat – amely neki az ötödik volt – után megsérült, le kellett cserélni.

A hajrára nem maradt izgalom, tulajdonképpen az egyetlen kérdés az volt, hogy nyer-e legalább tízzel a Győr. „Játszik az ETO!” – zúgott a közönség, és valóban játszott: látványos és szórakoztató játékkal valósággal lelépte a CSM-et, melynek nagyon hiányzott Cristina Neagu. A végeredményt Afentaler Sára állította be időn túli hétméteresből: 36–27-re győzött a Győr, amely igazi erődemonstrációt tartott. A mérkőzés legeredményesebbjének a hibátlan lövőteljesítménnyel 9 gólig jutó Pintea bizonyult.

KORÁBBAN
Krim Ljubljana (szlovén)–Vipers Kristiansand (norvég) 24–25 (8–10)
VASÁRNAP
14.00:
Thüringer HC (német)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA

1. CSOPORT
Odense (dán)–Brest Bretagne (francia) 28–24 (14–10)
Metz (francia)–Rosztov-Don (orosz) 29–25 (17–14)
VASÁRNAP
19.30: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Köbenhavn (dán)

2. FÉLIDŐ

60. perc. Afentáler időn túli hétméteresből beállítja a végeredményt, 36–27-RE NYER A GYŐR A CSM BUCURESTI ELLEN, REMEK SIKER!

60. perc. A végére még egy hetes a Győrnek és Bazaliu kap 2 percet, amiből nettó 2 másodpercet fog letölteni.

60. perc. Afentaler ront lövést, és nem lesz közte tíz, mert Curea 35–27-re szépít.

59. perc. Győri labdaszerzés után Oftedal fut, de a kapusba lövi a ziccert. Grubisicnek vannak nagy lövései, de ez sem segít sokat a CSM-en.

58. perc. Lazovic, 35–26.

58. perc. Na neeee... Pintea még ejt is egy gólt, aztán diadalmasan a levegőbe löki a karjait, 9/9! Elképesztő teljesítmény, 35–25!

57. perc. Manea szépít, 34–25.

57. perc. Tomori nagy passzából Pintea talál be, 8/8 a lövésmutatója, 34–24!

56. perc. Knedlíková először hibázik lövést a meccsen. Jön a CSM, Lekics megszerzi 8. találatát, 33–24.

55. perc. Elveszik a labdát a Győrtől, erre rossz a román indítás. Jöhet megint az ETO, Oftedal védekezett jól.

55. perc. Bazaliu lövéseit továbbra sem kíséri szerencse. Beáll Tomori, készülődik Afentaler. IDŐT KÉR A GYŐR.

54. perc. Knedlíková, 33–23! Zúg a „Játszik az ETO!”

53. perc. Kristiansen bombáz a hosszúba félmagasan, 32–23. Aztán Leynaud véd.

53. perc. Hansen lő egy nagy kapufát, Radicsevics meg egy indulásgólt, 31–23.

52. perc. Danyi Gábor is kap egy sárga lapot, reklamálásért. Blokkolt lövés. Aztán egy pocsék bomba Bazaliutól, messze fölé.

51. perc. Pintea kicsikar egy hétméterest. Kristiansen belövi, 31–22.

50. perc. Az utolsó 10 perc kilencgólos győri vezetéssel indul. Nem sokáig kilenc, mert Barbara Lazovic lő egy pokoli nagy gólt, 30–22.

49. perc. Hansen keze elsül, 30–21!

48. perc. Védés ott (Grubisic), majd itt (Leynaud), aztán eladott labda. Radicsevics összeszed egy labdát, a szélről tüzel, Leynaud véd!

47. perc. Omoregie indít egyéni akciót, ez is hétméteres. Jön Kiss Éva. Radicsevicset ez nem zavarja, 29–21.

46. perc. Puhalák nyitányként kiharcol egy hetest. Groot büntetőjét viszont Grubisic védi! Ez a második kihagyott győri hetes.

46. perc. Lazovic lövése becsorog, 29–20.

45. perc. Micsoda lerohanás! Remek indítás, Fodor befejezi, 29–19, KÖZTE TÍZ! Fodort ápolni kell. Aztán le kell támogatni, Puhalák váltja.

44. perc. Groot bebombázza a hetest, 28–19.

44. perc. Hatalmas léc a szélről, lefordul a Győr, Omoregie szabálytalankodik, ez is 2 perc. Brattsetet állította meg.

43. perc. Mehmedovics a rövidbe, 27–19. Aztán Kristiansen lövését védi Grubisic.

42. perc. Omoregie lövését olvassa Leynaud, újabb védés!

41. perc. Leynaud újabb párharcot nyer Lekiccsel szemben! A győri akcióból nem lesz gól, a rekontrát sikerül megállítani egy szabálytalansággal.

41. perc. Knedlíková, 27–18, ő is 4/4-nél tart.

40. perc. Győri hiba után Lekics egyedül mehet kapura, LEYNAUD KIVÉDI A ZICCERT!

39. perc. Omoregie, 26–18.

39. perc. ROMÁN IDŐKÉRÉS.

39. perc. Lekics eladja a labdát, Groot sprintel, 26–17!

38. perc. Egy rossz akció itt, egy ott, Fodor a végén a szélről beköszön, 25–17!

38. perc. Cvijics kapufára lő, a győri akció végén Pinteát hárman zúzzák talajba. Cvijicset kiszórják, 2 perc.

37. perc. Szerencsére Radicsevics lövését védi Leynaud. Pintea ott folytatja, ahol abbahagyta, kap egy passzt Groottól, belövi, 7/7 és 24–17!

36. perc. Kiharcol a Győr egy hetest némi káosz után. Oftedal a kapufára lövi.

35. perc. Nem a CSM kispadjáról mintázták az optimizmus szobrát… Elég fancsali arcok nézik a meccset. Cvijics befordul, 23–17.

33. perc. Röpke (remélhetőleg röpke) győri gólcsend, 3 perc találat nélkül. Oftedal szétszórja a román fal tagjait, mint szél a pelyvát, ennyit a gólcsendről, 23–16!

33. perc. Lekicsé (ki másé?) a félidő első gólja, 22–16.

32. perc. Belemenés a másik oldalon. Aztán Groot ziccerben, de Grubisic nagyot véd!

31. perc. A Győr kezd. Elhibázott akcióval, de hát az első félidei támadási statisztika szürreálisan jó volt.

1. FÉLIDŐ

30. perc. A félidő Leynaud védésével zárul. AZ ELSŐ FÉLIDŐ UTÁN GYŐR–CSM 22–15! Támadásban fantasztikus a házigazda, a bukarestiek ellen 22 gól két félidő alatt sem annyira rossz, egy alatt pedig egészen szenzációs. 79 (!) százalékkal tüzel a Győr, támadásai 76 százalékából szerez gólt. SZÜNET!

30. perc. Fodor találja magát ziccerben, meg is szerzi harmadik gólját, 22–15.

29. perc. Eladott győri labda, Radicsevics ível az üresen tátongó kapuba, 21–15.

29. perc. Hagman ziccert ront, ráadásul vonalra lép.

28. perc. A kapust lehívva támad az ETO is. Kristiansen betör, Cvijics visszatartja, hetes. Groot belövi, 21–14.

28. perc. Gyors gól, Hagman, 20–14.

28. perc. Pinteát is meg lehet állítani, például azzal, hogy kiszórják 2 percre. Cvijicset döngölte padlóba.

27. perc. Radicsevics a szélről, Leynaud leereszti a szemafort! Kristiansen pazar passzt ad a szélre, Fodor köszöni és belövi, 20–13!

26. perc. Pintea megállíthatatlan, 19–13!

26. perc. A román szakmai stáb véget vet az üres kapus játéknak, mert ez nagyon nem jött be. Omoregie bejut a falba, 18–13.

25. perc. Román hiba, a kapu üres, Pintea ível, ez is bemegy, Ungureanu még a kapufát is lefejeli rohantában, 18–12! Tombol a lelátó! Pintea ötödik gólja.

24. perc. Tomori megszerzi második gólját, 17–12!

24. perc. GYŐRI IDŐKÉRÉS.

24. perc. Radicsevics ejt a szélről, 16–12.

24. perc. Újabb rossz CSM-lövés, Oftedal üres kapura lő, 16–11!

23-24. perc. Lekics csak nem áll le, 14–11.Pintea viszont ráíveli a labdát az üres kapuba, hiába sprintel Grubisic, már csak beleérni tud, 15–11!

22. perc. A kapust lehívva támadna a CSM, de Lekics rossz passza bedönti az akciót. Jöhet a Győr, Pintea keze villan, 14–10!

21. perc. Pintea kicsikar egy labdát, majd bepattintja a rövidbe, 13–10!

21. perc. Fodor kijön emberfogással őrizni Lekicset. Radicsevics nagyon éles szögből nagyon nagy gólt lő, 12–10.

20. perc. Az szép, Kristiansen villan meg, 12–9.

19.-20. perc. Pintea a fél román falat magával viszi. Az erővel nincs gond… Groot lövését védi Grubisic, indul a CSM, Lekics megszerzi az 5. gólját, 11–9.

19. perc. Mehmedovics a szélről a léc alsó lapját találja el, labdája a vonal elé pattan, jöhet a Győr.

18. perc. Pintea befordul, ezzel vége is a dalnak a védők szempontjából, 11–8. Kiegészül, így emberelőnybe kerül a CSM.

18. perc. Cvijics villan beállóból, 10–8.

17. perc. Kiegyenlítődik a létszám, mert Omoregie-t lezúzta Tomori. 2 perc.

17. perc. Tomori, 10–7, hosszú kihagyás után újra BL-gól!

16. perc. Andrea Lekics nem érti, de szándékos lábért kiállítják 2 percre.

16. perc. Omoregie lő egy nagy gólt talpról, 9–7.

15. perc. Fodor hibázik lövést, a bukarestiek jöhetnek.

15. perc. Szétnyílik a győri fal, Lekics bemasírozik, 9–6, ráadásul kiegészül a CSM.

14. perc. No de jön Knedlíková, és neki is ez a harmadik gólja, 9–5!

13. perc. Lekics harmadik gólja, 8–5. Eddig ő tartja a románokat.

12. perc. Rossz győri akcióra román technikai hiba a válasz, a labda az ETO-nál. Oftedal talpról eresztett lövését védi Grubisic. Mehmedovics ölelő karjaiba fonja és földre viszi Grootot. 2 perc, kiállítás. Rossz lövéssel kezdődik. A labda a CSM-é.

12. perc. Lekics vállalkozó szellemét semmi nem töri meg, nagy gól, 8–4.

11. perc. Groot góljával 8–3, Grubisic egyelőre nem nagyon gyűjti a védéseket.

10. perc. Hagman nem túl jó lövését védi Leynaud.

9. perc. Lekics, 6–3, jön a válasz, Fodor, 7–3!

9. perc. Oftedal meg talpról elereszt egy rakétát, 6–2!

8. perc. Van némi konfúzió a bukaresti akcióknál… Nem találják a ritmust a vendégek. Lekics lő, veszélytelenül, de megütötték a kezét. Fent a bírók keze, Lekics lő, Leynaud a kapufa segítségével hárít.

7. perc. Nem minden papsajt: Omoregie szépít, 5–2, aztán Hansen a kapusba lő.

6. perc. Egyből rossz passz az időkérés után, de marad a labda a CSM-nél. Lekics a szélről, Leynaud véd, indul a Győr, Groot gólt lő, 5–1!

6. perc. AZONNAL IDŐT IS KÉR A CSM. 5 PERC 33 MÁSODPERC KELLETT EHHEZ. Rendezniük kell a soraikat, mert támadásban feltűnően bizonytalan a vendégcsapat, védekezésben meg egyelőre nem tudja megfogni a Győrt.

6. perc. Rossz CSM-akció után Kari Brattset büntet, 4–1!

5. perc. Kapust lehívva támad a Győr, pályán Tomori is. De nem ő szerzi a harmadik gólt, hanem a jobb szélről Knedlíková! 3–1

4. perc. Hetes és kiállítás, Anne Mette Hansenre fújták rá a bírók a kettős büntetést. Radicsevics belövi a hetest, ezzel 2–1.

3. perc. Mehmedovics durrant kapu mellé, jöhet a Győr. Közben Hansennek, majd Jacobsennek villan a sárga. Eladott győri labda, lerohanás, Mehmedovics lő, Leynaud véd! Aztán Knedlíková talál be a szélről, 2–0.

2. perc. PIKKKKKK! Hansen lövi át a falat, 1–0.

1. perc. Oftedal besárgul. Az ETO aztán labdát szerez. A rohanás vége egy sárga a románoknál is, Lekics kapja.

1. perc. Az első támadás a kék mezes CSM-é, zöldben a Győr.

SÖTÉTBEN A GYŐRI ARÉNA, SZÓL A THUNDERSTRUCK, MINDJÁRT KEZDÜNK! Előbb persze Himnusz.

♦ Szerb játékvezetők dirigálnak, Nenad Nikolics és Dusan Sztojkovics.

♦ Az ETO ugyan továbbra sem számíthat a norvég Nora Mörkre és a brazil Eduarda Amorim is hetekre kidőlt év elején, de Tomori Zsuzsanna visszatért súlyos térdsérüléséből és érkezett a legutóbbi Eb legjobb beállója, a román őserő, Crina Pintea. Görbicz Anita vírusos betegség miatt nem játszhat. A CSM-ből hiányzik egyrészt a még november végén megsérülő Amanda Kurtovic, másrészt az EHF szavazásán 2018 legjobbjának megválasztott Cristina Neagu, aki a Magyarország elleni Eb-mérkőzésen dőlt ki legalább fél évre. A CSM a Gazeta Sportuliror szerint a nyáron csökkentené légiósai számát, és román szupercsapatot vásárolna össze – az a jövő zenéje, hogy ebből mi lesz.

♦ „Helyükön kell kezelnünk az ősszel a főtáblán elért eredményeinket. A középdöntőben stabilizálnunk kell a hullámzást a játékunkban, minimalizálni a hibákat, mert a kihagyásokat azonnal megbüntetik a riválisok. Szombati első ellenfelünket, a CSM-et nagyon jól ismerjük – kiélezett, szoros meccsre számítok, amelyen a kapusok szerepe döntő lesz, és rá kell erőltetnünk a gyors játékot a románokra” – mondta a mérkőzés előtt a Nemzeti Sportnak Danyi Gábor, a Győr edzője.

♦ Az első csoportkörben a Győr hibátlan teljesítménnyel hengerelte le csoportját, az egyetlen csapat a mezőnyben, mely százszázalékos a BL-idényben. A CSM szintén megnyerte csoportját (közben kétszer is legyőzte a Ferencvárost), ám kétszer is vereséget szenvedett: a Vipers Kristiansand és a Bietigheim is megtréfálta a bukarestieket. A középdöntőt a Győr 8, a CSM 6 ponttal kezdi. A középdöntős csoportok első négy-négy helyezettje jut be a negyeddöntőbe, a negyeddöntő párharcainak győztesei pedig május 11–12-én a Papp László Budapest Sportarénában döntik el, melyik Európa legjobb női kézilabda klubcsapata.

JÓ ESTÉT KÍVÁNUNK! Szombat esti csúcsrangadó a női kézilabda BL-ben: a Bajnokok Ligája legutóbbi két kiírását megnyerő Győri Audi ETO KC a 2015–16-os sorozat fináléjában pont a magyar sztárcsapat ellen diadalmaskodó román CSM Bucuresti gárdáját fogadja. Tartsanak velünk!