Női kézi-vb: megvan a franciák első sikere, a kazahok ráijesztettek Romániára

Nedelykov Tamás, Papp Bálint (Kumamoto), R. B.Nedelykov Tamás, Papp Bálint (Kumamoto), R. B.
2019.12.03. 15:10
Románia megszenvedett a kazahokkal (Fotó: IHF)
A Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének 3. fordulójában Franciaország megszerezte első győzelmét a tornán: 46–7-re kiütötte Ausztráliát. A románok nehezen, de legyűrték Kazahsztánt, így a magyar válogatott a negyedik helyről várja a folytatást. A játéknap rangadóján a németek egy góllal voltak jobbak a dánoknál.

Argentína a Debrecenben kézilabdázó, 12 gólt dobó Elke Karsten főszereplésével szinte végig vezetve hat góllal legyőzte Kínát. A dél-amerikai gárda nyolccal is vezetett, végül 34–28-ra nyert.

A 2018-as Afrika-bajnok Angola nehezen indult be Szlovénia ellen, de 6–6 után az európai csapat egyszer sem tudott vezetést szerezni. A tokiói olimpiára már kijutó angolaiak a második játékrészben 12 gólos előnyre tettek szert, ebből kilenc maradt meg a végére.

Az Európa-bajnok franciák megszerezték első győzelmüket a vb-n, 39 góllal nyertek Ausztrália ellen (46–7). Az ausztrálok a dánok ellen 12-szer, a németek ellen nyolcszor voltak eredményesek. Ezúttal hét gólig jutottak. Estelle Nze Minko (Győr) és Gnonsiane Niombla (Siófok) egyaránt három találattal zárt.

A mi csoportunkban Románia pihentette Cristina Neagut, s a papírformának megfelelően Kazahsztán egyszer sem tudott vezetni. A szünetben három góllal vezetett a 2015-ös vb-bronzérmes. Csakhogy a kazahok a mérkőzés hajrájára egy gólra felzárkóztak, s az egyenlítésért támadhattak – ez a bravúr azonban nem jött össze.

A románok győzelmével Magyarország a negyedik helyről várja a csoportkör 4. fordulóját.

Az esti meccseken a norvégok szoros meccsen győzték le Szerbiát, a Győr beállója, Kari Brattset egy, az irányító Stine Oftedal hét gólt dobott. A szerbeknél az Érd jobbátlövője, Jelena Lavko háromszor volt eredményes.

A játéknap rangadóján a németek 26–25-re győzték le Dániát. A skandinávoknál a Siófok szélsője, Simone Böhme egyszer talált be.

A svédek a házigazda Japánt győzték le magabiztosan, nyolc góllal.

Gehnke (a labdával) 7 gólt lőtt a dánoknak (Fotó: Kovács Anikó)