Női kézi NB I: Triscsuk nagyon megszórta az MTK-t

2017.05.03. 19:53
Triscsuk Krisztina gólerős játékával a Siófok 35–29-re legyőzte az MTK-t a női kézilabda NB I 22. fordulójában.

A Siófok legjobbjaként Triscsuk Krisztina 13 gólt dobott.

NŐI KÉZILABDA NB I
22. FORDULÓ

Siófok KC–MTK Budapest 35–29 (19–14)
Siófok, 700 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
SIÓFOK: PASTROVICS – Such 4, Janjusevics 4, Ferenczy 1 (1), J. Agbaba 2, TRISCSUK 13 (2), ERDŐSI 4. Csere: Gercsó (kapus), Németh Cs., NZE MINKO 6, Jezic, M. Agbaba, Brettner 1, Duzsik, Sárosi. Edző: Horváth Roland
MTK: Abramovics – Slakta, Háfra 3, Kovács G. 3, GORILSZKA 4 (2), TERMÁNY 6, Szádvári 2. Csere: Hlogyik (kapus), Tóth E. 2, Dakos 2, Frankovic 1, Hosszu 1, Márton, Nikolajenko 3, Blaubacher 2, Horváth D.,. Edző: Golovin Vlagyimir
Kiállítások: 4 ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/4 ill. 2/2
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 16. p.: 8–6. 24. p: 14–9. 32. p: 20–15. 40. p.: 25–19. 48. p.: 29–23. 56. p: 33–27
Horváth Roland: – Tartottam a mérkőzéstől, mert jól felkészült, tehetséges magyar fiatalokból álló együttes az MTK. A támadójátékunk remek volt, Estelle Nze Minko visszatérésével sokat erősödtünk, a védekezésünk viszont elmaradt az elvárt szinttől.
Golovin Vlagyimir: – Hét percig tudtuk tartani magunkat, de aztán a motiváltabb hazaiak fölénk kerekedtek. Nem sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk.

22. FORDULÓ

Kispest NKK–Érd 30–47 (12–22)
Soroksári Sportcsarnok, 300 néző. V: Hargitai, Markó
KISPEST: Nenezics – Vígh 1, SZERZŐ 8 (4), Fundák, Trizno 2, Polics 3, Balog B. . Csere: Brunner (kapus), Kosik, Kiss K. 4 (2), BALOGH V. 3, Bárdi 2, Pintér 3, Petrovszki 1, Felső 3, Vadász. Edző: Béki-Nagy Bertalan
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 12 (2), KISS N. 4, Signate 2, A. Bulatovics, Kisfaludy 3, Fekete B. 3
Csere: Gridnyeva, Stojak (kapusok), KLIVINYI 5, M. GONZÁLEZ 6, Gulyás, Araújo 3, SZABÓ L. 5 (1), Barján 2, Takács 2. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 14. p.: 3–9. 23. p.: 7–17. 39. p.: 18–30. 49. p.: 24–34. 54. p.: 26–41
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 4/3
Béki-Nagy Bertalan: A különbség ellenére jól teljesítettünk. Jó hangulatú mérkőzésen öröm volt az Érd ellen játszani.
Szabó Edina: – Sportszerű, jó hangulatú mérkőzés után örülök a győzelemnek.

1. Győri Audi ETO KC 21 20 1 708–447 +261 41
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 21 18 1 2 688–504 +184 37
3. Érd 23 16 3 4 649–572 +77 35
4. Dunaújvárosi Kohász KA 21 15 1 5 631–522 +109 31
5. Ipress Center-Vác 22 14 1 7 638–588 +50 29
6. Alba Fehérvár KC 22 10 12 582–591 –9 20
7. MTK Budapest 22 9 2 11 559–628 –69 20