Női kézi NB I: „Ez számunkra szégyen!” – kikapott a DVSC a Budaörstől

K. B.K. B.
2022.10.15. 20:17
A budaörsi lányok öröme (Fotó: Budaörs)
A Budaörs nagy meglepetésre legyőzte a DVSC-t szombaton, a női kézilabda NB I 4. fordulójában, amelyben az Alba Fehérvár az MTK Budapest ellen, míg a NEKA a Békéscsabával szemben nyert.

A Budaörs a tabella második helyén álló DVSC-t fogadta, és mint kiderült, nem rettent meg jóval esélyesebb riválisától. Az első félidőben háromgólos előnyre tett szert (5–2, majd 6–3), ám a Debrecen egyenlített (6–6), sőt, a félidő végén már a vendégek vezettek, 11–9-re.

Planéta Szimonetta gólja nyitotta a második felvonást (9–12), de Tóth Melinda, Szekerczés Luca és Mlinkó Zsófia nem engedte elmenni a DVSC-t (12–13). Az élete első NB I-es meccsén végül 4 találatig jutó Bánfai Virág egalizált. Tizenöt-tizenötnél ismét érkezett Szekerczés, Bánfai és Mlinkó, nekik hála hárommal mentek a hazaiak (18–15). A végjátékban egyre zárkózott a Debrecen (24–23), de az utolsó szó a Budaörsé volt, amely 25–23-as győzelmet aratott.

A DVSC mestere, Szilágyi Zoltán mérgesen nyilatkozott: „Ez számunkra szégyen! Az első perctől kezdve nagyon dekoncentráltak voltunk. Az első félidőben a védekezésünk még úgy, ahogy rendben volt, de a másodikban már az is szétesett. Mindenkinek el kell gondolkodnia azon, hogy mi volt ez. A Budaörs teljesen megérdemelten nyert ilyen tartalékos formában is.”

S bizony, Buday Dániel elégedett a csapatával: „Minden elismerésem a csapatomé. Olyan felállásban kellett játszanunk, hogy a három alapemberem hiányzása miatt fiatalokkal és NB I/B-ből felhozott játékosokkal álltunk ki. Taktikusan és nagy szívvel játszottunk, szóval minden elismerésem a lányoké.”

Az Alba Fehérvár az első játékrészben háromgólos különbséget alakított ki a maga javára, és az összecsapásnak olyan szakasza is volt, amikor kilenccel vezetett (18–27), ám ekkor a fővárosiak hatalmas hajrába kezdtek, ami olyannyira jól sikerült, hogy egyenlítettek (29–29). Az utolsó 20 másodpercben Katarina Sztoszics gólja döntött, így 30–29-re nyert a Fehérvár.

Balatonbogláron szorosan alakult az első félidő, egy-egy góllal rendszeresen vezettek a hazaiak, végül azonban 12–12-es állással vonultak szünetre a felek. A második játékrész legelején rögtön négyet vágott a NEKA, s ezt az előnyt végig megtartva 26–21-re diadalmaskodott a sereghajtó ellen.

KÉZILABDA
NŐI NB I
Moyra-Budaörs–DVSC Schaeffler 25–23
(9–11)
Budaörs, 763
néző. V: Felhő, Öcsi
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Szabó-Májer 1, Szekerczés 3 (1), PÁLOS-BOGNÁR 6 (2), Gergely-Zsigmond 1, Hudák 2, Braun. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Smid, Schneider 1 (1), Mlinkó 3 (1), BÁNFAI V. 4, TÓTH M. 3, Vártok T. 1, Nagy L. Edző: Buday Dániel
DVSC: TORDA – Costa 1, Hámori 2, VÁMOS P. 4, Bordás 1, Hornyák D., Petrus 3. Csere: Gabriel (kapus), Kácsor 2 (1), Planéta 2, Jezsikava 2, Szabó N., Füzi-Tóvizi 2, Töpfner 4 (4), Vámos M. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. perc:
1–2. 10. p.: 5–2. 18. p.: 6–6. 23. p.: 7–8. 28. p.: 8–10. 36. p.: 13–13. 40. p.: 15–14. 44. p.: 18–15. 47. p.: 19–16. 54. p.: 21–18. 57. p.: 22–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 7/5

MTK Budapest–Alba Fehérvár KC 29–30 (15–18)
Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 320
néző. V: Bóna, Földesi.
MTK:
Suba – Grosch 2, Kekézovity 3, Szabó L. 3, SIMON P. 5, Mazák-Németh 1, Pelczéder 2. Csere:      Győri (kapus) 1, Pál T. 2, DAKOS 4, Szabó K., Koronczai 2, Román 3 (1),  Sallai 1,  Juhász E. Edző: Vida Gergő
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Zrnic 2, AFENTALER 5 (2), VARGA E. 5, SZMBATIAN 5, STOSICS 6 (1), Takó 4. Csere: Utasi 3, Boldizsár, Kocsis B., Bojtos, Szemes. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–8. 16. p.: 10–12. 38. p.: 17–23. 44. p.: 18–27. 49. p.: 24–28. 58. p.:  28–29
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/1, ill. 3/3
Vida Gergő: – Negyvenöt percig a védekezésünk csődöt mondott, csak az utolsó tizenöt percben jöttek azok a faultok, amik egész meccsen kellettek volna. Csoda lett volna, ha meg tudjuk fordítani a mérkőzést kilencgólos hátrányból. Jövő héten Békéscsabán nem lesz egyszerű nyerni, addig ki kell javítani a hibáinkat.
Józsa Krisztián:
– Az első negyvenöt percben sikerült kilencgólos előnyt kiharcolni, ettől megnyugodtunk, és sok hibát követtünk el. Rangadóra számítottunk, és az is lett belőle. Örülök, hogy meg tudtuk tartani az előnyt, és sikerült győznünk.

NEKA–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 26–21 (12–12)
Balatonboglár, 250 néző. V:  Hargitai, Markó
NEKA:
ZAJ – GÉM 2,  Kovalcsik, Csíkos 2, Juhász K., VARGA E. 9 (6), SZABÓ A. 4. Csere:  Wéninger (kapus), Szabó Lili 1, Ferenczy 2, Uhrin 4, Kellermann 1, Csata, Zsembery, Horváth P. 1. Edző:  Bohus Beáta
BÉKÉSCSABA: Razum – Andróczki 2, LANISZTANIN 7 (2), Bucsi 2, Mayer Sz. 1,  Gyimesi 2, Kukely K. Csere:  Szabó D. (kapus), Giricz L. 1, TERMÁNY 2, Török F., Horváth G., VÁMOSI 4 (2), Borbély M. Edző:  Papp Bálint
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 15. p.: 6–5. 18. p.: 8–7. 22. p.: 8–9. 25. p.: 10–11. 35. p.: 16–12. 39. p.: 17–15. 42. p.: 20–15.  51. p.: 22–19. 58. p.:  26–19
Kiállítások:  6, ill. 12 perc
Hétméteresek:  6/6, ill. 5/4
Bohus Beáta:
– A második félidőben új, korábban még nem gyakorolt védekezési formációt alkalmaztunk, úgy gondolom, ez volt a győzelem kulcsa. Nagyon sokan remek teljesítményt nyújtottak, de most Varga Emília volt a csapat vezére és esze, hiszen támadásban és védekezésben egyaránt remekelt.
Papp Bálint:
 – A vártnak megfelelően szorosan alakult az első félidő, fej fej mellett haladtak a csapatok. A második játékrész elején buta kiállításokat kaptunk, pontatlanok voltunk, emiatt nagy előnyre tettek szert a hazaiak. A hátralévő időben szétesett a játékunk, nem volt vezérünk a pályán, és a kapuból sem érkezett annyi segítség, mint a másik oldalon.

1. Győr 6 6 186–130 +56 12
2. Debrecen 6 4 2 179–148 +31 8
3. FTC 4 4 119–90 +29 8
4. Mosonmagyaróvár 5 3 2 162–138 +24 6
5. Vác 4 3 1 101–98 +3 6
6. Fehérvár 4 2 1 1 104–111 –7 5
7. Dunaújváros 5 2 1 2 139–159 –20 5
8. Budaörs 4 2 2 95–110 –15 4