Női kézi NB I: nagy fordulat, hazai siker a megyei derbin

K. Zs.K. Zs.
2021.11.13. 18:35
Szalai Babett öt gólt szerzett a hazai csapatban (Fotó: Dunaújvárosi Hírlap/Laczkó Izabella – archív)
A második félidőre igencsak feljavuló Dunaújváros 28–26-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a női kézilabda NB I 8. fordulójának szombaton megrendezett, Fejér megyei presztízsmeccsén.

A szünetben négy góllal vezetett az Alba Fehérvár, sőt még a 45. percben is hárommal előrébb jártak a vendégek (19–22), csakhogy a következő tíz percben egyetlen gólt sem szereztek – viszont kaptak hetet. Szalai Babett és Farkas Johanna egyaránt két gólt vállalt a 7–0-s dunaújvárosi rohamból, amely végül meg is hozta a győzelmet a hazai csapatnak.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
SZOMBATI MÉRKŐZÉS
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–ALBA FEHÉRVÁR KC 28–26 (13–17)
Dunaújváros, 400
néző. Vezette: Sándor L., Szikszay.
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – Kukucska 2, BORGYOS 6, SZALAI B. 5, Weisheitel 2, Polics 2, Kazai 3. Csere: Wéninger, Hlogyik (kapusok), Bulath 3 (3), FARKAS J. 5 (1), Kiss Cs., Matucza, Mrmolja. Edző: Vágó Attila
FEHÉRVÁR: Pijevic – Töpfner 4, Boldizsár, TRISCSUK 5, VARGA E. 5, Besszer, Takó 2. Csere: Tóth Nikolett (kapus), OHJAMA 7 (5), Bardi, Gerháth K. 3, Domokos D., Szarka A. Megbízott edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0. 7. p.: 2–3. 10. p.: 5–4.14. p.: 5–7. 28. p.: 12–16. 36. p.: 15–19. 44. p.: 19–22. 47. p.: 23–22. 55. p.: 27–23
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/4, ill. 7/5
Vágó Attila:
– Nehéz a helyzetünk, hiszen meghatározó játékosaink közül Bulath Anita és Jana Sustková megsérült, Dominika Mrmolja betegség után tért vissza. Anita azonban annyi mérkőzést nyert már meg nekünk, olyan sok találkozót döntött el a góljaival, hogy most valamit vissza kellett adnunk neki, ez sikerült. Nagy köszönet a csapat körül dolgozó személyzet mindegyik tagjának.
Józsa Krisztián: – Az első félidőben remekül játszottunk, és a negyvenedik percig jól működött a támadó- és védőjátékunk. Utána azonban mintegy tizenkét percre „lefagytunk”, talán a lehetőségtől ijedtünk meg. Kihagytunk öt-hat ziccert, így nem lehet győzni egy ilyen szoros találkozón.