Női kézi NB I: meglett a közte 20 a Győr javára Békéscsabán

M. D.M. D.
2021.03.02. 17:30
Béatrice Edwige-ék simán nyertek Békéscsabán (Fotó: Bencsik Ádám/Békés Megyei Hírlap)
A Győri ETO 21 gólos, 41–20-as győzelmet aratott Békéscsabán a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A győriek először a 26. percben vezettek tíz találattal (19–9), majd úgy nyertek 21-gyel (41–20), hogy már az első félidőben több gólt szereztek (21), mint az első pontját az előző, Boglári Akadémia-SZISE elleni mérkőzésén megszerző Békéscsaba hatvan perc alatt (20).

A zöld-fehérek eközben a játékosaik erejével is spórolni tudtak, a legtöbb időt (48 percet) Béatrice Edwige töltötte a pályán, továbbá szűk fél óra játékidő a vádlisérüléséből felépült Eduarda Amorimnak is jutott. A mezőny legeredményesebb tagjának a második félidőben szerepet kapó győri jobbszélső, Faluvégi Dorottya bizonyult hét találattal.

A két csapatnak egyébként ez volt az első egymás elleni meccse ebben az idényben, a tavaly szeptemberi találkozót ugyanis koronavírus-gyanú miatt nem játszották le, s az ETO-nak 10–0-s gólkülönbséggel jóváírták a két pontot. A mérkőzést azért nem rendezték meg, mert a Békéscsaba egyik, a meccsre a csapattársaival együtt elutazó játékosánál felvetődött a koronavírus-fertőzés gyanúja. A teszt eredménye nem érkezett meg az összecsapás tervezett kezdési időpontjáig, így a találkozó elmaradt. Két nappal később kiderült, hogy a meg nem nevezett sportoló mintája negatív lett.

A Győrre vasárnap a mostaninál biztosan nehezebb feladat vár a Bajnokok Ligájában, bár Danyi Gábor együttese a Bietigheim vendégeként is egyértelmű favoritként lép pályára a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán.

NŐI KÉZILABDA NB I
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE–GYŐRI AUDI ETO KC 20–41 (11–21)
Békéscsaba, zárt kapuk mögött. Vezette:
Héjjas, Kránitz
BÉKÉSCSABA: Szabó D. – Andróczki 2, T. RADOJEVICS 5 (2), J. Agbaba 3, Giricz 2, I. Mitrovics 1, Szabó P. Csere: Csizmadia, Mistina K. (kapusok), Bucsi 2 (2), Török F., Kukely K., T. PETIKA 4, Gyenes, Bencsik 1 (1). Megbízott edző: Fábián Csaba
GYŐR: Leynaud – Lukács V. 3, NZE MINKO 6, S. Oftedal 2, Edwige 2, V. Kristiansen 3 (2), FODOR CS. 5. Csere: GLAUSER (kapus), Brattset 2, Görbicz 2 (1), ANNE M. HANSEN 4, E. Amorim 5, FALUVÉGI D. 7, Csekő. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 10. p.: 4–8. 14. p.: 6–11. 20. p.: 8–16. 27. p.: 11–19. 43. p.: 14–29. 53. p.: 17–36. 59. p.: 19–40
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Fábián Csaba:
– Sajnos nem hittünk abban, hogy védekezésben nagyobb ellenállást is kifejthetünk. Sok gólt kaptunk, de ez a Győr érdeme is, mert a gyors kézilabdát nemcsak a BL-meccseken, hanem ellenünk is bemutatta. A tizenéves játékosainknak óriási élmény volt világsztárok ellen játszani, remélem, megérezték, hogy hová lehet fejlődni.
Danyi Gábor: – Sűrű menetrend közepén vagyunk, de mindig felkészülünk az adott ellenfélre. A koncentrációnk nem volt olyan, mint a korábbi mérkőzéseinken, ám dinamikusan kézilabdáztunk. Próbáltam elosztani a feladatokat, hogy mindenki egyforma lehetőséghez jusson.

1. Győr 15 15 540–293 +247 30
2. FTC 13 12 1 448–289 +159 24
3. Siófok 17 12 5 539–452 +87 24
4. Mosonmagyaróvár 15 12 3 437–404 +33 24
5. Vác 15 10 5 439–425 +14 20
6. MTK 15 9 1 5 459–464 –5 19
7. Debrecen 14 8 1 5 414–377 +37 17
8. Kisvárda 16 6 10 383–438 –55 12