Női kézi NB I: megint az Óvár vezeti a tabellát

M. D.M. D.
2021.02.14. 19:40
Kovács Anna (pirosban) volt a debreceniek legjobbja az MTK ellen (Fotó: Kovács Péter)
A Mosonmagyaróvár 33–22-re nyert a Boglári Akadémia-SZISE vendégeként, míg a DVSC 29–29-es döntetlent játszott hazai pályán az MTK-val a női kézilabda NB I-ben vasárnap.

DVSC–MTK

A debrecenieknél Kovács Anna kilenc, a fővárosiaknál Szöllősi-Zácsik Szandra tíz gólig jutott.

Csapó Kyra védése után az utolsó 20 másodpercben a DVSC támadhatott a győzelemért, de a Vantara-Kelemen Évával szemben elkövetett szabálytalanságnál hétméteres helyett csak szabaddobást ítéltek a játékvezetők, amelyet szinte reménytelen helyzetből, a balszélső pozíciójából – már időn túl – nem tudtak gólra váltani a hazaiak.

Érdekesség, hogy a női kézilabda NB I mostani idényében a 88. meccsen ez volt az első döntetlen.

BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE–MOSONMAGYARÓVÁR

A Mosonmagyaróvár a 9–9-es első 18 perc után a szünetben még csak egy góllal vezetett Balatonbogláron (14–15), de a második félidőben ellépett ellenfelétől, és a hétszer betaláló Stranigg Zsófia, valamint – az MKSZ statisztikái szerint – csaknem 50 százalékos (12/26) hatékonysággal védő Szemerey Zsófi vezérletével 11 gólos győzelmet aratott (22–33).

Az óváriak 13 mérkőzés után 12 győzelemmel vezetik a tabellát – melynek élén nem először állnak ebben a bajnokságban –, eddigi egyetlen vereségüket a Ferencvárostól szenvedték el (19–29), a Siófokot február 3-án öt góllal megverték (30–25), a Győri ETO-val pedig február 24-én játszanak először.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC SCHAEFFLER–MTK BUDAPEST 29–29 (17–13)
Debrecen, zárt kapu mögött. Vezette:
Medve, Südi
DVSC: GIEGERICH – Bánfai K., KOVÁCS ANNA 9 (2), Vámos P. 5, Tóvizi 1, HORNYÁK D. 5, VANTARA-KELEMEN 3. Csere: Csapó Kyra (kapus), Bordás 1, Deszpotovics 1, ARANY 4, Vámosi P., Petrus. Edző: Köstner Vilmos
MTK: GYŐRI B. – DÁVID-AZARI 3, DAKOS 4, Szabados G., SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 10, PÁL T. 8 (3), Pelczéder 2. Csere: Suba (kapus), Szekerczés, Marincsák 2 (1), Sallai N., Bujdosó-Gerháth. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 12. p.: 6–7. 28. p.: 17–12. 36. p.: 22–16. 49. p.: 24–24. 53. p: 26–27
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Köstner Vilmos:
– Ezen a szinten jó mérkőzést játszottunk, amelyen az MTK nem érdemtelenül szerzett pontot. Nem védekeztünk rosszul, de passzív játéknál az utolsó passzoknál nem voltunk elég határozottak és az ilyen lövőerejű játékosok ellen ez nem fér bele. Támadásban is akadtak hibáink, sokszor nem vettük észre a beállót. Van mit tanulni…
Golovin Vlagyimir: – Korábban sokszor előfordult, hogy amikor hátrányba kerültünk nem volt hite a csapatnak, szerencsére most nem ez történt. Jól kezdtük a meccset, aztán védekezést váltott a Debrecen, ebből kovácsolt négygólos előnyt a szünetre. A folytatásban stabilabb lett a védekezésünk, Győri Barbara jól védett, így ledolgoztuk a hátrányunkat és kiélezett végjátékban végül értékes pontot szereztünk.

BOGLÁRI AKADÉMIA-SZISE–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 22–33 (14–15)
Balatonboglár, zárt kapuk mögött. Vezette:
Sándor L., Szikszay
BALATONBOGLÁR: GERCSÓ N. – Kukucska, WOTH 1, Faragó L. 1, FARKAS J. 3 (1), MONORI 9 (3), Mérai 2. Csere: Magera (kapus), Bánhidi 2, Juhász Gréta 2, Koronczai 2 (1), Kocsis B., Mlinkó, Takó. Edző: ifj. Kiss Szilárd
MOSONMAGYARÓVÁR: Herczeg – Katona 3, Kovács P. 3, Horváth B. 2, Tóth Eszter 5 (2), Szarková 3, Hajtai 4. Csere: SZEMEREY (kapus), STRANIGG 7, Lancz 4, Domokos D. 1, Hudák 1, Gyimesi. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 13. p.: 4–6. 19. p.: 9–9. 22. p.: 9–12. 26. p.: 11–14. 33. p.: 15–15. 39. p.: 17–19. 47. p.: 18–23. 52. p.: 20–27. 57. p.: 20–32
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2
ifj. Kiss Szilárd:
– Nagyon büszke vagyok az első félidőre, hiszen eddig nem volt ránk jellemző ez a minőségi védekezés. Negyven percig méltó ellenfelek voltunk, utána a lényegesen jobb mosonmagyaróvári csapat bedarált bennünket – az első negyven percért érdemes volt elutazniuk a vendégeknek.
Gyurka János: – A fiatal, nagyon dinamikus játékosokból álló hazai csapat meglepett bennünket. Az első félidőben nem voltunk itt, nehezen pörögtünk fel. A második játékrészben változtattunk, a feljavult védési hatékonyság mellett védekezésben jöttek a stabil szabálytalanságok, a távoli zónákból a helyzetek, és a lövőkezek is biztosabbá váltak.

1. Mosonmagyaróvár 13 12 1 393–343 +50 24
2. Győr 11 11 390–222 +168 22
3. Siófok 15 11 4 482–382 +100 22
4. FTC 11 10 1 376–244 +132 20
5. Vác 14 9 5 407–397 +10 18
6. MTK 13 8 1 4 404–401 +3 17
7. Debrecen 12 7 1 4 358–321 +37 15
8. Kisvárda 14 5 9 342–373 –31 10