Női kézi NB I: biztos győzelmet aratott Siófokon a Győr

D. S. B.D. S. B.
2023.02.23. 19:31
Estelle Nze Minko vezére volt a Győrnek korábbi csapata ellen (Fotó: Nemzeti Sport)
Előnyét fokozatosan növelve nyert 30–26-ra az eredményen a végjátékban kozmetikázó Siófok vendégeként a Győri Audi ETO KC a női kézilabda NB I 16. fordulójának csütörtöki mérkőzésén.

A tabella hetedik helyén hat-hat győzelemmel és vereséggel és egy döntetlennel álló Siófok KC otthonában folytatta a bajnokságot a 16 sikerrel és egy vereséggel első helyezett Győri Audi ETO KC.

Ambros Martín együttese esélyeshez méltóan kezdett, s a 9. percben már 5–1-re vezetett. Ezt követően sokáig lépéselőnyben voltak a vendégek, de a 21. percben Debreczeni-Klivinyi Kinga góljával egyenlítettek a Balaton-partiak (11–11). Uros Bregar együttese viszont csak eddig tudta tartani a lépést a győriekkel, akik a szünetben már 18–13-ra vezettek.

A mérkőzés képe a folytatásban sem változott, a Siófok nem tudott közel kerülni a Győrhöz, amely a 46. percben Anne Mette Hansen góljával már 26–18-ra vezetett. A hazaiak ugyan a hajrában kozmetikáztak az eredményen, de a Győr végül simán nyert 30–26-ra.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a siófoki szélső, Tamara Mavsar volt kilenc góllal, míg a Győrnél Ana Gros hat, Estelle Nze Minko öt gólig jutott, Sandra Toft pedig 12 védéssel járult hozzá a vendégek győzelméhez.

NŐI KÉZILABDA
NB I, 16. FORDULÓ
SIÓFOK KC–GYŐRI AUDI ETO KC 26–30
(13–18)
Siófok, Kiss Szilárd Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
Siófok:
Csapó K. – Kojics 1, PAPP N. 5, Kajdon, N’Diaye 2, MILOSAVLJEVIC 4 (1), MAVSAR 9. Csere:  Herczeg (kapus), Puhalák 1, Debreczeni-Klivinyi 4 (2), Abdourahim, Sirián, Such N., Wald. Edző:  Uros Bregar
ETO:
SANDRA TOFT – Győri-Lukács 4 , GROS 6 (4), S. Oftedal, Broch 1 , NZE MINKO 5, SCHATZL NADINE 4. Csere: Leynaud (kapus), Haugsted, Rju Un Hi 4, Blohm 2, Fodor Cs. 2, Anne M. Hansen 2, Ogonovszky, Farkas J., Deszpotovics. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
9. perc: 1–5. 12. p.: 5–6. 17. p.:  7–10.  22. p.: 11–11. 27. p.: 12–15. 36. p.: 17–20. 42. p.: 18–24. 46. p.: 18–26. 53. p.: 21–29. 57. p.: 22–30
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
6/4, ill. 4/4
Uros Bregar:
– Sosem egyszerű feladat a Győr ellen mérkőzni, ahhoz a sebességhez, amin játszik, alkalmazkodni kell. Talán annak örültem a legjobban, hogy volt tartás a lányokban, jól küzdöttünk, és habár az ETO többször is ellépett, vissza tudtunk jönni.
Ambros Martín:
– Hullámvasút volt a találkozó. A siófoki együttes nagy önbizalommal játszott, miután az Európa-ligában továbbjutott a negyeddöntőbe. Voltak szebb és kevésbé jó részei is a mérkőzésnek, amikor közelebb tudtak jönni hozzánk, de összességében elégedett vagyok. Örülök a győzelemnek.

1. Győr 18 17 1 582–408 +174 34
2. FTC 15 13 2 488–360 +128 28
3. Debrecen 15 10 1 4 439–386 +53 21
4. Vác 14 8 2 4 380–357 +23 18
5. Mosonmagyaróvár 14 8 1 5 420–377 +43 17
6. Fehérvár 14 6 2 6 350–386 –36 14
7. Siófok 14 6 1 7 369–375 –6 13
8. MTK 15 5 2 8 422–426 –4 12