Női kézi NB I: Kovacsics megsérült, 17 góllal nyert az FTC

N. T.N. T.
2021.03.31. 17:42
Kovacsics Anikóra vizsgálatok várnak (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A női kézilabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán 17 góllal győzte le az Alba Fehérvárt.

A népligeti csapatban megsérült a válogatott irányító, Kovacsics Anikó, aki a 20. percben könnyek között, a jobb vállát fájlalva hagyta el a pályát, és a második félidőben már felkötött karral ült a kispadon, rá további vizsgálatok várnak – írja a fradi.hu.

„Kovacsics Anikó elvesztése nagyon megrázott, egyelőre nem tudjuk, milyen súlyos a sérülése. A kiesése a válogatott és a Ferencváros szempontjából is nagy veszteség lenne” – mondta Elek Gábor, az FTC vezetőedzője és a magyar válogatott szövetségi kapitánya a mérkőzés után.

A Ferencvárosból Pásztor Noémi mellett Szucsánszki Zita is hiányzott (ő az oroszok elleni válogatott meccsen sérült meg), így Kovacsics kiesésével mindkét rutinos irányítóját nélkülözné a fővárosi csapat. A Fehérvár ellen a sajnálatos eset után Háfra Noémi és Emily Bölk egyszerre is a pályán lehetett, és mindketten megszórták magukat, előbbi nyolc, míg a német átlövő kilenc góllal zárt. Az FTC a második játékrészben már sorra lőhette a gyors gólokat, így majdnem elérte a 40-et a meccs végére, és 17 gólos különbséggel győzött.

A Kovacsiccsal történt eset

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

FTC RAIL CARGO HUNGARIA–ALBA FEHÉRVÁR KC 39–22 (17–12)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Sándor L., Szikszay
FTC: Bíró B. – Kovács Anett 3, Stolle 3, Kovacsics, Behnke 3, HÁFRA N. 8, Márton G. 1. Csere: Klujber 3 (3), Kisfaludy 1, BÖLK 9, Tóth Nikolett, Csiszár-Szekeres, MALESTEIN 6, Schatzl Nadine 1, Ballai B. 1 (1). Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Töpfner 1, Afentaler 1, Boldizsár 2, Varga E., Triscsuk 3 (2), Háfra L. 2. Csere: Tóth N., Gajdóczi (kapusok), Temes 2 (1), BARDI 4, Gerháth K. 3, Szarka A. 1, Rózsás, Gyöpös 2, Sulyok 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–1. 16. p.: 11–4. 25. p.: 17–9. 40. p.: 23–17. 50. p.: 34–18
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Keserédes a győzelem Kovacsics Anikó sérülése miatt. Egyelőre nem tudjuk, mennyire súlyos, de személy szerint nagyon megrázott az eset, hiszen a Fradi és a válogatott szempontjából is jókora veszteség lenne a kiesése.
Józsa Krisztián: – Igyekeztünk megnehezíteni az FTC dolgát, ami az első félidőben sikerült, de a másodikban gyermeteg hibákat követtünk el, amit az ellenfél kihasznált. Viszont tudtunk olyan elemeket gyakorolni, amelyeket azokon a meccseinken kell használnunk, amikor mi leszünk az esélyesek.

1. Győr 17 17 620–331 +289 34
2. FTC 16 15 1 551–363 +188 30
3. Siófok 19 13 6 601–510 +91 26
4. Mosonmagyaróvár 16 12 4 468–438 +30 24
5. Vác 17 11 6 505–487 +18 22
6. Debrecen 16 10 1 5 469–421 +48 21
7. MTK 16 10 1 5 494–496 –2 21
8. Kisvárda 17 6 11 404–463 –59 12