Női kézi NB I: kiütéses győzelmet aratott a Debrecen Érden

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.03.31. 20:00
<strong>Kovács Anna</strong> (középen) tíz gólig jutott, 9-ből 8 hétméterest bedobott (Fotó: Czinege Melinda/Hajdú-Bihari Napló – archív)
A harmadik helyezett Debrecen 33–22-re győzött a bennmaradásért küzdő Érd vendégeként a női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ

ÉRD–DVSC-SCHAEFFLER 22–33 (12–17)
Érd, 500 néző. V: Fekete T., Tóth D.
ÉRD: Hadfi – Bódi, Vukajlovics 4, Mód 2, Kiss D. Zs., SZABÓ KITTI 9 (5), Fekete B. Csere: Kántor (kapus), PARÓCZY 5, Horváth D., Kóka, Takács C., Mézes, Sztankovics 1, Csáki 1. Edző: Horváth Roland
DVSC: Csapó Kyra – Costa 2, JEZSIKAVA 4, Hornyák D. 1, Tóvizi 2, Vámos P. 1, VÁMOS M. 6. Csere: Torda (kapus), KOVÁCS ANNA 10 (7), Poczetnyik 1, Planéta 3, Szabó Nina, Bordás 3, Arany. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–4. 13. p.: 2–7. 17. p.: 6–9. 24. p.: 9–15. 35. p.: 13–21. 43. p.: 17–24. 46. p.: 20–25. 54. p.: 21–28. 57. p.: 22–31
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 13/9
Horváth Roland: – A lányok mindent megtettek, de természetesen akadtak hibák, ez ilyen meccshez hozzátartozik. Ahhoz képest, hogy miképp tudtunk kiállni, azt mondom, nagyon szépen küzdött a csapatom. Ilyen mérkőzésekből tudunk tanulni, és lesznek fontosabbak, amelyeket meg kell nyernünk.
Szilágyi Zoltán: – A védekezésünk rendben volt, a huszonkét kapott gól is elfogadható, viszont bizonyos időszakokban dekoncentráltak voltunk. Ettől függetlenül Érden tizenegy góllal nyerni jó eredmény, elégedett lehetek. Az Érd szimpatikus csapat, és egy pillanatig sem adta fel, pedig a bajnoki kétharmadánál már úgy éreztem, eldőlt a két pont sorsa, mégis próbált ránk jönni és küzdeni.