Női kézi NB I: utolsó másodperces góllal nyert Siófokon a Dunaújváros

L. M.L. M.
2023.04.01. 18:24
Poczetnyik Luca gólja döntötte el a Siófok–Dunaújváros mérkőzést (Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap, archív)
A DVSC Schaeffler idegenben 22–20-ra legyőzte a Vácot a női kézilabda NB I 20. fordulójában. Szintén idegenben nyert az Alba Fehérvár és az MTK is, a NEKA meglepetésre megverte a Kisvárdát, míg a Dunaújváros drámai csatában múlta felül a Siófokot.

VÁC–DVSC SCHAEFFLER 20–22

Négygólos sorozattal indított Vácon a DVSC Schaeffler, Szilágyi Zoltán csapata azonban hiába épített ki percek alatt nagy előnyt, a hazaiak gyorsan visszajöttek. Az első félidő végén megint a vendégek jutottak vezetéshez, kétgólos hátrányban ment szünetre a Vác. A második játékrészben fej fej mellett haladt a két csapat, Herbert Gáborék 18–18-nál feljöttek döntetlenre is, azonban a hajrát jobban bírta a Debrecen és három gyors góllal akkora előnyt épített ki, amelyet már nem lehetett ledolgozni.

NEKA–KISVÁRDA 28–17

Az első félidő feléig volt szoros a találkozó, a NEKA a szünetre már négygólos előnnyel mehetett. Nem kis meglepetésre a hazaiak tartani bírták a tempót és folyamatosan húztak el a várdaiaktól, akik a második félidőben még csak kapaszkodni sem tudtak a NEKA-ra. Bohus Bea csapata végül tizenegy góllal nyert és megszerezte második győzelmét a bajnokságban.

BUDAÖRS–MTK 20–28

Szoros első félidő után nem tudta borítani a papírformát a Budaörs. Az első félidő összesen nem hozott húsz gólt az MTK vendégjátékán, a második 30 percben azonban kinyílt az olló, a kék-fehérek a hibátlanul lövő Simon Petra vezérletével legyőzték a Budaörsöt.

ÉRD–ALBA FEHÉRVÁR 20–24

A kiesés elől menekülő Érd az Alba Fehérvár ellen az utolsó szalmaszálakba próbált kapaszkodni és ennek megfelelően hazai pályán kifejezetten szorossá tette az első félidőt. A térfélcsere után a fehérváriak egy négygólos sorozattal elléptek és már nem engedték ki előnyüket a kezükből, végül megérdemelt győzelmet arattak.

SIÓFOK–DUNAÚJVÁROS 29–30

Elképesztő hajrá után nyert Siófokon a DKKA. A dunaújvárosiak az első félidőben csak kapaszkodtak a hazaiakra, a jég pedig a 42. percben tört meg, ekkor vette át először a vezetést Rapatyi Tamás együttese. Ezt követően volt, hogy kettővel is mentek a vendégek, de az utolsó öt percnek kétgólos siófoki előnnyel mentek neki a csapatok. A DKKA azonban Poczetnyik Luca és Farkas Johanna találataival előbb egyenlített, majd utóbbi utolsó másodperces góljával megnyerte a mérkőzést és megelőzte a Kisvárdát a tabellán.

NŐI KÉZILABDA NB I
PRAKTIKER-VÁCDVSC SCHAEFFLER 20–22 (10–12)
Vác, 550
néző. V: Hargitai, Markó
VÁC: Csizmadia – Diószegi 3, Ballai B. 1 (1), HELEMBAI 6, KUCZORA 8 (3), Marincsák, Ballai A. 1. Csere: Ferenczy F., Kurucz 1, Kovács Anikó, Kovalcsik J., Schatzl Natalie. Edző: Herbert Gábor
DEBRECEN: Gabriel – Töpfner 1 (1), PLANÉTA 4, Vámos P. 2, BORDÁS 3, Kácsor 2, Petrus 1. Csere: Giegerich (kapus), Szabó N. 1, HÁMORI 5, Füzi-Tóvizi 1, Costa 1, Vámos M. 1. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–4. 10. p.: 4–4. 15. p.: 5–7. 20. p.: 9–9. 30. p.: 10–12. 35. p.: 12–15. 41. p.: 14–15. 42. p.: 14–17. 51. p.: 18–18. 58. p.: 18–21
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1
Herbert Gábor: – Megérdemelten hagyta el győztesen a pályát a Debrecen. A küzdőjelleg dominált, annak alapvetően örülök, hogy a védekezésen múlt a találkozó. Viszont sok olyan gólt kaptunk, amelyek begyakorolt, megbeszélt, videózott részletek voltak és már nem először fordultak elő. Csizmadia Fanni kompenzálta a mezőnybeli teljesítményünket a kapuban, fantasztikusan védett. Nagyon össze kell kapnunk magunkat a válogatott és a húsvéti szünetben, hogy az ilyen típusú összecsapásokat meg tudjuk nyerni.
Szilágyi Zoltán: – Tudtuk jól, hogy nagyon nehéz a Vác otthonában győzni. Ezen a mérkőzésen az első perctől kezdve a küzdelem dominált. Nagyon elégedett lehetek a védekezésünkkel, a sok ütközéssel és a magas faultszámmal, amivel sikerült megállítanunk ellenfelünket. Ez volt a siker kulcsa. Támadásban megvoltak a helyzeteink, azonban rendre kihagytuk a ziccereket, átlövéseket, hétmétereseket, amit nagyon jól kihasználtak a hazaiak.

NEKA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 28–17 (14–10)
Balatonboglár, 150 néző. V: Dáné, Marton.
NEKA: ZAJ – Gém 2, Uhrin 1, Kellermann, Szabó L. 1, Csíkos 4, Horváth P. 2. Csere: Németh K. (kapus), KOCSIS B. 3, VARGA E. 6 (4), Bató 2, Ferenczy D. 4, Juhász K., Kovalcsik B. 2, Faragó L. 1. Edző: Bohus Beáta
KISVÁRDA: Graovac – Akijama 2 (2), Karnik 3, Juhász G. 4, Sápi, Radojevics 1, Mérai 1. Csere: Mátéfi D. (kapus), Siska 3, Trúnková 1, Bouti, Sztamenics, Udvardi 1 (1), Habánková, Szarková 1, Makkai. Edző:Dévényi János
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–2. 13. p.: 3–5. 20. p.: 7–7. 24. p.: 10–7. 30. p.: 14–9. 34. p.: 16–12. 42. p.: 19–14. 49. p.: 24–14. 54. p.: 24–16. 57. p.: 25–17. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Bohus Beáta: – Végre összejött, amire már régóta vágytunk! Nagyon örülök a győzelemnek, egész héten úgy készültünk, hogy magunknak próbáljuk bebizonyítani, mit tudunk. Kicsit most sajnálhatjuk azokat a meccseket, melyeket elszúrtunk, de sokkal fontosabb, hogy előre nézzünk, és a játékosok a hátralévő hét fordulóban tudjanak gyakorolni, fejlődni.
Dévényi János: – Semmit nem valósítottunk meg abból, amit elterveztünk. Körülményesek és lassúak voltunk, a játék minden elemében jobbak voltak a hazaiak. Ha reggelig játszunk, akkor sem zárkóztunk volna fel.

MOYRA-BUDAÖRSMTK BUDAPEST 20–28 (9–9)
Budaörs, 240 néző. V: Fekete, Tóth D.
BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer 1, SZEKERCZÉS 6 (2), Gergely-Zsigmond, Szabadfi, Hudák 1, PÁLOS-BOGNÁR 5 (1). Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Braun 2, Gorilszka 1, Vártok T. 3, Mlinkó 1, Nagy L., Bánfai. Edző: Buday Dániel
MTK: Győri B. – Grosch, Mazák-Németh 1, SIMON P. 8 (2), DAKOS 7 (1), Mészáros-Mihálffy 3, Sallai 1. Csere: Suba (kapus) 1, Szabó L. 1, Román, PÁL 5 (1), Juhász E., Szabó K. 1, Kobela. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–2. 19. p.: 6-5. 29. p.: 9–9. 38. p.: 12–14. 43. p.: 16–16. 50. p.: 17–21. 55. p.: 19–25. Kiállítások: 14, ill. 10 perc. Hétméteresek:5/3, ill. 5/4
Buday Dániel: – Sokkal jobb mérkőzés volt, mint a szerdai kupameccs. Negyven percig jól küzdöttünk, de az utolsó húszra sajnos elfogytunk. Több jó egyéni teljesítmény kellene ahhoz, hogy egy ilyen jó formában lévő csapat dolgát ennél jobban megnehezítsük.
Vágó Attila: – Enerváltan, lassan kezdtük a mérkőzést, hiányoztak a ránk jellemző gyors lerohanások. Szoros félidő után teljes fordulatot vett a csapatom, összeállt a védekezés, megjött a kapusteljesítmény és a könnyű gólok. Nem volt ennyi a két együttes között, de örülök a magabiztos győzelemnek.

ÉRD–ALBA FEHÉRVÁR KC 20–24 (12–12)
Érd, 400 néző. V.: Sándor Gy., Szabó B.
ÉRD: Hadfi – Dávid-Azari 3, Ábrahám, Kopecz 5 (2), Sztankovics R. 1, Gerháth K. 3, Fekete B. 3. Csere: KÁNTOR (kapus), Csiszár-Szekeres, Horváth D., PARÓCZY 4, Kerekes 1, Gerencsér. Edző: Simics Judit
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – ZRNIC 4, Szmbatjan 4 (1), Ojama 3 (2), Varga E., UTASI 5, Takó 1. Csere: Boldizsár, Dubán, Sztosics 4, Afentaler 3, Bojtos. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 11. p.: 5–5. 21. p.: 6–8. 26. p.: 9–11. 32. p.: 13–13. 39. p: 14–17. 46. p.: 16–19. 53. p.: 20–21.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Simics Judit: – Sok kimaradt helyzetünk volt és egy ilyen szoros mérkőzésen ezek duplázódnak, úgyhogy sajnálom, mert a lányokban egész héten láttam az akaratot, ami egy ilyen meccs megnyeréséhez kell. Nem sikerült, így az esélyeink nagyon csekélyre süllyedtek.
Józsa Krisztián: – Ilyen mérkőzésre számítottunk, de talán még nehézzé is tettük magunknak a rengeteg hibánkkal, a végjátékban viszont higgadtabbak voltunk és mi hibáztunk kevesebbet, így megérdemelt győzelmet arattunk.

SIÓFOK KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 29–30 (13–12)
Siófok, 200 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
SIÓFOK: Rajcsics – Such 4, PAPP N. 6, N'Diaye 2, Milosavljevic 3, Debreczeni-Klivinyi 5, MAVSAR 8 (2). Csere: Herczeg (kapus), Sirián, Kajdon 1, Abdourahim, Puhalák. Edző: Uros Bregar
DUNAÚJVÁROS: BARTULOVIC – Arany 2, Krupják-Molnár 1, Weisheitel, Nick 5, POCZETNYIK 9, Szalai 4 (1). Csere: Oguntoye (kapus), Kazai 3, Horváth, FARKAS J. 6 (1), Fodor, Lakatos.Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 9. p.: 5–4. 16. p.: 8–6. 23. p.: 11–7. 33. p.: 15–14. 40. p.: 20–19. 46. p.: 22–22. 53. p.: 25–25. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Piros lap: Milosavljevic (60. p.). Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.
Uros Bregar: – A vereség oka az lehetett, hogy hét nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk, sokat utaztunk, nem tudtunk készülni a találkozóra. Szerettük volna ezt a meccset is egy nappal később játszani, de nem így alakult. Az sem segített, hogy a tapasztaltabb játékosaink sem játszottak okosan, különösen a vége felé.
Rapatyi Tamás: – Igazi csapatmunkával sikerült nyernünk az ellen a Siófok ellen, amely nálunk is erősebb. A meccset lassan kezdtük, nem találtuk a játékunkat, sok hibát követtünk el védekezésben és támadásban is. A második játékrészben sikerült javulnunk, a védekezés feszesebb lett, ez pedig megteremtette az alapját annak, hogy elhozzuk a két pontot.

Győri Audi ETO KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 31–20