Női kézi NB I: jól kezdett a Vác, de végül simán nyert a Győr

M. D.M. D.
2022.04.02. 19:31
Linn Blohm negyven percet sem töltött a pályán, de így is eljutott hat gólig (Fotó: Török Attila – archív)
A Győri ETO 37–27-re legyőzte hazai pályán a Vácot a női kézilabda NB I-ben szombaton. A Kisvárda 34–29-re nyert a Budaörs vendégeként.

ÚJRA NYERT IDEGENBEN A KISVÁRDA

A Kisvárda 34–29-re nyert a Budaörs vendégeként. A szabolcsi együttes tavaly október óta először győzött idegenbeli bajnoki mérkőzésen – akkor Szombathelyen nyert 31–22-re –, azóta a Ferencvárostól, a Váctól, a Siófoktól és a Győrtől is kikapott, míg az MTK-val döntetlent játszott.

Nem kezdte jól a mérkőzést a Győr, Ambros Martín vezetőedző már a 8. percben, 3–6-os állásnál időt kért. Utána hamar egyenlített az ETO (6–6), de az első félidőben nem tudta leszakítani magáról a szívósan küzdő váciakat, a szünetben még csak egy gól volt az előnye (18–17).

A második félidő eleje éppen ellentétesen alakult, mint az elsőé – az Ottó Katalint helyettesítő Solymos Andrea már a 35. percben letette az időkérést jelző táblát, de a győriek nem sokkal később így is elhúztak hat góllal (24–18). Ez a differencia jó darabig állandósult a felek között, a végjátékra azonban elfáradt a váci csapat, így nem tudta elkerülni a két számjegyű különbségű vereséget (37–27).

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC–VÁCI NKSE 37–27 (18–17)
Győr, 2466
néző. Vezette: Felhő, Öcsi
GYŐR: Glauser – Faluvégi D. 3, Háfra N. 3, NZE MINKO 7, BLOHM 6 (1), Anne M. Hansen 4 (2), Fodor Cs. 3. Csere: LEYNAUD (kapus), Rju Un Hi 1, BRATTSET 4, V. Kristiansen 4 (1), Kürthi 1, Ogonovszky 1. Edző: Ambros Martín
VÁC: BUKOVSZKY – Grosch 1, HÁMORI 6, Kuczora 4 (3), HELEMBAI F. 7, Kácsor 2, Szondi 1. Csere: Pásztor B. (kapus) 1, Világos, Ballai B. 1, Ferenczy F. 1, Kovalcsik, Schatzl Natalie 2, Pálffy A. 1, Aron. Megbízott edző: Solymos Andrea
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 8. p.: 3–6. 11. p.: 7–6. 19. p.: 12–10. 24. p.: 15–14. 38. p.: 24–18. 49. p.: 30–23. 56. p.: 35–25
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Ambros Martín:
– A Vác különösen az első félidőben okozott kellemetlen perceket. Az ilyen helyzetekre kell megoldást találnunk, mert egy ideig a védekezésbeli módosítások sem segítettek, viszont a nehéz szituáción túllépve biztosan szereztük meg a győzelmet. Az elmúlt három hét jelentős terhelése miatt most vissza kell vennünk a fizikai munkából, és annak eredménye meg kell hogy mutatkozzon a játékban is.
Solymos Andrea: – Az első félidőben látottakkal elégedettek lehetünk. Nekünk előny egy nemzetközi színvonalat képviselő ellenféllel játszani, csapatunk ilyenkor felszívja magát, és taktikailag is jó ideig megoldottuk a feladatot. A második félidőben nem bírtunk a nyitott védekezéssel, és a sebességbeli különbséggel sem tudtunk mit kezdeni.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 29–34 (12–15)
Budaörs, 642
néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – SZABÓ-MÁJER 7, Schneider 5 (1), Pálos-Bognár 1, Szabadfi 1, JOVOVICS 7 (1), Tóth Melinda 1. Csere: Vártok R. (kapus), Smid, Zsigmond V. 3, J. Agbaba 2, Braun 1, Szalai-Szita, Palotás 1, Nagy L., Helm. Edző: Buday Dániel
KISVÁRDA: Mátéfi D. – Udvardi 2, Karnik Sz. 1, T. Radojevics 5 (4), DOMBI L. 6, Siska 2, Sztamenics 4. Csere: Leskóczi (kapus), JUHÁSZ GRÉTA 3, Mészáros-Mihálffy 2, BOUTI 7, Dombi K. 1, Mérai, Zavaczki 1 (1), Makkai. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 16. p.: 6–7. 19. p.: 6–11. 26. p.: 10–13. 34. p.: 14–18. 40. p.: 18–20. 46. p.: 21–25. 50. p.: 23–28. 56. p.: 26–33
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/5
Buday Dániel:
– Küzdelmes mérkőzés volt. Igyekeztünk mindent megpróbálni, becsülettel küzdött a csapatom, de sajnos jelentős vezéráldozattal járt a meccs, Pálos-Bognár Barbara súlyosnak tűnő térdsérülése aggaszt leginkább.
Bakó Botond: – Múlt héten sok betegünk volt, ezért változó állapotban érkeztünk. Tudtuk, hogy rengeteget kell rotálnunk a csapatot, hogy bírjuk, de végig irányítottuk a mérkőzést és megérdemelten nyertünk. Jó volt a kapusteljesítményünk és a hét a hat elleni védekezésünk is összeállt, amiből labdákat is tudtunk szerezni.

1. Győr 22 22 755–463 +292 44
2. FTC 18 17 1 567–402 +165 34
3. Debrecen 20 16 4 581–491 +90 32
4. Vác 19 12 7 594–557 +37 24
5. Mosonmagyaróvár 20 11 1 8 628–586 +42 23
6. Siófok 19 11 8 584–575 +9 22
7. Kisvárda 20 9 2 9 518–537 –19 20
8. Dunaújváros 19 8 11 523–566 –43 16