Női kézi NB I: idegenben nyert az FTC és a Győr

V. J.V. J.
2022.09.06. 19:35
Könnyedén nyert Budaörsön az FTC (Fotó: Moyra-Budaörs Handball/Facebook)
Az FTC-Rail Cargo Hungaria Budaörsön, míg a Győri Audi ETO KC Érden nyert a női kézilabda NB I 2. fordulójának keddi játéknapján.

A sorsolás nem igazán volt kegyes a Budaörssel, amely az első fordulókban a hazai élvonal két nagyjával találkozott. Az ETO otthonában elszenvedett 33–24-es vereséget követően a Ferencvárost fogadta Buday Dániel csapata.

A Pest megyeiek a találkozó első negyedórájában még tartották a lépést az új, idegenbeli mezükben először játszó fővárosiakkal, ám ezt követően egyre jobban elhúzott a Fradi, majd kilenc góllal nyert. A mérkőzés legeredményesebb játékosai hat gólt szereztek: a hazaiaktól Lilija Gorilszka, a vendégektől Emily Bölk, Kovács Anett és Angela Malestein jutott el ennyi találatig.

A Győri Audi ETO végig vezetett Érden, ellenfele megszorongatni sem tudta: a hazai kapusok mindössze 15 százalékos hatékonysággal védték a vendégek próbálkozásait.

BUDAÖRS:
Vártok R. – Szabó-Májer 1, Szekerczés 1, Pálos-Bognár 1 (1), GORILSZKA 6 (1), Jovovics 3, Braun 2. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Smid, SCHNEIDER 5, Gergely-Zsigmond, Szabadfi, Hudák, Mlinkó 1 (1), Tóth M., Vártok T. 1. Edző: Buday Dániel
FTC:
Janurik – MALESTEIN 6 (3), Stolle 2, Edwige, Lekics 2, Tomori, Márton G. 1. Csere: Sass (kapus), BÖLK 6, Cvijics, Szöllősi-Zácsik 2, Klujber 1, Kukely A. 3, Hársfalvi, KOVÁCS A. 6, Kisfaludy 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–6. 11. p.: 6–6. 16. p.: 9–9. 22. p.: 9–14. 38. p.: 11–21. 36. p.: 15–27. 53. p.: 19–29. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/5, ill. 3/4

Buday Dániel:
– Az első félidőben összességében elégedett voltam a látottakkal. Jó dolgokat csináltunk, bár sajnos a helyzetkihasználásunk nem volt az igazi, főleg a széleken hibáztunk sokat. A második félidő kaotikus játékot hozott, mind a két oldalon felforgatott sorokkal. Az ETO és Fradi ellen is tisztességesen helytálltunk.
Elek Gábor:
– Egyet léptünk előre a pénteki mérkőzéshez képest, főleg a támadásbefejezéseknél voltunk koncentráltabbak. Ahogy rendeztük a sorokat, jobb lett a védekezésünk és sokkal gyengébb a támadójátékunk. Erőnléti problémáink vannak, ráadásul amikor nyílik az olló, kezdünk egyre pontatlanabbá válni. Ez ezúttal belefért, de a Bajnokok Ligájában nem lesz megoldás. Munkás ősz vár ránk!

ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 22–35 (8–14)
Érd, 1100 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
ÉRD: Kántor – Dávid-Azari 4 (2), ÁBRAHÁM 4, PUSKÁS 3, Paróczy 2, Kopecz 5 (3), Fekete B. 2. Csere: Hadfi, Csapó Kyra (kapusok), Horváth D., Csiszár-Szekeres, Gerencsér 2, Csáki Zs., Sztankovics, Csáki L. Edző: Horváth Roland
ETO: Silje Solberg – Faluvégi 2, Rju Un Hi 3, NZE MINKO 4, Broch 2, V. KRISTIANSEN 5 (1), Schatzl Nadine 1. Csere: Toft (kapus), Blohm 5, S. OFTEDAL 4, Anne M. Hansen 4, FODOR CS. 5, Ogonovszky. Edző: Ambros Martín
Horváth Roland: – Az első félidővel nem, a második játékrésszel viszont teljes mértékben meg voltam elégedve.
Ambros Martín: – Nagyon jó első félidőt produkáltunk, mert azt játszottuk, amit terveztünk. A második játékrészben néhány perc erejéig volt egy kis problémánk az átlövők megállításával, de elégedettek lehetünk az első két bajnoki mérkőzéssel és már készülünk a hétvégére.

1. Győr 3 3 100–64 +36 6
2. FTC 2 2 56–45 +11 4
3. Debrecen 1 1 30–21 +9 2
4. Dunaújváros 1 1 30–26 +4 2
5. Vác 1 1 26–22 +4 2
6. Kisvárda 2 1 1 51–60 –9 2
7. Érd 2 1 1 53–65 –12 2
8. NEKA 1 1 30–31 –1 0