Női kézi NB I: drámai Érd-sikerrel kezdődött a bronzcsata

2014.05.10. 20:12
Az Érd izgalmas mérkőzésen, hetesekkel győzött 27–26-ra a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I bronzcsatájának első mérkőzésén.

A két magyar gigász a Ferencváros és a Győri ETO a rájátszás elődöntőiben simán két mérkőzésen ütötte el a bravúrtól a Dunaújvárost és az Érdet, így a bajnokság felépítése miatt utóbbi két csapat vív egymással a dobogó legalsó fokáért.

Tavaly az Érd a Váccal küzdött a harmadik helyért, és akkor a Kohász csak nyolcadik helyen végzett, de az idei szezonban a Vác leépülésével, és Mátéfi Eszter munkásságának köszönhetően újra a legjobbak között van a dunaújvárosi kézilabda.

A mérkőzés első perceiben mindkét együttes játékán érződött, hogy felkészülta másikból. Szabó Edináék a mérkőzés derekán kivették Ferling Bernadettet, majd Bulathot is kiválóan semlegesítették, míg a Dunaújváros – a hazaiak talán legnagyobb ellenségével – a nyitott védekezéssel lepte meg ellenfelét. Az első játékrész végére eltűnt a taktika, amiből a Kohász jött ki jobban, és 10–13-mal mentek szünetre a felek, amikor Szabó Edina jó tanácsai révén lányai a második félidőben hamar fordítottak (14–13), és innentől fej fej mellett mentek egy darabig. Az utolsó negyedórára elszabadultak az indulatok – egyszerre három kiállítás is volt –, ezt és a hazaiak hibáit jól használta ki az Újváros, amely az 52. percben már 21–18-ra vezetett. Az érdi hullámvasút viszont ismét tetőzött, és 21–21-re egalizáltak a hazaiak.

Az utolsó tizenegy másodpercben kettős emberelőnyben támadhatott az Érd 22–23-nál, és Triscsuk Krisztina keze most sem remegett meg, így hétméteresekre hozta a mérkőzést, majd a harmadik vendégbüntetőző, Kemény Dóra Gridnyevába lőtte a labdát. Később – ami a rendes játékidőben egyszer sem sikerült a kapusnak – Bulath Anita büntetőjét is hárította, így 4–3-ra nyerte meg a büntetőpárbajt az Érd, amivel 1–0-ra vezet az egyik fél második győzelméig tartó párharcban. Folytatás szerdán Dunaújvárosban.

„Hála istennek, győztünk, az egész mérkőzésen sokat tudtam segíteni a csapatnak, mivel remekül összeállt előttem a fal, és ez oda-vissza működött. A mérkőzésen végig ott voltunk fejben, és ha hullámvölgybe kerültünk, akkor is fel tudtunk állni, így nemcsak a hatvan perc alatt, hanem még azután is koncentrálni tudtunk” – nyilatkozta Janurik Kinga, aki 15 védést mutatott be.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

Érd–Dunaújvárosi KKA
27–26 (10–13, 23–23) – hetesekkel
Városi Sportcsarnok, 1600 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
ÉRD: JANURIK – SCHATZL 5, Kovács 5 (1), Szekeres, TRISCSUK 9 (4), Bognár 1, Koren 1. Csere: Gridnyeva (kapus), Török P., Vukcsevics 1, Kisfaludy, Klivinyi 1. Edző: Szabó Edina
DUNAÚJVÁROS: Csapó – HOSSZU 4, Gera 1, Takács D. 1, FERLING 5, BULATH 8 (5), Vincze 3. Csere: Víg (kapus), Rádl 1, Kővári, Kopecz. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 6. perc: 3–2, 8. perc: 3–4, 15. perc: 6–4, 19. perc: 7–7, 23. perc: 9–11, 29. perc: 10–13, 36. perc: 14–13, 40. perc: 15–16, 45. perc: 17–16, 49. perc: 18–19, 56. perc: 21–21, 60. perc: 23–23
Kiállítások: 18, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5 , ill. 5/5
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0
Szabó Edina
: – Két nagyon jó csapat között, azt gondolom, igazságos volt, hogy hétméteresekkel dőlt el a csata. Gratulálok a lányoknak, hatalmasat küzdöttek. Jó lenne, ha idegenben is nagyon sok narancsmezes szurkoló kísérne el minket, megérdemelnék a lányok.
Mátéfi Eszter:
– Sosem egyszerű egy meccs, ha az éremről szól a történet, többször eldönthettük volna a mérkőzést, de sajnálom, hogy így elrontottuk a végét. Könnyen három meccsre húzódhat a történet, és ott bármelyik csapat felérhet a dobogóra.

AZ 5–8. HELYÉRT
IPRESS CENTER-VÁC–FEHÉRVÁR KC 20–22
(10–14)
Vác, 500
néző. V: Bóna, Miskei
VÁC: Bíró – Ertl, VIRÁG 6 (1), Kamper 1, DAKOS 5, Farkas 3, Szádvári 1. Csere: Triffa (kapus), Fülöp, Hámori, Niksics, Szondi 1, Kaiser, IVANICS 3 (1). Edző: Konkoly Csaba
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Azari 2, Horváth B. 2, Hajduch, Emberovics, KAZAI 4, TILINGER 5 (2). Csere: Mayer 2, BENZAL 4, Siti E. 3. Megbízott edző: Siti Beáta
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4–4. 17. p.: 5–8. 26. p.: 9–12. 39. p.: 12–17. 53. p.: 19–19
Kiállítások: 2, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Konkoly Csaba:
– Ha valaki csak a statisztikát látja, nem kap valós képet a pályán történtekről. Küzdöttünk, hajtottunk, sajnos nagy volt az első félidőben összeszedett hátrányunk.
Siti Beáta:
– Kiss Éva vezérletével az első félidőben a beállós játék semlegesítésén kívül nagyon jól védekeztünk. Örülök, hogy a hullámvölgyből egységes csapatjátékkal sikerült a hajrában kijönnünk. Remélem, Emberovics Mira térdsérülése nem súlyos.

SIÓFOK-GALÉRIUS FÜRDŐ–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABA 26–19 (15–11)
Siófok, 150 néző. V: Bacs, Bán
SIÓFOK: PASTROVICS – Lukács 3, NÉMETH CS. 3, Szabadfi 1, DAJKA 3, LÉRÁNT 13 (8), Erdősi 2. Csere: Deáki 1, Scheffer, Szalai B., Szamoránsky A. Edző: Golovin Vlagyimir
BÉKÉSCSABA: Veress – Csáki 2, Nikolayenko 4, SZABÓ V. 4, Szögi 2, Walfisch 3, Kelemen. Csere: TERENYI, Sipeki (kapusok), Glusica 2, Dombi 1, Gávai 1, Barján, Hanczvikkel. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása: 5. perc: 3–2, 8. p.: 6–2, 16. p.: 9–4, 22. p.: 11–7, 26. p.: 13–8, 38. p.: 17–12, 44. p.: 19–13, 48. p.: 19–15, 53. p.: 21–16, 56. p.: 22–18
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/8, ill 3/0
Golovin Vlagyimir: – Nehéz mérkőzés volt, úgy gondolom, hogy a győzelmünk megérdemelt. A jövő szombati, Vác elleni hazai mérkőzésen mind a közönségünktől, mind pedig a szezontól szépen szeretnénk búcsúzni.
Bakó Botond: – Az átlövőink teljesítménye ezúttal elmaradt a várttól és a megszokottól. Ebből a pozícióból korábban rendre 16-18 gólt értünk el, Siófokon nagyjából négyet. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt.